2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de paza perimetrala
Beschreibung: Se vor presta servicii de paza perimetrala conform cerintelor din Caietul de sarcini. Cantitățile contractuluicadru Cantitatea maximă a contractuluicadru este de: 262.944 ore prestate de către agenții de securitate (prin ”oră prestată” se înțelege o activitate de 60 de minute a unui singur agent de pază): 1.826 zile x 24 h x 6 agenți de pază; 821.700 km efectuați cu cele 2 autovehicule din dotare, cumulat: 1.826 zile x 450 km / 24 h. Cantitatea minimă a contractuluicadru este de: 131.472 ore prestate de către agenții de securitate (prin ”oră prestată” se înțelege o activitate de 60 de minute a unui singur agent de pază) : 1.826 zile x 24 h x 3 agenți de pază; 365.200 km efectuați cu cele 2 autovehicule din dotare, cumulat: 1.826 zile x 200 km / 24 h.
Interne Kennung: 2577146-2026-140
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79713000 Bewachungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 79715000 Streifendienste, 34221100 Einsatzwagen für Unfälle
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT-0001
Beschreibung: In conformitate cu cerintele Caietului de sarcini. Operatorul economic va organiza şi asigura obiectivul prin pază, supraveghere şi patrulare a perimetrului și a zonelor de securitate ale LRSB. Aeroportul, perimetrul aeroportuar şi zonele publice, fac obiectul supravegherii, patrulării şi al altor controale fizice în scopul de a identifica orice comportament suspect al persoanelor şi de a identifica vulnerabilităţile care ar putea fi exploatate în vederea comiterii unui act de intervenţie ilicită, precum şi în scopul descurajării persoanelor de la comiterea unor astfel de acte. Pe LRSB sunt efectuate activităţi de supraveghere, pază şi de patrulare de către agenții de securitate ai contractantului cu scopul de a monitoriza și asigura: (a) demarcaţiile dintre zona publică, zona de operaţiuni aeriene, zonele de securitate cu acces restricţionat, părţile critice; (b) zonele din aerogară şi zonele din vecinătatea acesteia care sunt accesibile publicului, inclusiv parcările şi drumurile; (c) orice tentativă de penetrare a perimetrului aeroportuar; (d) monitorizarea purtării la vedere a legitimațiilor de aeroport pentru persoanele aflate în Partea Critică a Zonei de Securitate cu Acces Restricționat (PCZSAR), altele decât cele în care sunt prezenți pasageri, precum și valabilitatea acestor legitimații; (e) afișarea și valabilitatea permiselor de acces pentru vehiculele aflate în Zona de Operațiuni Aeriene (ZOA) și în Partea Critică a Zonei de Securitate cu Acces Restricționat (PCZSAR); (f) bagajele de cală, mărfurile și poșta, proviziile de bord, precum și poșta și mărfurile transportatorilor aerieni aflate în Partea Critică a Zonei de Securitate cu Acces Restricționat (PCZSAR) care așteaptă să fie încărcate. Cantitățile contractuluicadru Cantitatea maximă a contractuluicadru este de: 262.944 ore prestate de către agenții de securitate (prin ”oră prestată” se înțelege o activitate de 60 de minute a unui singur agent de pază): 1.826 zile x 24 h x 6 agenți de pază; 821.700 km efectuați cu cele 2 autovehicule din dotare, cumulat: 1.826 zile x 450 km / 24 h. Cantitatea minimă a contractuluicadru este de: 131.472 ore prestate de către agenții de securitate (prin ”oră prestată” se înțelege o activitate de 60 de minute a unui singur agent de pază) : 1.826 zile x 24 h x 3 agenți de pază; 365.200 km efectuați cu cele 2 autovehicule din dotare, cumulat: 1.826 zile x 200 km / 24 h