2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa 3 szt. ambulansów sanitarnych Typu C z wyposażeniem medycznym w podziale na 2 części
Beschreibung: A 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 3 (trzech) fabrycznie nowych ambulansów sanitarnych typu C na bazie pojazdu wyprodukowanego w 2026 r. z wyposażeniem medycznym w podziale na 2 części. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 3 do niniejszej SWZ – „Przedmiot zamówienia – szczegółowy opis”. 3. Przedmiot zamówienia dostarczany Zamawiającemu musi spełnić następujące wymagania: a) musi być fabrycznie nowy, kompletny, sprawny, nieużywany wcześniej przez osoby trzecie, wolny od wad fizycznych i prawnych, b) musi być gotowy do używania bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji, c) spełniać będzie wszelkie wymagania według polskiego prawa, w tym w szczególności w zakresie jakości oraz dopuszczenia do obrotu, d) musi być zgodny z aktualnymi wersjami normy PN EN 1789 (lub równoważnej) dla ambulansu i PN EN 1865 (lub równoważnej) dla sprzętu medycznego oraz spełniać wszystkie warunki określone w Ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t. jedn. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251 z późn. Zm.), e) musi posiadać niezbędne homologacje: na pojazdy skompletowane (pojazdy bazowe wraz z zabudową), f) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w obowiązujących przepisach prawa, w tym zawartymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu niezbędnego wyposażenia (t. jedn. Dz.U. z 2024 r. poz. 502 ze zm.), w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 03.01.2023 r. w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w zakresie umundurowania członków zespołów ratownictwa medycznego (Dz.U. z 2025 r. poz. 1768), g) w zakresie wyrobów medycznych stanowiących wyposażenie ambulansów – musi spełniać wymagania określone w ustawie z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024r., poz. 1620 z późn. zm.), h) musi posiadać aktualne świadectwo homologacji wydane na podstawie przepisów ustawy z dnia 14 kwietnia 2023 r. o systemach homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia (Dz. U. z 2023 r., poz. 919 z późn. zm.) i Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz.U. z 2023 r. poz. 1651) na każdy ambulans sanitarny. 4. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia zgodnie ze wszystkimi wymaganiami Zamawiającego wskazanymi w niniejszej SWZ oraz w załącznikach do SWZ. UWAGA: Jeśli w dokumentacji przetargowej (w tym – w dokumentacji technicznej), wskazane są znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Zamawiający - dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w w/w dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 7. Przedmiot zamówienia musi być objęty gwarancją. Minimalne wymagane terminy gwarancji zostały wskazane w Załączniku nr 3 do SWZ. Wykonawca ma obowiązek wskazania terminów gwarancji w tabeli wg Załącznika nr 3 SWZ (Przedmiot zamówienia-szczegółowy opis). Jeżeli Wykonawca nie wskaże terminu gwarancji w ofercie, Zamawiający przyjmie, że Wykonawca oferuje minimalny wymagany termin gwarancji, zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ. 8. Przedmiot zamówienia we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV) określony jest kodem: 34.11.41.21-3 karetki 33.10.00.00-1 urządzenia medyczne 9. Wzór umowy stanowi załącznik nr 5 do SWZ jest integralną częścią niniejszej dokumentacji i zapisy w niej zawarte traktuje się jako warunki udzielenia zamówienia. 10. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 11. Zamawiający dopuszcza możliwości składania ofert częściowych w ramach przedmiotowego postepowania. 12. Zakupy inwestycyjne są dokonywane przez Podmiot leczniczy z dotacji celowej otrzymanej przez Województwo (umowa Nr 234.4.1/2026 w sprawie udzielenia w 2026 r. dotacji celowej z budżetu państwa na realizacji zadania zleconego z zakresu administracji rządowej, dotyczącego sfinansowania zakupów inwestycyjnych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 (M. P. 2025 poz. 541z poźn. zm.) zawartą w dniu 1 lipca 2026 r. pomiędzy Wojewodą Lubelskiem a Województwem Lubelskim. 4. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców: 1) którzy nie wykazali spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w Rozdz. XV ust.1 SWZ; 2) którzy nie wykażą, że nie zachodzą wobec nich przesłanki określone w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 ustawy Pzp; 3) wobec których zachodzą przesłanki określone w art. 109 ust. 1 pkt 1, 4, 5 i 7-10 ustawy Pzp; 4) wobec których zachodzą przesłanki określone w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025r. poz. 514 z późn. zm.); 5) wobec których zachodzą przesłanki określone w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE.L Nr 229, str. 1 z późn. zm.). szczegóły w SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114121 Krankenwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa 2 sztuk ambulansów typu C wraz z wyposażeniem medycznym
