See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa polegająca na przewozie dzieci z terenu Gminy Niepołomice do placówek oświatowych na terenie Gminy Niepołomice do Wieliczki/Krakowa/Grodkowic/Bochni (w tym dzieci niepełnosprawnych)
Beschreibung: Zadanie nr 1: Dowóz i odwóz dzieci z terenu Gminy Niepołomice do S.P. przy ul. 3 Maja 23 i ul. Szkolna 3 w Niepołomicach, dowóz do S. P. w Woli Batorskiej, dowóz i odwóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Niepołomice do Zespołu Szkół im. Kosiby w Wieliczce (**) wraz z zapewnieniem opieki w czasie przejazdu na w/w trasach oraz dowóz i odwóz dzieci niepełnosprawnych do SPzOI i PSzOI w Zab. Bocheńskim oraz dowóz i odwóz dzieci do SPzOI do Grodkowic, oraz do OSW w Bochni, ul. Kazimierza Wielkiego 67. Trasa Nr 1) Jazy - Sitowiec - Szkoła Podstawowa w Niepołomicach ul. Szkolna 3 i ul. 3 Maja 23 - Sitowiec - Jazy liczba dzieci - 25 (**), przewidywalna ilość km - 22 km (**) dziennie; Trasa Nr 2) Zagórze - Zabłocie - Szkoła Podstawowa w Suchorabie - Zabłocie - Zagórze liczba dzieci - 20 (**), przewidywalna ilość km - 9 km dziennie (**). Trasa Nr 3) Dzieci z terenu Gminy Niepołomice - Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce, (najbliższy możliwy postój - Zespołu Szkół w Wieliczce - najbliższy możliwy postój) liczba dzieci - 10 (**) przewidywalna ilość km - 91 km dziennie = 91 km (**). Trasa Nr 4) Dzieci z terenu Gminy Niepołomice - Przedszkole/Szkoła Podstawowa w Zabierzowie Bocheńskim - Dzieci z terenu Gminy Niepołomice (najbliższy możliwy postój - Przedszkole/Szkoła - najbliższy możliwy postój) Liczba dzieci przedszkole 1 (**) - przewidywana ilość km - 10 km (**) dziennie w okresie np. ferii, dni wolnych szkoły. Liczba dzieci szkoła - 15 (**) przewidywana ilość km - (93 km) = 93 km (**) dziennie wraz z Przedszkolem. Dowóz jednym pojazdem (19-osobowymi) musi być przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych (ma posiadać najazd dla wózka inwalidzkiego - wymagany wpis w dowodzie rejestracyjnym). Trasa Nr 5) Dzieci z terenu Gminy Niepołomice - Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej (najbliższy możliwy postój Borek - najbliższy możliwy postój Szkoła - najbliższy możliwy postój Borek) Liczba dzieci - 18 (**), przewidywana ilość km - 33 km (**) dziennie Trasa Nr 6) Dzieci z terenu Gminy Niepołomice - Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi w Grodkowicach oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bochni - Niepołomice - Zakrzowiec - Grodkowice - Bochnia, liczba dzieci - 3 (**), przewidywana ilość km = 58 km (**) dziennie Transport w roku szkolnym 2025/2026 (od 1.10.2025r.) oraz 2026/2027 (od 01.09.2026r.) Ilość dni - rok szkolny 2025/2026 - 169 dni (dotyczy trasy 1,2,3,(4 szkoła i przedszkole), 5,6 - 19 dni (dotyczy trasy nr 4 tylko przedszkole), Ilość dni - rok szkolny 2026/2027 - 191 dni (dotyczy trasy 1,2,3,(4 szkoła i przedszkole), 5,6 - 19 dni (dotyczy trasy nr 4 tylko przedszkole), Szacunkowa liczba kilometrów dziennych w roku szkolnym 2025/2026: - 169 dni x 306 km dziennie - 19 dni x 10 km dziennie Szacunkowa ilość km w okresie obowiązywania przedmiotu umowy w roku szkolnym 2025/2026: 51.904 km, Szacunkowa liczba kilometrów dziennych w roku szkolnym 2026/2027: - 191 dni x 306 km dziennie - 19 dni x 10 