See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Új, tételes elszámolású hatóanyagok beszerzése
Beschreibung: Tételes elszámolás alá eső hatóanyagok beszerzése keretmegállapodás megkötésére irányuló, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti nyílt eljárás keretében, a Keretmegállapodás aktív időszakának meghosszabbítási lehetősége mellett. Jelen közbeszerzési eljárás tárgya (részenként): 1. rész: Dupilumab gyermekek részére (OENO:06126) Alapmennyiség: 715 200 mg Opciós mennyiség: 238 400 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az alap mennyiség tekintetében: 1 200 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az opciós mennyiség tekintetében: 400 mg 2. rész: Dupilumab felnőttek részére (OENO: 06126) Alapmennyiség: 23 493 600 mg Opciós mennyiség: 7 831 200 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az alap mennyiség tekintetében: 1 800 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az opciós mennyiség tekintetében: 600 mg 3. rész: Mirikizumab (OENO: 06101) Alapmennyiség: 1 009 800 mg Opciós mennyiség: 336 600 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az alap mennyiség tekintetében: 600 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az opciós mennyiség tekintetében: 200 mg 4. rész: Pirtobrutinib (OENO: 06123) Alapmennyiség: 5 930 400 mg Opciós mennyiség: 1 976 800 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az alap mennyiség tekintetében: 8 400 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az opciós mennyiség tekintetében: 2 800 mg 5. rész: Blinatumomab (OENO: 06106) Alapmennyiség: 4 320 amp Opciós mennyiség: 1 440 amp Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az alap mennyiség tekintetében: 3 amp Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az opciós mennyiség tekintetében: 1 amp 6. rész: Szerplulimab (OENO: 06118) Alapmennyiség: 195 000 mg Opciós mennyiség: 65 000 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az alap mennyiség tekintetében: 300 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az opciós mennyiség tekintetében: 100 mg Ajánlatkérő felhívja a gazdasági szereplők figyelmét, hogy valamennyi részben a Kbt. 73. § (1) bekezdés j) pontjára tekintettel érvénytelen az az ajánlat, amely magasabb ajánlati összárat tartalmaz, mint az ajánlattétel napján a PUPHA törzsben szereplő, adott hatóanyagot tartalmazó, az ajánlattevő által az adott részben megajánlott készítmények közül a legalacsonyabb árú gyógyszerre vonatkozó nettó nagykereskedelmi árából számolt mg (5. rész esetén ampulla) egységár és a teljes keretmennyiség szorzata.
Interne Kennung: EKR001419872026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: 2026. április 17-én megjelent a Magyar Közlöny 2026. évi 39. számában az egyes gyógyszerek társadalombiztosítási támogatásáról szóló 12/2026. (IV.17.) BM rendelet, melynek értelmében 2026. május 1-i hatálybalépéssel új tételes elszámolás alá eső hatóanyagok, új indikációk kerültek bevezetésre az egészségügyi szakellátás társadalombiztosítási finanszírozásának egyes kérdéseiről szóló 9/1993. (IV. 2.) NM rendelet 1/A. számú mellékletében. Az NM rendelet új 38. §–a értelmében a 2026. május 1-jével újonnan kihirdetésre került hatóanyagok vonatkozásában a lefolytatott eredményes közbeszerzési eljárás eredményeként megkötésre kerülő szerződés hatálybalépésétől, de legkésőbb 2026. szeptember 1-jétől kell természetben biztosítania a NEAK-nak. A NEAK a közbeszerzési eljárás lehető leggyorsabb megindítása érdekében május 1-jét követően felmérte az érintett beteglétszámot, ellátó intézmények által igényelt és szükséges mennyiségi adatokat. A Kbt. 81. § (10) bekezdése kimondja, hogy kivételesen indokolt és sürgős esetben, ha a (7) bekezdésben foglalt határidők nem lennének betarthatóak, az ajánlatkérő a (7) bekezdésben foglaltnál rövidebb ajánlattételi határidőt is meghatározhat. A gyógyszerek és orvostechnikai eszközök közbeszerzésének sajátos szabályairól szóló 16/2012. (II. 16.) Korm. rendelet (a továbbiakban: 16/2012. (II. 16.) Korm. rendelet) 2. § 4. pontja értelmében sürgős ellátási igény merül fel, amennyiben a beteg azonnali, illetve rövid