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych ambulansów sanitarnych 4x4 typu C w ilości 2 (dwóch) sztuk na bazie pojazdu wyprodukowanego w 2026 r. z wyposażeniem medycznym. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 3 do niniejszej SWZ – „Przedmiot zamówienia – szczegółowy opis”. Przedmiot zamówienia dostarczany Zamawiającemu musi spełnić następujące wymagania: a) musi być fabrycznie nowy, kompletny, sprawny, nieużywany wcześniej przez osoby trzecie, wolny od wad fizycznych i prawnych, b) musi być gotowy do używania bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji, c) spełniać będzie wszelkie wymagania według polskiego prawa, w tym w szczególności w zakresie jakości oraz dopuszczenia do obrotu, d) musi być zgodny z aktualnymi wersjami normy PN EN 1789 (lub równoważnej) dla ambulansu i PN EN 1865 (lub równoważnej) dla sprzętu medycznego oraz spełniać wszystkie warunki określone w Ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t. jedn. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251 z późn. Zm.), e) musi posiadać niezbędne homologacje: na pojazdy skompletowane (pojazdy bazowe wraz z zabudową), f) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w obowiązujących przepisach prawa, w tym zawartymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu niezbędnego wyposażenia t. jedn. Dz.U. z 2024 r. poz. 502 ze zm.), w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 03.01.2023 r. w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w zakresie umundurowania członków zespołów ratownictwa medycznego (Dz.U. z 2025 r. poz. 1768), g) w zakresie wyrobów medycznych stanowiących wyposażenie ambulansów – musi spełniać wymagania określone w ustawie z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024r., poz. 1620 z późn. zm.), h) musi posiadać aktualne świadectwo homologacji wydane na podstawie przepisów ustawy z dnia 14 kwietnia 2023 r. o systemach homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia (Dz. U. z 2023 r., poz. 919 z późn. zm.) i Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz.U. z 2023 r. poz. 1651) na każdy ambulans sanitarny. 4. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia zgodnie ze wszystkimi wymaganiami Zamawiającego wskazanymi w niniejszej SWZ oraz w załącznikach do SWZ. 5. Przedmiot zamówienia musi być objęty gwarancją. Minimalne wymagane terminy gwarancji zostały wskazane w Załączniku nr 3 do SWZ. Wykonawca ma obowiązek wskazania terminów gwarancji w tabeli wg Załącznika nr 3 SWZ (Przedmiot zamówieniaszczegółowy opis). Jeżeli Wykonawca nie wskaże terminu gwarancji w ofercie, Zamawiający przyjmie, że Wykonawca oferuje minimalny wymagany termin gwarancji, zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ Przedmiot zamówienia objęty jest finansowanie zewnętrznym. Zakupy inwestycyjne są dokonywane przez Podmiot leczniczy z dotacji celowej otrzymanej przez Województwo (umowa Nr 234.4.1/2026 w sprawie udzielenia w 2026 r. dotacji celowej z budżetu państwa na realizacji zadania zleconego z zakresu administracji rządowej, dotyczącego sfinansowania zakupów inwestycyjnych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 (M. P. 2025 poz. 541z poźn. zm.) zawartą w dniu 1 lipca 2026 r. pomiędzy Wojewodą Lubelskiem a Województwem Lubelskim. Zgodnie z art. 257 pkt 1 Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: zamawiający nie wprowadza prawa opcji i wznowienia.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa 1 sztuki ambulansu typu C z dowolnym napędem wraz z wyposażeniem medycznym
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ambulansu sanitarnego z dowolnym napędem typu C w ilości 1 (jedna) sztuka na bazie pojazdu wyprodukowanego w 2026 r. z wyposażeniem medycznym. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 3 do niniejszej SWZ – „Przedmiot zamówienia – szczegółowy opis”. Przedmiot zamówienia dostarczany Zamawiającemu musi spełnić następujące wymagania: a) musi być fabrycznie nowy, kompletny, sprawny, nieużywany wcześniej przez osoby trzecie, wolny od wad fizycznych i prawnych, b) musi być gotowy do używania bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji, c) spełniać będzie wszelkie wymagania według polskiego prawa, w tym w szczególności w zakresie jakości oraz dopuszczenia do obrotu, d) musi być zgodny z aktualnymi wersjami normy PN EN 1789 (lub równoważnej) dla ambulansu i PN EN 1865 (lub równoważnej) dla sprzętu medycznego oraz spełniać wszystkie warunki określone w Ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t. jedn. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251 z późn. Zm.), e) musi posiadać niezbędne homologacje: na pojazdy skompletowane (pojazdy bazowe wraz z zabudową), f) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w obowiązujących przepisach prawa, w tym zawartymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu niezbędnego wyposażenia t. jedn. Dz.U. z 2024 r. poz. 502 ze zm.), w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 03.01.2023 r. w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w zakresie umundurowania członków zespołów ratownictwa medycznego (Dz.U. z 2025 r. poz. 1768), g) w zakresie wyrobów medycznych stanowiących wyposażenie ambulansów – musi spełniać wymagania określone w ustawie z dnia 07.04.2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2024r., poz. 1620 z późn. zm.), h) musi posiadać aktualne świadectwo homologacji wydane na podstawie przepisów ustawy z dnia 14 kwietnia 2023 r. o systemach homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia (Dz. U. z 2023 r., poz. 919 z późn. zm.) i Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz.U. z 2023 r. poz. 1651) na każdy ambulans sanitarny. 4. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia zgodnie ze wszystkimi wymaganiami Zamawiającego wskazanymi w niniejszej SWZ oraz w załącznikach do SWZ. 5. Przedmiot zamówienia musi być objęty gwarancją. Minimalne wymagane terminy gwarancji zostały wskazane w Załączniku nr 3 do SWZ. Wykonawca ma obowiązek wskazania terminów gwarancji w tabeli wg Załącznika nr 3 SWZ (Przedmiot zamówieniaszczegółowy opis). Jeżeli Wykonawca nie wskaże terminu gwarancji w ofercie, Zamawiający przyjmie, że Wykonawca oferuje minimalny wymagany termin gwarancji, zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