km dziennie Szacunkowa ilość km w okresie obowiązywania przedmiotu umowy w roku szkolnym 2026/2027: 58.636 km, 2025/2026 - trasa nr 1,2,3,(4 szkoła),5,6 rok szkolny 2025/2026 = 169 dni x 306 km = 51.714 km 2025/2026 - trasa nr 4 przedszkole rok szkolny 2025/2026 = 19 dni x 10 km = 190 km 2026-2027 - trasa nr 1,2,3,(4 szkoła),5,6 rok szkolny 2025/2026 = 191 dni x 306 km = 58.446 km 2026-2027 - trasa nr 4 przedszkole rok szkolny 2025/2026 = 19 dni x 10 km = 190 km Na potrzeby wyliczenia ceny należy przyjąć: RAZEM km - trasa nr 1,2,3,(4 szkoła),5,6: 110 160,00 km RAZEM km - trasa nr 4 przedszkole: 380,00 km **ilość dzieci oraz ilość km może ulec zmianie w ciągu trwania umowy Zadanie nr 2: Trasa Kraków: Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Niepołomice do Ośrodków Adaptacyjno - Rehabilitacyjnych, Szkół Specjalnych, Ośrodków Szkolno Wychowawczych oraz z powrotem do miejsca zamieszkana, wraz z zapewnieniem opieki w czasie przejazdu. Dowóz podzielony na cztery trasy, zamawiający zastrzega aby dzieci dowożone były czterema pojazdami ze względu na czas wyjazdu pierwszego dziecka do szkoły oraz ze względu na niepełnosprawność dzieci, wszystkie pojazdy muszą być przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych (posiadać najazdy dla wózków inwalidzkich - wymagany wpis w dowodzie rejestracyjnym). Ilość dzieci - 25 (**) (na postawie złożonych wniosków na rok szkolny 2024/2025); Transport w roku szkolnym 2025/2026 - (od 1 października 2025r.), oraz w roku szkolnym 2026/2027 - od 1 września 2026r. Ilość dni - rok szkolny 2025/2026 - 169 dni Ilość dni - rok szkolny 2026/2027 - 191 dni Szacunkowa liczba kilometrów dziennych: na trasach do Krakowa 2025/2026 : 322 (**) km dziennie Szacunkowa liczba kilometrów dziennych: na trasach do Krakowa 2026/2027: 322 (**) km dziennie Szacunkowa ilość kilometrów w okresie obowiązywania przedmiotu umowy na trasach do Krakowa 2025/2026: 169 dni x 322 km = 54 418 (**)km Szacunkowa ilość kilometrów w okresie obowiązywania przedmiotu umowy na trasach do Krakowa 2026/2027: 191 dni x 322 km = 61 502 (**)km Na potrzeby wyliczenia ceny należy przyjąć: RAZEM km 115 920,00 km **ilość dzieci oraz ilość km może ulec zmianie w ciągu trwania umowy
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art. 138 ust. 4 ustawy PZP - składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dowóz i odwóz dzieci z terenu Gminy do S.P. ul. 3 Maja 23 i ul. Szkolna 3, dowóz do S. P. w Woli Batorskiej, dowóz i odwóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy do ZS w Wieliczce wraz z zapewnieniem opieki w czasie przejazdu na w/w trasach oraz dowóz i odwóz dzieci niepełnosprawnych do SPzOI i PSzOI w Zab. Bocheńskim oraz dowóz i odwóz dzieci do SPzOI do Grodkowic, oraz do OSW w Bochni
Beschreibung: Dowóz i odwóz dzieci z terenu Gminy Niepołomice do S.P. przy ul. 3 Maja 23 i ul. Szkolna 3 w Niepołomicach, dowóz do S. P. w Woli Batorskiej, dowóz i odwóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Niepołomice do Zespołu Szkół im. Kosiby w Wieliczce (**) wraz z zapewnieniem opieki w czasie przejazdu na w/w trasach oraz dowóz i odwóz dzieci niepełnosprawnych do SPzOI i PSzOI w Zab. Bocheńskim oraz dowóz i odwóz dzieci do SPzOI do Grodkowic, oraz do OSW w Bochni, ul. Kazimierza Wielkiego 67. Trasa