időn belüli gyógyszeres vagy orvostechnikai eszközzel történő ellátás hiányában közvetlen életveszélybe kerülne, súlyos vagy maradandó egészségromlást szenvedne, illetve a gyógyszeres vagy orvostechnikai eszközzel történő ellátás hiánya irreverzíbilis folyamatokat indítana el, és a várható élettartamot és emellett az életminőséget jelentősen kedvezőtlenül befolyásolná. A dupilumab hatóanyagot tartalmazó gyógyszer (1-2. rész) közepesen súlyos, illetve súlyos atópiás dermatitisz szisztémás kezelésére szoruló betegeknél került befogadásra. Jelenleg kizárólag egyedi méltányosság keretében alkalmazható mindaddig, amíg a jelen közbeszerzési eljárás eredményeként természetben nem kerülhet biztosításra. Figyelembe véve a kezelésre szoruló betegek jelentős számát, illetve a fellépő sürgős ellátási igényüket indokolt, hogy jelen eljárásban az általános határidőnél rövidebb ajánlati határidő kerüljön meghatározásra, ellenkező esetben a gyógyszerhez jutás idejének elhúzódása a betegek életminőségét kedvezőtlenül befolyásolja. A mirikizumab, pirtobrutinib, blinatumomab és a szerplulimab hatóanyagot tartalmazó gyógyszerek (3-6. részek) hematológiai, gasztroenterológiai kórképekben, valamint onkológiai területet érintő nem kissejtes tüdődaganatban szenvedő betegek kezelésére kerültek befogadásra. Jelenleg kizárólag egyedi méltányosság keretében alkalmazható mindaddig, amíg a jelen közbeszerzési eljárás eredményeként természetben nem kerülhet biztosításra. Figyelembe véve a kezelésre szoruló betegek változó számát, illetve a fellépő sürgős ellátási igényüket indokolt, hogy jelen eljárásban az általános határidőnél rövidebb ajánlati határidő kerüljön meghatározásra, ellenkező esetben a gyógyszerhez jutás idejének elhúzódása a betegek várható élettartamát és életminőségét kedvezőtlenül befolyásolja. A közbeszerzési eljárás eredeti határidőkkel történő lebonyolítása a hosszabb átfutási ideje miatt jelentős egészségi kockázatokkal járna. A folyamatos és biztonságos betegellátás biztosítása érdekében feltétlenül szükséges jelen eljárás tárgyát képező készítmények mihamarabbi biztosítása és emiatt a gyorsított eljárás alkalmazása, melynek feltételei fennállnak a Kbt. és a 16/2012. (II. 16.) Korm. rendelet alapján. Gyorsítás nélküli eljárás alkalmazása esetén az irányadó ajánlattételi határidőre és a bírálat, szerződéskötés időtartamára és az első megrendelések teljesítéséhez szükséges határidőkre tekintettel nem lenne lehetséges az NM rendelet által előírt szeptember 1-i rendelkezésre állása a gyógyszereknek.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Uniós értékhatárt meghaladó, nyílt eljárás.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dupilumab gyermekek részére
Beschreibung: Tételes elszámolás alá eső hatóanyagok beszerzése keretmegállapodás megkötésére irányuló, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti nyílt eljárás keretében, a Keretmegállapodás aktív időszakának meghosszabbítási lehetősége mellett. 1. rész: Dupilumab gyermekek részére (OENO:06126) Alapmennyiség: 715 200 mg Opciós mennyiség: 238 400 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az alap mennyiség tekintetében: 1 200 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az opciós mennyiség tekintetében: 400 mg Az eljárásban Ajánlatkérő élni kíván a 16/2012. (II. 16.) Korm. rendelet 6. § (1) bekezdés szerinti lehetőséggel, így Ajánlatkérő előírja a keretmennyiségen felüli árurabatt adásának kötelezettségét, úgy, hogy az az adott gyógyszer legkisebb kiszerelési egységének mértékével úgy legyen osztható, hogy az pozitív egész számot adjon ki (kötelező rabatt). A kötelező rabatton felül ajánlattevők választásuk szerint további rabatt megajánlást is tehetnek. