2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kínai és vietnámi tanulók toborzása 2026
Beschreibung: Kínai és vietnámi tanulók toborzása a Dunaújvárosi Egyetem részére.
Interne Kennung: EKR001437212026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80410000 Verschiedene Unterrichts- und Ausbildungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Ajánlattevő feladatai részletesen: 1.1. Toborzással kapcsolatos feladatok (a szerződéskötést követő három éven keresztül): a) A DUE és képzéseinek bemutatása, népszerűsítése az Ajánlattevő által választott, módon (pl. oktatási vásárok, felsőoktatási intézményekkel történő rendszeres kommunikáció, szóróanyagok terjesztése stb.), a DUE által jóváhagyott tartalommal. b) Lehetséges hallgatók (képzésre jelentkezők) felkutatása közvetlenül és közreműködőkön (ügynökök) keresztül. c) A képzésre jelentkezők teljes körű tájékoztatása a képzési és bemeneti követelményekről, valamint az előkészítő program, illetve az egyetemi képzések egyéb részleteiről. Ajánlattevő köteles biztosítani, hogy a jelentkezők részére adott tájékoztatás azonos tartalmú legyen a DUE által az Ajánlattevő elektronikus vagy nyomtatott formában átadott információkkal, továbbá összhangban legyen a DUE honlapján közzétett információkkal. d) Pontos tájékoztatás nyújtása a jelentkezőknek az eljárásokról, határidőkről és az összes, a jelentkezési folyamattal és a választott képzési programmal kapcsolatos költségről, díjról és azok fizetési ütemezéséről. e) A képzésre jelentkezők által választott képzési program nyelvi követelményeinek való megfelelőség ellenőrzése. f) A képzésre jelentkezőkkel személyes interjúk lefolytatása, melynek célja az iratokkal igazolt végzettség és nyelvtudás validálása, valamint a képzésre jelentkező elkötelezettségének felmérése. g) A jelentkezéshez szükséges, 2. sz. mellékletben meghatározott dokumentumok összegyűjtése vagy kiállítása, továbbá javaslattétel felvételi döntésre az 1. sz. mellékletben meghatározott DUE bemeneti követelmények alapján, és a DUE számára történő elektronikus benyújtása legkésőbb minden év július 15. napjáig; 2026-ban a szerződéskötést követő 15 napon belül. (Az eredeti dokumentumok bemutatása a képzésre jelentkezők kötelezettsége a DUE-re történő beiratkozás során.) h) A jelentkezési dokumentumok összegyűjtése és értékelése, valamint i) a 2. sz. mellékletben meghatározott dokumentumok tartalmi vagy mennyiségi hiányossága esetén hiánypótlás a jelentkezés megküldését követően 5 munkanapon belül. j) A felvételt nyert képzésre jelentkezők vízumkérelmével kapcsolatos dokumentumainak előellenőrzése, támogatása a vízumszerzési folyamat során. k) Közreműködés az utazási biztosítás megkötésében és igény esetén segítségnyújtás a felvételt nyert képzésre jelentkezők részére a szálláskeresésben, ha a felvételt nyert képzésre jelentkező nem igényel elhelyezést a DUE kollégiumában vagy helyhiány miatt a DUE nem tud kollégiumi elhelyezést biztosítani. l) A DUE képviseletében, a DUE által előzetesen írásban jóváhagyott tárgykörökben, terjedelemben és oktatási intézményekkel (kínai és vietnámi középiskolák, főiskolák, egyetemek) nemzetközi együttműködési programok kidolgozása, az ezzel kapcsolatos ügyek megtárgyalása, továbbá írásbeli megállapodástervezetek előkészítése és az aláírások koordinálása. m) Ajánlattevő köteles tájékoztatni a toborozott hallgatókat arról, hogy • a szorgalmi időszak kezdetéig, de legkésőbb szeptember 30-ig kötelesek személyesen megjelenni a DUE-n; • késedelmes érkezés esetén a DUE nem indít felzárkóztató kurzust, továbbá • a késedelmesen megjelent vagy a tanulmányait meg nem kezdő hallgató kizárólag a DUE mindekor hatályos „Hallgatói Követelményrendszer Térítési és juttatási rend” által meghatározott esetekben és mértékben jogosult a megfizetett díjak visszatérítésére. Ajánlattevő tudomásul veszi, hogy a jelentkezők felvételévvel kapcsolatos végső döntés meghozatal és az ezzel kapcsolatos panaszkezelés a DUE hatáskörébe tartozik. Ajánlattevő köteles erről a tényről az általa toborzott mindegyik hallgatót tájékoztatni. 1.2. Beilleszkedést segítő és lemorzsolódást csökkentő szervezési/ koordinációs feladatok (a szerződéskötést követő négy éven keresztül): a) Rendszeres kapcsolattartás a felvételt nyert, általa toborzott hallgatókkal. b) Adat és információáramlás biztosítása a DUE és a toborzott hallgatók között, különös tekintettel a tanulmányi eljárásokra, határidőkre és az összes olyan fizetési kötelezettségre és díjra, amely a toborzott hallgatók tanulmányaival kapcsolatos, c) Havonta legalább 40 óra lemorzsolódást csökkentő szervezési/ koordinációs tevékenység annak érdekében, hogy a felvételt nyert hallgatók a következő tanévüket is a DUE-n kezdjék meg. A szervezési/ koordinációs tevékenység különösen az alábbiakat tartalmazza: - a toborzott hallgatók hozzájárulása estén az első tanulmányi évben a toborzott hallgatók tanulmányi teljesítményének, eredményeinek és a rendszeres óralátogatásoknak nyomon követése és erről a toborzott hallgatók szüleinek vagy törvényes képviselőinek tájékoztatása, - a toborzott hallgatók esetlegesen felmerülő problémáinak, a kulturális különbségekből eredő nehezen megoldható helyzeteknek kezelése, - ügyfélszolgálat működtetése a toborzott hallgatók számára. 1.3. Beszámolási kötelezettség Ajánlattevő köteles a DUE részére a közbeszerzés eredményeként megkötésre kerülő szerződés (a továbbiakban: Szerződés) hatályba lépését követő tanulmányi félévet követő hónap utolsó munkanapjáig jelentést tenni a Szerződés előrehaladásáról, státuszáról, a toborzott és lemorzsolódó hallgatók számáról, továbbá az 1.2 pontban meghatározott tevékenységéről. Folytatás a II.2.14. pontban.
Interne Kennung: EKR001437212026/1