506117-2026 - Wettbewerb
Polen – Dateiverwalter – Zamówienie wspólne na zakup i wdrożenie systemów SIEM i SOAR wraz z infrastrukturą serwerową
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zamówienie wspólne na zakup i wdrożenie systemów SIEM i SOAR wraz z infrastrukturą serwerową
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i wdrożenie systemów SIEM i SOAR wraz z infrastrukturą serwerową. Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy części: Część I – zakup i wdrożenie systemów SIEM i SOAR wraz z infrastrukturą serwerową dla Ministerstwa Rozwoju i Technologii; Część II – dostawa i wdrożenie systemu SIEM dla Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego; Część III – dostawa i wdrożenie systemu SIEM dla Urzędu Zamówień Publicznych. 2. Szczegółowe informacje dotyczące opisu, zakresu i warunków realizacji przedmiotu zamówienia określają: 1) W zakresie Części I zamówienia – „Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ)” stanowiący załącznik nr 2A do SWZ oraz „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy” stanowiące załącznik nr 3A do SWZ; 2) W zakresie Części II zamówienia– „Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ)” stanowiący załącznik nr 2B do SWZ oraz „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy” stanowiące załącznik nr 3B do SWZ; 3) W zakresie Części III zamówienia – „Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ)” stanowiący załącznik nr 2C do SWZ oraz „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy” stanowiące załącznik nr 3C do SWZ. 3. Zamawiający informuje, iż oferta złożona w ramach postępowania nie może obejmować produktów ICT oraz usług ICT wskazanych w rekomendacjach, o których mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa ani produktów ICT lub usług ICT określonych w decyzjach w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o których mowa w art. 67b ust. 15 ww. ustawy. Szczegółowe wymagania w tym zakresie określa OPZ stanowiący odpowiednio: załącznik nr 2A do SWZ (dla części I zamówienia), 2B do SWZ (dla części II zamówienia) oraz 2C do SWZ (dla części III zamówienia). Oferta niespełniająca tych wymagań będzie podlegać odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 lub 19 ustawy. 5. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy. 5.1. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych (Część I, II i III przedmiotu zamówienia) na dowolnie wybraną część przedmiotu zamówienia (wykonawca może złożyć ofertę na trzy części zamówienia). 5.2. Zamawiający będzie oceniał oferty dla każdej części przedmiotu zamówienia osobno. 5.3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania wyboru oferty na każdą część przedmiotu zamówienia osobno – najkorzystniejsza oferta spośród ofert złożonych na daną część zamówienia zostanie wybrana na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w pkt 14 SWZ. 5.4. W przypadku okoliczności unieważnienia postępowania Zamawiający unieważni postępowanie tylko w danej części. 6. Zgodnie z art. 441 ustawy Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie części II i III zamówienia. Rodzaj i maksymalną wartość opcji, a także okoliczności skorzystania z opcji określają: 1) W zakresie Części II zamówienia– „Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ)” stanowiący załącznik nr 2B do SWZ oraz „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy” stanowiące załącznik nr 3B do SWZ; 2) W zakresie Części III zamówienia – „Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ)” stanowiący załącznik nr 2C do SWZ oraz „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy” stanowiące załącznik nr 3C do SWZ. 7. Zamówienie jest współfinansowane z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności finansowanego ze środków Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności Inwestycja C3.1.1. Cyberbezpieczeństwo – CyberPL, infrastruktura przetwarzania danych oraz optymalizacja infrastruktury służb państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Cyberbezpieczeństwo – Cyberbezpieczny Rząd w ramach konkursu grantowego pn. „Cyberbezpieczny Rząd” o numerze KPOD.05.10-CR.01-001/25. 8. Wykonawca musi realizować zamówienie zgodnie z zasadą „nie czyń poważnej szkody (DNSH)” oraz zasadami zrównoważonego rozwoju, będącymi wymogami Krajowego Planu Odbudowy oraz o których mowa w art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852. 9. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia w sposób nienaruszający celów środowiskowych, o których mowa w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/241.
Vorherige Bekanntmachung: 138383-2026
Interne Kennung: BA-V.2611.12.2025.KG
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp, tj. opublikowanie wstępnego ogłoszenia informacyjnego
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48823000 Dateiverwalter
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30211500 Hauptprozessor (CPU) oder Prozessoren, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup i wdrożenie systemów SIEM i SOAR wraz z infrastrukturą serwerową dla Ministerstwa Rozwoju i Technologii
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w części I jest zakup i wdrożenie systemów SIEM i SOAR wraz z infrastrukturą serwerową dla Ministerstwa Rozwoju i Technologii. 2. Szczegółowe informacje dotyczące opisu, zakresu i warunków realizacji przedmiotu zamówienia w zakresie Części I zamówienia określają: „Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ)” stanowiący załącznik nr 2A do SWZ oraz „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy” stanowiące załącznik nr 3A do SWZ.
Interne Kennung: BA-V.2611.12.2025.KG cz. I
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa i wdrożenie systemu SIEM dla Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w Części II jest dostawa i wdrożenie systemu SIEM dla Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego; 2. Szczegółowe informacje dotyczące opisu, zakresu i warunków realizacji przedmiotu zamówienia w zakresie Części II zamówienia określają: „Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ)” stanowiący załącznik nr 2B do SWZ oraz „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy” stanowiące załącznik nr 3B do SWZ.
Interne Kennung: BA-V.2611.12.2025.KG cz. II
Haupteinstufung (cpv): 48730000 Sicherheitssoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 ustawy Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie części II zamówienia. Opcjonalny przedmiot zamówienia obejmuje możliwość rozszerzenia okresu wsparcia technicznego dla systemu SIEM dwa razy (opcja I i opcja II), każdorazowo o dodatkowe 12 miesięcy, po zakończeniu okresu wsparcia podstawowego, na warunkach określonych w „Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy” stanowiących załącznik nr 3B do SWZ. Rodzaj i maksymalną wartość opcji, a także okoliczności skorzystania z opcji określają: „Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ)” stanowiący załącznik nr 2B do SWZ oraz „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy” stanowiące załącznik nr 3B do SWZ.
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa i wdrożenie systemu SIEM dla Urzędu Zamówień Publicznych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w Części III jest dostawa i wdrożenie systemu SIEM dla Urzędu Zamówień Publicznych. 2. Szczegółowe informacje dotyczące opisu, zakresu i warunków realizacji przedmiotu zamówienia w zakresie Części III zamówienia określają: „Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ)” stanowiący załącznik nr 2C do SWZ oraz „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy” stanowiące załącznik nr 3C do SWZ.
Interne Kennung: BA-V.2611.12.2025.KG cz. III
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 ustawy Pzp Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie części III zamówienia. Opcjonalny przedmiot zamówienia obejmuje możliwość przedłużenia okresu wsparcia technicznego dla systemu SIEM o dodatkowe 12 miesięcy (opcja zgodnie z formularzem ofertowym), po zakończeniu okresu wsparcia podstawowego, na warunkach określonych w „Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy” stanowiących załącznik nr 3C do SWZ. Rodzaj i maksymalną wartość opcji, a także okoliczności skorzystania z opcji określają: „Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ)” stanowiący załącznik nr 2C do SWZ oraz „Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy” stanowiące załącznik nr 3C do SWZ.