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az Ajánlattevő által megajánlott gyógyszer (termék, készítmény) megnevezése, hatáserőssége, kiszerelése, beviteli formája szakmai ajánlatnak minősül, így az nem hiánypótolható vagy módosítható! A megajánlott gyógyszernek az ajánlattételi határidő napján: - forgalomba hozatali engedéllyel kell rendelkeznie az Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ közhiteles nyilvántartásában, valamint - a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő által társadalombiztosítási (TB) támogatásba befogadott gyógyszerek körét tartalmazó PUPHA törzsben az ajánlattételi határidő napján érvényesen kell szerepelnie, továbbá - a megajánlott gyógyszernek legkésőbb a Keretmegállapodás megkötésekor a PUPHA törzsben hatályosan is szerepelnie kell (részletesen: KD). Ajánlattevőnek az ajánlattételi határidő napján szerepelnie kell a gyógyszer nagykereskedőkről vezetett nyilvántartásban. Ajánlattevőnek rendelkeznie kell a termék(ek) forgalmazási jogosultságával is, így amennyiben nem az ajánlattevő a forgalomba hozatali engedély jogosultja, a jogosulttól származó, forgalmazási jogosultságról szóló nyilatkozat benyújtása is szükséges az ajánlat részeként (részletesen: KD). Érvényes ajánlattétel további feltétele: a 9/1993.(IV.2.) NM rend. 2/E. § (1) bekezdés szerinti elektronikus tételes jelentési rendszerben az ajánlattételi határidő lejártáig történő regisztráció a KD-ban ismertetett módon. Szerződéskötés feltétele: nyertes ajánlattevőnek az online jelentési rendszerben történő sikeres minősítés megszerzése a KD-ban részletezettek szerint. Az elektronikus rendszer megtalálható: https:\\teteles.neak.gov.hu. Részletes szabályokat a KD tartalmazza. Gyógyszer jótállási (lejárati) ideje a jogszabályban vagy hatósági engedélyben megjelölt idő. Eladóként szerződő nyertes ajánlattevő köteles gondoskodni arról, hogy a Gyógyszer lejárati ideje a mindenkori kiszállítástól számított legalább 12 hónapig terjedjen azzal a kitétellel, hogy ha a Gyógyszer lejárati ideje a kiszállításkor 12 hónapnál kevesebb, a lejárati időn belül fel nem használt gyógyszert, a lejárati idő előtt legfeljebb 1 hónappal legalább 12 hónapos lejáratúra cseréli. Ajánlatkérő felhívja a gazdasági szereplők figyelmét, hogy a Kbt. 73. § (1) bekezdés j) pontjára tekintettel érvénytelen az az ajánlat, amely magasabb ajánlati összárat tartalmaz, mint az ajánlattétel napján a PUPHA törzsben szereplő, adott hatóanyagot tartalmazó, az ajánlattevő által az adott részben megajánlott készítmények közül a legalacsonyabb árú gyógyszerre vonatkozó nettó nagykereskedelmi árából számolt mg (5. rész esetén ampulla) egységár és a teljes keretmennyiség szorzata.
Interne Kennung: EKR001419872026/1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Az alapmennyiség 1/3-a az opciós mennyiség. Ajánlatkérő jelen közbeszerzési eljárás során elő kívánja írni a Vevőként szerződő Ajánlatkérő részére a KM-ban meghatározott mennyiségű dologra nézve az opciós jogát a 16/2012 (II.16.) Korm.rend. 6.§ (2) alapján. Ajánlatkérő az opciós mennyiséget a KM-ban meghatározott vételáron egyoldalú nyilatkozattal jogosult megvásárolni a KM aktív időszakában. Az opciós jog előírása nem jelenti Ajánlatkérő arra vonatkozó kötelezettségét, hogy a KM aktív időbeli hatálya alatt arra vonatkozóan kötelező jelleggel élnie kellene, azaz rendelési kötelezettsége Ajánlatkérőnek az opciós mennyiségre sem részben sem egészben nem keletkezik. Ajánlatkérő az opciós jogával első alkalommal a KM-ban meghatározott alapmennyiség Alapmennyiség egyedi megrendelő útján történő teljes megrendelését követően - de annak teljes elszámolását megelőzően, a KM aktív – vagy meghosszabbítás esetén a meghosszabbított aktív – időszakának utolsó napjáig élhet egyoldalú, írásbeli, nyertes AT felé címzett nyilatkozata útján. Ajánlatkérő rögzíti, hogy az opciós mennyiség egy részére vonatkozó megrendelés nem jelenti, hogy Ajánlatkérő a teljes opciós mennyiség lerendelésére kötelezettséget fog vállalni! Ajánlatkérő a felhasználási adatok alapján dönti el, hogy az opciós mennyiség mekkora részére és mikor (a megjelölt aktív időszakon belül) bocsát ki megrendelést, illetve hogy az opciós mennyiséget egy vagy több részben vagy egészben kívánja-e lehívni, vagy azt adott esetben egyáltalán nem kívánja lehívni. Ajánlatkérő felhívja ajánlattevők figyelmét, hogy amennyiben Ajánlatkérő élni kíván az opciós jogával, akkor az Eladóként szerződött nyertes ajánlattevő köteles az opciós mennyiséget a KM-ban foglalt változatlan feltételek szerint, változatlan egységáron biztosítani.
