See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud -Drift og vedligehold af grå områder, samt grøfter og rabatter mv. - Genudbud
Beschreibung: Udbuddet vedrører drift og vedligehold af grå områder samt grøfter, rabatter mv. i Favrskov Kommune. Det vil sige faste belægninger og vejafvanding, grøfter og rabatter, termisk ukrudtsbekæmpelse, kantstens- samt stifejning, samt børndtømning. Udbuddet er opdelt i følgende delkontrakter: - Delkontrakt 1 (Drift og vedligehold af faste belægninger og vejafvanding) - Delkontrakt 2 (Drift og vedligehold af grøfter og rabatter mv.) - Delkontrakt 3 (Levering af termisk ukrudtsbekæmpelse på faste belægninger mv.) - Delkontrakt 4 (Levering af kantstens- samt stifejning) - Delkontrakt 5 (Levering af brøndtømning) Efter tilbudsfristen forventes hver af de 5 delkontrakter tildelt til én leverandør pr. delkontrakt.
Vorherige Bekanntmachung: 685106-2025
Interne Kennung: 584232
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Proceduren gennemføres efter Udbudslovens afsnit II. Udvælgelseskriterier og tildelingskriterie fremgår af bekendtgørelse og udbudsbetingelser.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45233260 Bau von Fußgängerwegen, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 77312000 Unkrautjäten, 45112100 Grabenaushub, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77313000 Pflege von Parkanlagen, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delkontrakt 1: Drift og vedligehold af faste belægninger og vejafvanding i Favrskov Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører i hovedtræk følgende ydelser: - Faste belægninger. Reparation af ansvarspådragende skader samt reparationer og fornyelse af flisebelægninger, kantsten, betonstensbelægninger, brostens- og chaussestensbelægninger, trapper og terrænmure. - Afvandingsanlæg. Udskiftning / reparation af brønde og ledninger. I overensstemmelse med bestemmelserne i kontrakten samt de dertilhørende bilag.
Interne Kennung: 584233
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45233260 Bau von Fußgängerwegen, 77312000 Unkrautjäten, 90612000 Straßenkehrdienste, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90611000 Straßenreinigung, 45112100 Grabenaushub, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77313000 Pflege von Parkanlagen, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
Los: LOT-0002
Titel: Delkontrakt 2: Drift og vedligehold af grøfter, rabatter mv. i Favrskov Kommune.
Beschreibung: Udbuddet vedrører i hovedtræk følgende ydelser: - Vej- og stirabatter. Kanttilfyldning og afhøvling samt rabatslåning. - Afvandingsanlæg. Oprensning af grøfter og bassiner. - enhold og ukrudtsbekæmpelse. Renholdelse af rabatter og kantpæleI I overensstemmelse med bestemmelserne i kontrakten samt de dertilhørende bilag.
Interne Kennung: 584234
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45233260 Bau von Fußgängerwegen, 77312000 Unkrautjäten, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 45112100 Grabenaushub, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77313000 Pflege von Parkanlagen, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
Los: LOT-0003
Titel: Delkontrakt 3: Levering af termisk ukrudtsbekæmpelse på faste belægninger mv. i Favrskov Kommune.
Beschreibung: Udbuddet vedrører i hovedtræk følgende ydelser: - Levering af termisk ukrudtsbekæmpelse på faste belægninger. I overensstemmelse med bestemmelserne i kontrakten samt de dertilhørende bilag.
Interne Kennung: 584235
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77312000 Unkrautjäten, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77313000 Pflege von Parkanlagen, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
Los: LOT-0004
Titel: Delkontrakt 4: Levering af kantstens- samt stifejning i Favrskov Kommune.
Beschreibung: Udbuddet vedrører i hovedtræk følgende ydelser: - Kantstens- samt stifejning, som der foretages i hovedtræk ved forårs- samt løvfaldsfejning. I overensstemmelse med bestemmelserne i kontrakten samt de dertilhørende bilag.
Interne Kennung: 584236
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90612000 Straßenkehrdienste, 90611000 Straßenreinigung, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
Los: LOT-0005
Titel: Delkontrakt 5: Levering af brøndtømning i Favrskov Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører i hovedtræk følgende ydelser: - Tømning af vejbrønde I overensstemmelse med bestemmelserne i kontrakten samt de dertilhørende bilag.
Interne Kennung: 584237
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90641000 Reinigung von Einlaufschächten, 90640000 Reinigung und Entleerung von Einlaufschächten, 90642000 Entleerung von Einlaufschächten