505963-2026 - Ergebnis
Rumänien – Dieselkraftstoff – ACORD CADRU MOTORINA SI BENZINA PRIN CARDURI DE ALIMENTARE
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU MOTORINA SI BENZINA PRIN CARDURI DE ALIMENTARE
Beschreibung: Obiectul prezentei proceduri il constituie achizitia de carburant, motorina standard accizata la pompa EURO 5 (51) si benzina fara plumb standard accizata la pompa EURO 5 (95), prin carduri de alimentare in conformitate cu prevederile caietului de sarcini, necesar functionarii corespunzatoare a Achizitorului.
Interne Kennung: 23877359_2026_PAAPD1603312
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134200 Dieselkraftstoff
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Administraţia Naţională "Apele Române" prin Administratia Bazinala de Apa Dobrogea Litoral, administrează apele din domeniul public al statului şi infrastructura Sistemului Naţional de Gospodărire a Apelor formată din lacuri de acumulare, , plaje (conservare în sezonul rece, întreținere în sezonul estival, nivelări, igienizări, lucrări de regularizare topo), diguri de apărare împotriva inundațiilor, canale, derivații interbazinale, prize de apă și alte lucrări specifice, precum și infrastructura sistemelor naționale de veghe hidrologică, hidrogeologică și de monitorizare a calității resurselor de apă aflate în patrimoniu. Activitatea Administrației Bazinală de Apă Dobrogea Litoral presupune deplasarea cu autovehiculele din patrimoniul institutiei pentru îndeplinirea obligațiilor căt și pentru asigurarea din punct de vedere logistic a activitații instituției. Rezultate asteptate Furnizarea motorinei si benzinei prin carduri de alimentare cu combustibil se va realiza pe întreg teritoriul României, pe baza cardurilor de carburant emise de furnizor, la solicitarea beneficiarului, in cantitati anuale estimate astfel: Locatiile de furnizare a carburantului - Se solicita ca pe teritoriul judetelor CONSTANTA si TULCEA, furnizorul sa dispuna de cel putin o statie de alimentare cu combustibil situata pe raza fiecarei dintre urmatoarele localitati, pentru aprovizionarea formatiilor de lucru apartinand A.B.A.D.L. dupa cum urmeaza: 1- CONSTANTA 2- MANGALIA 3-TULCEA Cantitatile minime si maxime anuale estimate sunt: MOTORINA EURO 5 AN1 Minim 200.000l Maxim 300.000l AN2 Minim 200.000l Maxim 300.000l AN3 Minim 200.000l Maxim 300.000l AN4 Minim 200.000l Maxim 300.000l BENZINA EURO 5 AN1 Minim 70.000l Maxim 100.000l AN2 Minim 70.000l Maxim 100.000l AN3 Minim 70.000l Maxim 100.000l AN4 Minim 70.000l Maxim 100.000l Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor – 24 zile Termenul de raspuns la solicitarile de clarificări este in a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132000 Benzin