Los: LOT-0002
Titel: Dupilumab felnőttek részére
Beschreibung: Tételes elszámolás alá eső hatóanyagok beszerzése keretmegállapodás megkötésére irányuló, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti nyílt eljárás keretében, a Keretmegállapodás aktív időszakának meghosszabbítási lehetősége mellett. 2. rész: Dupilumab felnőttek részére (OENO: 06126) Alapmennyiség: 23 493 600 mg Opciós mennyiség: 7 831 200 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az alap mennyiség tekintetében: 1 800 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az opciós mennyiség tekintetében: 600 mg Az eljárásban Ajánlatkérő élni kíván a 16/2012. (II. 16.) Korm. rendelet 6. § (1) bekezdés szerinti lehetőséggel, így Ajánlatkérő előírja a keretmennyiségen felüli árurabatt adásának kötelezettségét, úgy, hogy az az adott gyógyszer legkisebb kiszerelési egységének mértékével úgy legyen osztható, hogy az pozitív egész számot adjon ki (kötelező rabatt). A kötelező rabatton felül ajánlattevők választásuk szerint további rabatt megajánlást is tehetnek. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az Ajánlattevő által megajánlott gyógyszer (termék, készítmény) megnevezése, hatáserőssége, kiszerelése, beviteli formája szakmai ajánlatnak minősül, így az nem hiánypótolható vagy módosítható! A megajánlott gyógyszernek az ajánlattételi határidő napján: - forgalomba hozatali engedéllyel kell rendelkeznie az Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ közhiteles nyilvántartásában, valamint - a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő által társadalombiztosítási (TB) támogatásba befogadott gyógyszerek körét tartalmazó PUPHA törzsben az ajánlattételi határidő napján érvényesen kell szerepelnie, továbbá - a megajánlott gyógyszernek legkésőbb a Keretmegállapodás megkötésekor a PUPHA törzsben hatályosan is szerepelnie kell (részletesen: KD). Ajánlattevőnek az ajánlattételi határidő napján szerepelnie kell a gyógyszer nagykereskedőkről vezetett nyilvántartásban. Ajánlattevőnek rendelkeznie kell a termék(ek) forgalmazási jogosultságával is, így amennyiben nem az ajánlattevő a forgalomba hozatali engedély jogosultja, a jogosulttól származó, forgalmazási jogosultságról szóló nyilatkozat benyújtása is szükséges az ajánlat részeként (részletesen: KD). Érvényes ajánlattétel további feltétele: a 9/1993.(IV.2.) NM rend. 2/E. § (1) bekezdés szerinti elektronikus tételes jelentési rendszerben az ajánlattételi határidő lejártáig történő regisztráció a KD-ban ismertetett módon. Szerződéskötés feltétele: nyertes ajánlattevőnek az online jelentési rendszerben történő sikeres minősítés megszerzése a KD-ban részletezettek szerint. Az elektronikus rendszer megtalálható: https:\\teteles.neak.gov.hu. Részletes szabályokat a KD tartalmazza. Gyógyszer jótállási (lejárati) ideje a jogszabályban vagy hatósági engedélyben megjelölt idő. Eladóként szerződő nyertes ajánlattevő köteles gondoskodni arról, hogy a Gyógyszer lejárati ideje a mindenkori kiszállítástól számított legalább 12 hónapig terjedjen azzal a kitétellel, hogy ha a Gyógyszer lejárati ideje a kiszállításkor 12 hónapnál kevesebb, a lejárati időn belül fel nem használt gyógyszert, a lejárati idő előtt legfeljebb 1 hónappal legalább 12 hónapos lejáratúra cseréli. Ajánlatkérő felhívja a gazdasági szereplők figyelmét, hogy a Kbt. 73. § (1) bekezdés j) pontjára tekintettel érvénytelen az az ajánlat, amely magasabb ajánlati összárat tartalmaz, mint az ajánlattétel napján a PUPHA törzsben szereplő, adott hatóanyagot tartalmazó, az ajánlattevő által az adott részben megajánlott készítmények közül a legalacsonyabb árú gyógyszerre vonatkozó nettó nagykereskedelmi árából számolt mg (5. rész esetén ampulla) egységár és a teljes keretmennyiség szorzata.
