2. Verfahren
Verfahren
Titel: ”Achiziția de servicii de curățenie, dezinfecție și întreținere spații interioare necesar desfășurării activității structurilor care gestionează fonduri europene în calitate de AM din cadrul MTI”
Beschreibung: Autoritatea contractantă intenționează să achiziționeze prin prezenta procedură servicii de curățenie, dezinfecție și întreținere spații interioare necesar desfășurării activității structurilor care gestionează fonduri europene în calitate de AM din cadrul MTI. Contractul se va încheia pe o perioadă de 38 de luni de la data semnării acestuia, dar nu mai târziu de 31.12.2029, inclusiv plata serviciilor aferente. Menționăm faptul că durata contractului în vigoare, expiră la 23.10.2026, prin urmare durata noului contract va începe cu data de 24.10.2026. Spațiul ce va face obiectul serviciilor de curățenie este structurat pe 3 etaje: etajul 3, etajul 4, etajul 5 din Sema Park (clădirea London), Splaiul Independenței nr. 319, sector 6, București. Suprafețele aproximative privind spațiile interioare pentru care se solicită prestarea serviciilor de curățenie sunt: 1. Spatii birouri / săli: aprox 3.500 mp, 2. Spatii sanitare: aprox 200 m.p. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări/ informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 271/07.05.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Autoritatea contractantă intenționează să achiziționeze prin prezenta procedură servicii de curățenie, dezinfecție și întreținere spații interioare necesar desfășurării activității structurilor care gestionează fonduri europene în calitate de AM din cadrul MTI, Suprafețele aproximative privind spațiile interioare pentru care se solicită prestarea serviciilor de curățenie sunt: 1. Spatii birouri / săli: aprox 3.500 mp, 2. Spatii sanitare: aprox 200 m.p. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări/ informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1