Nr 1) Jazy - Sitowiec - Szkoła Podstawowa w Niepołomicach ul. Szkolna 3 i ul. 3 Maja 23 - Sitowiec - Jazy liczba dzieci - 25 (**), przewidywalna ilość km - 22 km (**) dziennie; Trasa Nr 2) Zagórze - Zabłocie - Szkoła Podstawowa w Suchorabie - Zabłocie - Zagórze liczba dzieci - 20 (**), przewidywalna ilość km - 9 km dziennie (**). Trasa Nr 3) Dzieci z terenu Gminy Niepołomice - Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce, (najbliższy możliwy postój - Zespołu Szkół w Wieliczce - najbliższy możliwy postój) liczba dzieci - 10 (**) przewidywalna ilość km - 91 km dziennie = 91 km (**). Trasa Nr 4) Dzieci z terenu Gminy Niepołomice - Przedszkole/Szkoła Podstawowa w Zabierzowie Bocheńskim - Dzieci z terenu Gminy Niepołomice (najbliższy możliwy postój - Przedszkole/Szkoła - najbliższy możliwy postój) Liczba dzieci przedszkole 1 (**) - przewidywana ilość km - 10 km (**) dziennie w okresie np. ferii, dni wolnych szkoły. Liczba dzieci szkoła - 15 (**) przewidywana ilość km - (93 km) = 93 km (**) dziennie wraz z Przedszkolem. Dowóz jednym pojazdem (19-osobowymi) musi być przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych (ma posiadać najazd dla wózka inwalidzkiego - wymagany wpis w dowodzie rejestracyjnym). Trasa Nr 5) Dzieci z terenu Gminy Niepołomice - Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej (najbliższy możliwy postój Borek - najbliższy możliwy postój Szkoła - najbliższy możliwy postój Borek) Liczba dzieci - 18 (**), przewidywana ilość km - 33 km (**) dziennie Trasa Nr 6) Dzieci z terenu Gminy Niepołomice - Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi w Grodkowicach oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bochni - Niepołomice - Zakrzowiec - Grodkowice - Bochnia, liczba dzieci - 3 (**), przewidywana ilość km = 58 km (**) dziennie Transport w roku szkolnym 2025/2026 (od 1.10.2025r.) oraz 2026/2027 (od 01.09.2026r.) Ilość dni - rok szkolny 2025/2026 - 169 dni (dotyczy trasy 1,2,3,(4 szkoła i przedszkole), 5,6 - 19 dni (dotyczy trasy nr 4 tylko przedszkole), Ilość dni - rok szkolny 2026/2027 - 191 dni (dotyczy trasy 1,2,3,(4 szkoła i przedszkole), 5,6 - 19 dni (dotyczy trasy nr 4 tylko przedszkole), Szacunkowa liczba kilometrów dziennych w roku szkolnym 2025/2026: - 169 dni x 306 km dziennie - 19 dni x 10 km dziennie Szacunkowa ilość km w okresie obowiązywania przedmiotu umowy w roku szkolnym 2025/2026: 51.904 km, Szacunkowa liczba kilometrów dziennych w roku szkolnym 2026/2027: - 191 dni x 306 km dziennie - 19 dni x 10 km dziennie Szacunkowa ilość km w okresie obowiązywania przedmiotu umowy w roku szkolnym 2026/2027: 58.636 km, 2025/2026 - trasa nr 1,2,3,(4 szkoła),5,6 rok szkolny 2025/2026 = 169 dni x 306 km = 51.714 km 2025/2026 - trasa nr 4 przedszkole rok szkolny 2025/2026 = 19 dni x 10 km = 190 km 2026-2027 - trasa nr 1,2,3,(4 szkoła),5,6 rok szkolny 2025/2026 = 191 dni x 306 km = 58.446 km 2026-2027 - trasa nr 4 przedszkole rok szkolny 2025/2026 = 19 dni x 10 km = 190 km Na potrzeby wyliczenia ceny należy przyjąć: RAZEM km - trasa nr 1,2,3,(4 szkoła),5,6: 110 160,00 km RAZEM km - trasa nr 4 przedszkole: 380,00 km **ilość dzieci oraz ilość km może ulec zmianie w ciągu trwania umowy Z uwagi na ograniczoną ilość znaków pełny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ.