Interne Kennung: EKR001419872026/2
Los: LOT-0003
Titel: Mirikizumab
Beschreibung: Tételes elszámolás alá eső hatóanyagok beszerzése keretmegállapodás megkötésére irányuló, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti nyílt eljárás keretében, a Keretmegállapodás aktív időszakának meghosszabbítási lehetősége mellett. 3. rész: Mirikizumab (OENO: 06101) Alapmennyiség: 1 009 800 mg Opciós mennyiség: 336 600 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az alap mennyiség tekintetében: 600 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az opciós mennyiség tekintetében: 200 mg Az eljárásban Ajánlatkérő élni kíván a 16/2012. (II. 16.) Korm. rendelet 6. § (1) bekezdés szerinti lehetőséggel, így Ajánlatkérő előírja a keretmennyiségen felüli árurabatt adásának kötelezettségét, úgy, hogy az az adott gyógyszer legkisebb kiszerelési egységének mértékével úgy legyen osztható, hogy az pozitív egész számot adjon ki (kötelező rabatt). A kötelező rabatton felül ajánlattevők választásuk szerint további rabatt megajánlást is tehetnek. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az Ajánlattevő által megajánlott gyógyszer (termék, készítmény) megnevezése, hatáserőssége, kiszerelése, beviteli formája szakmai ajánlatnak minősül, így az nem hiánypótolható vagy módosítható! A megajánlott gyógyszernek az ajánlattételi határidő napján: - forgalomba hozatali engedéllyel kell rendelkeznie az Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ közhiteles nyilvántartásában, valamint - a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő által társadalombiztosítási (TB) támogatásba befogadott gyógyszerek körét tartalmazó PUPHA törzsben az ajánlattételi határidő napján érvényesen kell szerepelnie, továbbá - a megajánlott gyógyszernek legkésőbb a Keretmegállapodás megkötésekor a PUPHA törzsben hatályosan is szerepelnie kell (részletesen: KD). Ajánlattevőnek az ajánlattételi határidő napján szerepelnie kell a gyógyszer nagykereskedőkről vezetett nyilvántartásban. Ajánlattevőnek rendelkeznie kell a termék(ek) forgalmazási jogosultságával is, így amennyiben nem az ajánlattevő a forgalomba hozatali engedély jogosultja, a jogosulttól származó, forgalmazási jogosultságról szóló nyilatkozat benyújtása is szükséges az ajánlat részeként (részletesen: KD). Érvényes ajánlattétel további feltétele: a 9/1993.(IV.2.) NM rend. 2/E. § (1) bekezdés szerinti elektronikus tételes jelentési rendszerben az ajánlattételi határidő lejártáig történő regisztráció a KD-ban ismertetett módon. Szerződéskötés feltétele: nyertes ajánlattevőnek az online jelentési rendszerben történő sikeres minősítés megszerzése a KD-ban részletezettek szerint. Az elektronikus rendszer megtalálható: https:\\teteles.neak.gov.hu. Részletes szabályokat a KD tartalmazza. Gyógyszer jótállási (lejárati) ideje a jogszabályban vagy hatósági engedélyben megjelölt idő. Eladóként szerződő nyertes ajánlattevő köteles gondoskodni arról, hogy a Gyógyszer lejárati ideje a mindenkori kiszállítástól számított legalább 12 hónapig terjedjen azzal a kitétellel, hogy ha a Gyógyszer lejárati ideje a kiszállításkor 12 hónapnál kevesebb, a lejárati időn belül fel nem használt gyógyszert, a lejárati idő előtt legfeljebb 1 hónappal legalább 12 hónapos lejáratúra cseréli. Ajánlatkérő felhívja a gazdasági szereplők figyelmét, hogy a Kbt. 73. § (1) bekezdés j) pontjára tekintettel érvénytelen az az ajánlat, amely magasabb ajánlati összárat tartalmaz, mint az ajánlattétel napján a PUPHA törzsben szereplő, adott hatóanyagot tartalmazó, az ajánlattevő által az adott részben megajánlott készítmények közül a legalacsonyabb árú gyógyszerre vonatkozó nettó nagykereskedelmi árából számolt mg (5. rész esetén ampulla) egységár és a teljes keretmennyiség szorzata.
