2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Spytkowice – Etap II teren nie objęty aglomeracją
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Spytkowice – Etap II teren nie objęty aglomeracją” w ramach którego Zamawiający przewiduje do wykonania miedzy innymi: • rurociąg tłoczny od pompowni PRy3 do studni rozprężnej SrRy3, • pompownię PRy3, • kanalizację sanitarną grawitacyjną (sieć wraz z odgałęzieniami) zlewni pompowni PRy3, • kanalizację sanitarną grawitacyjną (sieć wraz z odgałęzieniami) części Ryczowa. W ramach Etapu II zamierzenie budowlane dla części miejscowości Ryczów będzie realizowane w obrębie ulic: Nadwiślańska, Wiejska, Długa i Wierzbowa. 2. „Inwestycja dofinasowana jest z: Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności 3. Zamawiający informuje, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia na podst. art. 257 ustawy Pzp, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. Za nieprzyznanie środków, o którym mowa w art. 257 ustawy Pzp należy uznać również sytuację, gdy cofnięcie uprzednio przyznanego dofinansowania nastąpi w toku prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia. 4. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, podmiotowych środków dowodowych wskazanych w pkt 9.2 SWZ Oferta winna zawierać: 1. Formularz oferty. 2. Wycena ofertowa zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ - wycena ofertowa wykonana na podstawie dokumentacji projektowej, specyfikacji wykonania i odbioru robót, przedmiarów robót (należy złożyć wraz z ofertą, nie podlega uzupełnieniu). 3.JEDZ- oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu- wzór stanowi załącznik nr 2 do SWZ. 4. Oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego- wzór stanowi załącznik nr 4 A do SWZ. 5. Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego- wzór stanowi załącznik nr 4 B do SWZ (jeżeli dotyczy). 6. Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w przedmiotowym postępowaniu o zamówienie publiczne albo reprezentowania Wykonawców w postępowaniu jw. i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia, w przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia. Pełnomocnictwo do podpisania oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą. 7. Zobowiązanie podmiotu udostepniającego zasoby (jeżeli dotyczy) potwierdzające, stosunek łączący wykonawcę z podmiotem udostępniającym zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów i określający w szczególności: 7.1 zakres dostępnych wykonawcy zasobów podmiotu udostepniającego zasoby, 7.2 sposób i okres udostepnienia wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostepniającego te zasoby, przy wykonywaniu zamówienia publicznego, 7.3 czy i w jakim zakresie podmiot udostępniającym zasoby, na zdolnościach, którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą - wzór stanowi załącznik nr 8 do SWZ. 8. Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy (art. 117 ust.4 ustawy pzp) - wzór stanowi załącznik nr 3 do SWZ -jeśli dotyczy.
Vorherige Bekanntmachung: 670021-2025
Interne Kennung: PPRI.271.1.13.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Gmina Spytkowice ul. Zamkowa 12, 34 – 116 Spytkowice, zwana dalej Zamawiającym zamierza wszcząć postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie zadania pn.: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Spytkowice – Etap II teren nie objęty aglomeracją”. Niniejsze zamówienie stanowi jedną z części zamówienia pn.: „Budowa i rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z budową” przyłączy kanalizacyjnych, zbiorników retencyjnych, pompowni wraz z infrastrukturą towarzyszącą , tj. zjazdami, układami komunikacji wewnętrznej, przyłączami wodociągowymi i elektroenergetycznymi do pompowni oraz instalacjami oświetleniowymi w miejscowościach: Lipowa, Ryczów, Półwieś, Bachowice oraz Spytkowice – Etap II” udzielanego w etapach, którego wartość przekracza tzw. „próg unijny” kwotę określoną w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), zwanej dalej ustawą Pzp. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie wyżej wymienionego zadania prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z art 138 ust. 1 ustawy Pzp „Termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej”. Tym nie mniej zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp , nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Przesłanka ta ma charakter zdecydowanie ocenny, a przepisy nie formułują żadnych warunków jej zastosowania. W związku z realizacją przedmiotowego zadania Zamawiający pozyskał dofinansowanie Inwestycja dofinasowana jest z: Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności z terminem wykonania do 30 kwietnia 2026 r. Zamawiający po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych. Zamawiający po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem dotychczasowego terminu składania ofert nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. Skrócenie terminu składania ofert w tym postępowaniu ma na celu dokonanie wyłonienie wykonawcy w jak najkrótszym czasie przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnego trybu udzielania zamówienia publicznego – przetargu nieograniczonego. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest konieczne do ochrony interesów Zamawiającego wynikającego z możliwości doznania przez niego uszczerbku w postaci niezrealizowania inwestycji zgodnie ze złożonym wnioskiem o dofinansowanie , a co za tym idzie utratę dochodów z tytułu otrzymanych środków z Unii Europejskiej Jednocześnie skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być problemem, wobec czego skrócenie terminu składania ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców ofert nie powinno być czasochłonne, wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Spytkowice – Etap II teren nie objęty aglomeracją” w ramach którego Zamawiający przewiduje do wykonania miedzy innymi: • rurociąg tłoczny od pompowni P-Ry-3 do studni rozprężnej Sr-Ry-3, • pompownię P-Ry-3, • kanalizację sanitarną grawitacyjną (sieć wraz z odgałęzieniami) zlewni pompowni P-Ry-3, • kanalizację sanitarną grawitacyjną (sieć wraz z odgałęzieniami) części Ryczowa. W ramach Etapu II zamierzenie budowlane dla części miejscowości Ryczów będzie realizowane w obrębie ulic: Nadwiślańska, Wiejska, Długa i Wierzbowa.