Interne Kennung: ZP.271.26.2025.1
Los: LOT-0002
Titel: Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Niepołomice do Ośrodków Adaptacyjno - Rehabilitacyjnych, Szkół Specjalnych, Ośrodków Szkolno Wychowawczych oraz z powrotem do miejsca zamieszkana, wraz z zapewnieniem opieki w czasie przejazdu
Beschreibung: Trasa Kraków: Dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Niepołomice do Ośrodków Adaptacyjno - Rehabilitacyjnych, Szkół Specjalnych, Ośrodków Szkolno Wychowawczych oraz z powrotem do miejsca zamieszkana, wraz z zapewnieniem opieki w czasie przejazdu. Dowóz podzielony na cztery trasy, zamawiający zastrzega aby dzieci dowożone były czterema pojazdami ze względu na czas wyjazdu pierwszego dziecka do szkoły oraz ze względu na niepełnosprawność dzieci, wszystkie pojazdy muszą być przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych (posiadać najazdy dla wózków inwalidzkich - wymagany wpis w dowodzie rejestracyjnym). Ilość dzieci - 25 (**) (na postawie złożonych wniosków na rok szkolny 2024/2025); Transport w roku szkolnym 2025/2026 - (od 1 października 2025r.), oraz w roku szkolnym 2026/2027 - od 1 września 2026r. Ilość dni - rok szkolny 2025/2026 - 169 dni Ilość dni - rok szkolny 2026/2027 - 191 dni Szacunkowa liczba kilometrów dziennych: na trasach do Krakowa 2025/2026 : 322 (**) km dziennie Szacunkowa liczba kilometrów dziennych: na trasach do Krakowa 2026/2027: 322 (**) km dziennie Szacunkowa ilość kilometrów w okresie obowiązywania przedmiotu umowy na trasach do Krakowa 2025/2026: 169 dni x 322 km = 54 418 (**)km Szacunkowa ilość kilometrów w okresie obowiązywania przedmiotu umowy na trasach do Krakowa 2026/2027: 191 dni x 322 km = 61 502 (**)km Na potrzeby wyliczenia ceny należy przyjąć: RAZEM km 115 920,00 km **ilość dzieci oraz ilość km może ulec zmianie w ciągu trwania umowy Wymagania o których mowa w art. 95 Pzp. 1. Ponieważ realizacja niniejszego zamówienia musi odbywać się poprzez wykonywanie czynności w warunkach określonych w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy - na rzecz wykonawcy lub podwykonawcy, w miejscu i czasie wskazanym przez wykonawcę lub podwykonawcę - zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy pzp wymaga, zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie stosunku pracy. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem usług objętych przedmiotem zamówienia, w szczególności.: 1) kierowców, 2) opiekunów, 2. Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia zamawiającemu, na jego wniosek w terminie określonym we wniosku, dokumentów potwierdzających zatrudnienie osób wykonujących czynności, o których mowa powyżej dokumentów w szczególności pisemnego oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy potwierdzającego, że pracownicy wykonawcy lub podwykonawcy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - kodeks pracy z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 1773 z późn. zm.). Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że czynności wymienione w pkt. 1 wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy. 3. Uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. zostały opisane w projekcie umowy będącym załącznikiem do SWZ. 4. Sankcje z tytułu niespełnienia wymagań, o których mowa powyżej zostały określone w projekcie umowy będącym załącznikiem do SWZ W dniu 15.02.2024 r. weszły w życie przepisy o standardach ochrony małoletnich, według art. 22b u.p.z.p.t.s.o.m., obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich ma każdy: organ zarządzający jednostką systemu oświaty oraz inną placówką oświatową, opiekuńczą, wychowawczą, resocjalizacyjną, religijną, artystyczną, medyczną, rekreacyjną, sportową lub związaną z rozwijaniem zainteresowań, do której uczęszczają albo w której przebywają lub mogą przebywać małoletni; organizator działalności oświatowej, opiekuńczej, wychowawczej, resocjalizacyjnej, religijnej, artystycznej, medycznej, rekreacyjnej, sportowej lub związanej z rozwijaniem zainteresowań przez małoletnich. W standardach, w sposób dostosowany do charakteru i rodzaju placówki lub działalności, określa się w szczególności zasady zapewniające bezpieczne relacje między małoletnim a personelem placówki lub organizatora, a w szczególności zachowania niedozwolone wobec małoletnich (art. 22c pkt 1 u.p.z.p.t.s.o.m.). Wynika z tego, że organizatorem działalności opiekuńczej nad małoletnimi, zobowiązanym do wprowadzenia standardów ochrony małoletnich, jest podmiot angażujący personel wykonujący zadania opiekuńcze. W sytuacji gdy opiekuńcze zadania gminy zostają przekazane w drodze umowy firmie transportowej, która organizuje zarówno dowozy, jak i wyznacza opiekuna to firma ta, jako organizator posiadający personel opiekujący się małoletnimi, wdraża ww. standardy. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, przed podpisaniem umowy ma dostarczyć opracowane standardy ochrony małoletnich
Interne Kennung: ZP.271.26.2025.2