Interne Kennung: EKR001419872026/3
Los: LOT-0004
Titel: Pirtobrutinib
Beschreibung: Tételes elszámolás alá eső hatóanyagok beszerzése keretmegállapodás megkötésére irányuló, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti nyílt eljárás keretében, a Keretmegállapodás aktív időszakának meghosszabbítási lehetősége mellett. 4. rész: Pirtobrutinib (OENO: 06123) Alapmennyiség: 5 930 400 mg Opciós mennyiség: 1 976 800 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az alap mennyiség tekintetében: 8 400 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az opciós mennyiség tekintetében: 2 800 mg Az eljárásban Ajánlatkérő élni kíván a 16/2012. (II. 16.) Korm. rendelet 6. § (1) bekezdés szerinti lehetőséggel, így Ajánlatkérő előírja a keretmennyiségen felüli árurabatt adásának kötelezettségét, úgy, hogy az az adott gyógyszer legkisebb kiszerelési egységének mértékével úgy legyen osztható, hogy az pozitív egész számot adjon ki (kötelező rabatt). A kötelező rabatton felül ajánlattevők választásuk szerint további rabatt megajánlást is tehetnek. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az Ajánlattevő által megajánlott gyógyszer (termék, készítmény) megnevezése, hatáserőssége, kiszerelése, beviteli formája szakmai ajánlatnak minősül, így az nem hiánypótolható vagy módosítható! A megajánlott gyógyszernek az ajánlattételi határidő napján: - forgalomba hozatali engedéllyel kell rendelkeznie az Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ közhiteles nyilvántartásában, valamint - a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő által társadalombiztosítási (TB) támogatásba befogadott gyógyszerek körét tartalmazó PUPHA törzsben az ajánlattételi határidő napján érvényesen kell szerepelnie, továbbá - a megajánlott gyógyszernek legkésőbb a Keretmegállapodás megkötésekor a PUPHA törzsben hatályosan is szerepelnie kell (részletesen: KD). Ajánlattevőnek az ajánlattételi határidő napján szerepelnie kell a gyógyszer nagykereskedőkről vezetett nyilvántartásban. Ajánlattevőnek rendelkeznie kell a termék(ek) forgalmazási jogosultságával is, így amennyiben nem az ajánlattevő a forgalomba hozatali engedély jogosultja, a jogosulttól származó, forgalmazási jogosultságról szóló nyilatkozat benyújtása is szükséges az ajánlat részeként (részletesen: KD). Érvényes ajánlattétel további feltétele: a 9/1993.(IV.2.) NM rend. 2/E. § (1) bekezdés szerinti elektronikus tételes jelentési rendszerben az ajánlattételi határidő lejártáig történő regisztráció a KD-ban ismertetett módon. Szerződéskötés feltétele: nyertes ajánlattevőnek az online jelentési rendszerben történő sikeres minősítés megszerzése a KD-ban részletezettek szerint. Az elektronikus rendszer megtalálható: https:\\teteles.neak.gov.hu. Részletes szabályokat a KD tartalmazza. Gyógyszer jótállási (lejárati) ideje a jogszabályban vagy hatósági engedélyben megjelölt idő. Eladóként szerződő nyertes ajánlattevő köteles gondoskodni arról, hogy a Gyógyszer lejárati ideje a mindenkori kiszállítástól számított legalább 12 hónapig terjedjen azzal a kitétellel, hogy ha a Gyógyszer lejárati ideje a kiszállításkor 12 hónapnál kevesebb, a lejárati időn belül fel nem használt gyógyszert, a lejárati idő előtt legfeljebb 1 hónappal legalább 12 hónapos lejáratúra cseréli. Ajánlatkérő felhívja a gazdasági szereplők figyelmét, hogy a Kbt. 73. § (1) bekezdés j) pontjára tekintettel érvénytelen az az ajánlat, amely magasabb ajánlati összárat tartalmaz, mint az ajánlattétel napján a PUPHA törzsben szereplő, adott hatóanyagot tartalmazó, az ajánlattevő által az adott részben megajánlott készítmények közül a legalacsonyabb árú gyógyszerre vonatkozó nettó nagykereskedelmi árából számolt mg (5. rész esetén ampulla) egységár és a teljes keretmennyiség szorzata.
