505473-2026 - Wettbewerb
Polen – Enteisungsmittel – „Zakup wraz z dostawą płynnych i stałych środków do odladzania nawierzchni lotniskowych (na bazie mrówczanu potasu i mrówczanu sodu) w sezonie zimowym 2026/2027”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Zakup wraz z dostawą płynnych i stałych środków do odladzania nawierzchni lotniskowych (na bazie mrówczanu potasu i mrówczanu sodu) w sezonie zimowym 2026/2027”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zakup środków chemicznych do odladzania nawierzchni lotniskowych tj. płynnych środków do odladzania nawierzchni lotniskowych na bazie mrówczanu potasu oraz środka stałego do odladzania na bazie mrówczanu sodu w sezonie zimowym 2026/2027 do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Z podziałem na dwa zadania: Zadanie nr 1 - płyn do odladzania oparty na bazie mrówczanu potasu w ilości 800 ton Zadanie nr 2 - środek stały do odladzania oparty na bazie mrówczanie sodu w ilości 40 ton. 2.Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale III SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. Szczegółowy opis znajduje się w rozdz. IV SWZ.
Interne KennungU/53/DEL/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensA. Wraz z ofertą należy złożyć: 1. Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w rozdziale IV SWZ. 2. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, potwierdzające brak podstaw wykluczenia i/lub spełniania warunków udziału w postępowaniu aktualnego na dzień składania ofert – w zakresie określonym w niniejszym postępowaniu; Oświadczenie, należy złożyć na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej skrócie: JEDZ), sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz.Urz. UE L 3 z 06.01.2016 r., str. 16). Oświadczenie składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Elektroniczna wersja dokumentu stanowiąca załącznik nr 4 do SWZ została zamieszczona na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem: https://www.katowice-airport.com/pl/biznes/przetargi/245 postępowanie nr U/53/DEL/2026 pn.: „Zakup wraz z dostawą płynnych i stałych środków do odladzania nawierzchni lotniskowych (na bazie mrówczanu potasu i mrówczanu sodu) w sezonie zimowym 2026/2027”. 3. Oświadczenie wykonawcy/wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainie oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, którego wzór stanowi załącznik nr 2a do SWZ 4. Oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy – „(…) z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy” – o ile dotyczy (odnosi się do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 7 do SWZ. 5. Zgodnie z art. 118 ust. 3 ustawy PZP zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (o ile Wykonawca korzysta ze zdolności innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 ustawy), wzór zobowiązania stanowi załącznik nr 8 do SWZ- o ile dotyczy. 6. Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainie oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, którego wzór stanowi załącznik nr 2b do SWZ. 7. Pełnomocnictwo do podpisania oferty. 8. Pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania Wykonawcy/ów wspólnie ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia publicznego o ile dotyczy. 9. Dowód wniesienia wadium (dla zadania nr 1). 10. W przypadku przedłożenia certyfikatu wykonawcy obejmującego daną okoliczność Zamawiający nie żąda podmiotowych środków dowodowych ani oświadczeń o aktualności informacji w zakresie objętym certyfikacją. B. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ. C. Na podstawie art. 124 ust 2 i 3 ustawy PZP (Dz.U. 2026 poz. 793 ze zm.) Wykonawca może wykazać brak podstaw wykluczenia poprzez przedłożenie ważnego certyfikatu wykonawcy, o którym mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. W zakresie objętym certyfikatem Zamawiający uznaje okoliczności potwierdzone certyfikatem za wykazane i nie żąda podmiotowych środków dowodowych służących potwierdzeniu tych okoliczności. Jeżeli certyfikat obejmuje jedynie część podstaw wykluczenia wymaganych w postępowaniu, Wykonawca składa dokumenty wyłącznie w zakresie nieobjętym certyfikacją. Zamawiający zastrzega możliwość weryfikacji ważności, zakresu oraz aktualności certyfikatu zgodnie z przepisami ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24951310 Enteisungsmittel
5. Los
LosLOT-0001
TitelZADANIE NR 1: Płyn do odladzania oparty na bazie mrówczanu potasu
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup środków chemicznych do odladzania nawierzchni lotniskowych tj. płynnych środków do odladzania nawierzchni lotniskowych na bazie mrówczanu potasu w ilości 800 ton w sezonie zimowym 2026/2027 do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.
Interne KennungU/53/DEL/2026 Zadanie nr 1
LosLOT-0002
TitelZADANIE NR 2: Środek stały do odladzania oparty na bazie mrówczanie sodu
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup środków chemicznych do odladzania nawierzchni lotniskowych tj. środków do odladzania nawierzchni lotniskowych - środka stałego do odladzania na bazie mrówczanu sodu w ilości 40 ton sezonie zimowym 2026/2027 do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.
Interne KennungU/53/DEL/2026 Zadanie nr 2