Interne Kennung: EKR001419872026/4
Los: LOT-0005
Titel: Blinatumomab
Beschreibung: Tételes elszámolás alá eső hatóanyagok beszerzése keretmegállapodás megkötésére irányuló, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti nyílt eljárás keretében, a Keretmegállapodás aktív időszakának meghosszabbítási lehetősége mellett. 5. rész: Blinatumomab (OENO: 06106) Alapmennyiség: 4 320 amp Opciós mennyiség: 1 440 amp Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az alap mennyiség tekintetében: 3 amp Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az opciós mennyiség tekintetében: 1 amp Az eljárásban Ajánlatkérő élni kíván a 16/2012. (II. 16.) Korm. rendelet 6. § (1) bekezdés szerinti lehetőséggel, így Ajánlatkérő előírja a keretmennyiségen felüli árurabatt adásának kötelezettségét, úgy, hogy az az adott gyógyszer legkisebb kiszerelési egységének mértékével úgy legyen osztható, hogy az pozitív egész számot adjon ki (kötelező rabatt). A kötelező rabatton felül ajánlattevők választásuk szerint további rabatt megajánlást is tehetnek. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az Ajánlattevő által megajánlott gyógyszer (termék, készítmény) megnevezése, hatáserőssége, kiszerelése, beviteli formája szakmai ajánlatnak minősül, így az nem hiánypótolható vagy módosítható! A megajánlott gyógyszernek az ajánlattételi határidő napján: - forgalomba hozatali engedéllyel kell rendelkeznie az Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ közhiteles nyilvántartásában, valamint - a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő által társadalombiztosítási (TB) támogatásba befogadott gyógyszerek körét tartalmazó PUPHA törzsben az ajánlattételi határidő napján érvényesen kell szerepelnie, továbbá - a megajánlott gyógyszernek legkésőbb a Keretmegállapodás megkötésekor a PUPHA törzsben hatályosan is szerepelnie kell (részletesen: KD). Ajánlattevőnek az ajánlattételi határidő napján szerepelnie kell a gyógyszer nagykereskedőkről vezetett nyilvántartásban. Ajánlattevőnek rendelkeznie kell a termék(ek) forgalmazási jogosultságával is, így amennyiben nem az ajánlattevő a forgalomba hozatali engedély jogosultja, a jogosulttól származó, forgalmazási jogosultságról szóló nyilatkozat benyújtása is szükséges az ajánlat részeként (részletesen: KD). Érvényes ajánlattétel további feltétele: a 9/1993.(IV.2.) NM rend. 2/E. § (1) bekezdés szerinti elektronikus tételes jelentési rendszerben az ajánlattételi határidő lejártáig történő regisztráció a KD-ban ismertetett módon. Szerződéskötés feltétele: nyertes ajánlattevőnek az online jelentési rendszerben történő sikeres minősítés megszerzése a KD-ban részletezettek szerint. Az elektronikus rendszer megtalálható: https:\\teteles.neak.gov.hu. Részletes szabályokat a KD tartalmazza. Gyógyszer jótállási (lejárati) ideje a jogszabályban vagy hatósági engedélyben megjelölt idő. Eladóként szerződő nyertes ajánlattevő köteles gondoskodni arról, hogy a Gyógyszer lejárati ideje a mindenkori kiszállítástól számított legalább 12 hónapig terjedjen azzal a kitétellel, hogy ha a Gyógyszer lejárati ideje a kiszállításkor 12 hónapnál kevesebb, a lejárati időn belül fel nem használt gyógyszert, a lejárati idő előtt legfeljebb 1 hónappal legalább 12 hónapos lejáratúra cseréli. Ajánlatkérő felhívja a gazdasági szereplők figyelmét, hogy a Kbt. 73. § (1) bekezdés j) pontjára tekintettel érvénytelen az az ajánlat, amely magasabb ajánlati összárat tartalmaz, mint az ajánlattétel napján a PUPHA törzsben szereplő, adott hatóanyagot tartalmazó, az ajánlattevő által az adott részben megajánlott készítmények közül a legalacsonyabb árú gyógyszerre vonatkozó nettó nagykereskedelmi árából számolt mg (5. rész esetén ampulla) egységár és a teljes keretmennyiség szorzata.
Interne Kennung: EKR001419872026/5
Los: LOT-0006
Titel: Szerplulimab
Beschreibung: Tételes elszámolás alá eső hatóanyagok beszerzése keretmegállapodás megkötésére irányuló, a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti nyílt eljárás keretében, a Keretmegállapodás aktív időszakának meghosszabbítási lehetősége mellett. 6. rész: Szerplulimab (OENO: 06118) Alapmennyiség: 195 000 mg Opciós mennyiség: 65 000 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az alap mennyiség tekintetében: 300 mg Kötelezően biztosítandó minimális árurabatt mennyisége az opciós mennyiség tekintetében: 100 mg Az eljárásban Ajánlatkérő élni kíván a 16/2012. (II. 16.) Korm. rendelet 6. § (1) bekezdés szerinti lehetőséggel, így Ajánlatkérő előírja a keretmennyiségen felüli árurabatt adásának kötelezettségét, úgy, hogy az az adott gyógyszer legkisebb kiszerelési egységének mértékével úgy legyen osztható, hogy az pozitív egész számot adjon ki (kötelező rabatt). A kötelező árurabatt minimális mértékét mg-ban a KD tartalmazza. A kötelező rabatton felül ajánlattevők választásuk szerint további rabatt megajánlást is tehetnek. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az Ajánlattevő által megajánlott gyógyszer (termék, készítmény) megnevezése, hatáserőssége, kiszerelése, beviteli formája szakmai ajánlatnak minősül, így az nem hiánypótolható vagy módosítható! A megajánlott gyógyszernek az ajánlattételi határidő napján: - forgalomba hozatali engedéllyel kell rendelkeznie az Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ közhiteles nyilvántartásában, valamint - a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő által társadalombiztosítási (TB) támogatásba befogadott gyógyszerek körét tartalmazó PUPHA törzsben az ajánlattételi határidő napján érvényesen kell szerepelnie, továbbá - a megajánlott gyógyszernek legkésőbb a Keretmegállapodás megkötésekor a PUPHA törzsben hatályosan is szerepelnie kell (részletesen: KD). Ajánlattevőnek az ajánlattételi határidő napján szerepelnie kell a gyógyszer nagykereskedőkről vezetett nyilvántartásban. Ajánlattevőnek rendelkeznie kell a termék(ek) forgalmazási jogosultságával is, így amennyiben nem az ajánlattevő a forgalomba hozatali engedély jogosultja, a jogosulttól származó, forgalmazási jogosultságról szóló nyilatkozat benyújtása is szükséges az ajánlat részeként (részletesen: KD). Érvényes ajánlattétel további feltétele: a 9/1993.(IV.2.) NM rend. 2/E. § (1) bekezdés szerinti elektronikus tételes jelentési rendszerben az ajánlattételi határidő lejártáig történő regisztráció a KD-ban ismertetett módon. Szerződéskötés feltétele: nyertes ajánlattevőnek az online jelentési rendszerben történő sikeres minősítés megszerzése a KD-ban részletezettek szerint. Az elektronikus rendszer megtalálható: https:\\teteles.neak.gov.hu. Részletes szabályokat a KD tartalmazza. Gyógyszer jótállási (lejárati) ideje a jogszabályban vagy hatósági engedélyben megjelölt idő. Eladóként szerződő nyertes ajánlattevő köteles gondoskodni arról, hogy a Gyógyszer lejárati ideje a mindenkori kiszállítástól számított legalább 12 hónapig terjedjen azzal a kitétellel, hogy ha a Gyógyszer lejárati ideje a kiszállításkor 12 hónapnál kevesebb, a lejárati időn belül fel nem használt gyógyszert, a lejárati idő előtt legfeljebb 1 hónappal legalább 12 hónapos lejáratúra cseréli. Ajánlatkérő felhívja a gazdasági szereplők figyelmét, hogy a Kbt. 73. § (1) bekezdés j) pontjára tekintettel érvénytelen az az ajánlat, amely magasabb ajánlati összárat tartalmaz, mint az ajánlattétel napján a PUPHA törzsben szereplő, adott hatóanyagot tartalmazó, az ajánlattevő által az adott részben megajánlott készítmények közül a legalacsonyabb árú gyógyszerre vonatkozó nettó nagykereskedelmi árából számolt mg (5. rész esetén ampulla) egységár és a teljes keretmennyiség szorzata.
Interne Kennung: EKR001419872026/6