506313-2026 - Ergebnis
Rumänien – Laborreagenzien – FURNIZARE REACTIVI DE LABORATOR
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FURNIZARE REACTIVI DE LABORATOR
Beschreibung: Obiectivul general al acestei achiziții îl constituie atât desfășurarea asistenței medicale în condiții optime, cât și asigurarea celor mai bune condiții de tratament pacienților prin achiziționarea capsulelor de IOD de cea mai bună calitate. Pentru acest lucru se vor incheia Acorduri-Cadru cu primii 3 furnizori din calsamentul rezultat în urma evaluării ofertelor, pentru 48 de luni, pentru fiecare lot in parte. In cazul in care numarul ofertantilor este mai mic de 3, Autoritatea contractanta va incheia acordul cadru numai cu acel/acei ofertanti a caror oferta este declarata admisibila. Solicitarile de clarificari vor fi transmise de catre operatorii economici cu 20 zile inainte de termenul limita pentru primirea ofertelor, iar raspunsurile la clarificari vor fi transmise in SICAP in a 11 a zi dinaintea termenului limită stabilit în Anunțul de participare, pentru depunerea ofertelor. Cantitățile minime și maxime stabilite de Autoritatea Contractantă sunt cele precizate în Caietul de Sarcini și Anexa la acesta și reprezintă estimări ale unor cantități care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru și nu cantitățile exacte care vor fi achiziționate,acestea din urmă putând fi mai mici, egale sau mai mari raportat la cele estimate, în funcție de necesitățile efective ale Autorității Contractante. Valorile maxime ale Contractelor subsecvente se regăsesc de asemenea, în cadrul Anexei la Caietul de sarcini, parte din documentația de atribuire.
Interne Kennung: 4505367_2025_PAAPD1542782
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: REACTIVI pentru BIOCHIMIE USCATA
Beschreibung: Proteine totale Kit/250 teste 40 Albumina Kit/250 teste 12 CRP Kit/90 teste 24 Uree Kit/300 teste 60 Acid Uric Kit/300 teste 60 Creatinina Kit/300 teste 80 Bilirubina totala Kit/300 teste 20 Fosfor Kit/300 teste 60 Glucoza Kit/300 teste 80 Hemoglobina glicozilata Kit/250 teste 20 Colesterol Kit/300 teste 80 HDL Colesterol Kit/300 teste 40 Trigliceride Kit/300 teste 80 LDH Kit/250 teste 10 ALT Kit/300 teste 80 AST Kit/300 teste 80 CK Kit/300 teste 8 CKMB Kit/300 teste 10 GGT Kit/250 teste 50 ALKP Kit/300 teste 60 Amilaza Kit/300 teste 8 Sodiu Kit/250 teste 80 Potasiu Kit/250 teste 80 Clor Kit/250 teste 60 Calciu Kit/300 teste 80 Magneziu Kit/300 teste 70 Fier Kit/300 teste 20 Proteine urinare Kit/90 teste 10 Chirie lunara luna 24
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: REACTIVI de HEMATOLOGIE CU DETERMINAREA FORMULEI LEUCOCITARE 6 DIFF PRIN CITOMETRIE ÎN FLUX CU FLUORESCENȚĂ
Beschreibung: Diluent kit 88 Reactiv determinare hemoglobina kit 16 Lizant pentru masurare CBC kit 20 Colorant fluorescent masurare CBC kit 20 Lizant pentru masurare DIFF kit 28 Colorant fluorescent masurare DIFF kit 20 Diluent pentru canal RET kit 15 Colorant fluorescent masurare RET kit 15 Sange de control nivel patologic scazut Flacon 40 Sange de control nivel normal Flacon 40 Sange de control nivel patologic inalt Flacon 40 Calibrator kit 2 Detergent kit 40 Chirie lunara luna 24
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: REACTIVI PENTRU TESTELE DE COAGULARE
Beschreibung: Reactiv pentru determinarea Timpului de Protrombina kit 70 Reactiv pentru determinarea APTT kit 40 Reactiv pentru determinarea Fibrinogenului prin metoda Clauss kit 65 Reactiv pentru determinarea D-Dimer kit 10 Plasma normala de control kit 30 Plasma anormala de control nivel I (scazut) kit 30 Plasma anormala de control nivel II (ridicat) kit 30 Plasma de control pentru D-Dimer kit 8 Cuve de reactie kit 35 Solutie de dilutie flacon 55 Chirie lunara luna 24
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: REACTIVI de HEMATOLOGIE CU DETERMINARE FORMULEI LEUCOCITARE 5 DIFF PRIN CITOMETRIE ÎN FLUX CU TEHNOLOGIE LASER
Beschreibung: Solutie salina Flacon 400 Solutie de liza Flacon 40 Solutie diferentiere celulara Kit 35 Solutie de curatare Flacon 60 Control pentru citometru KIT 10 Material de control celular SET 50 Calibrator celular Flacon 2 Chirie lunara luna 24
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: REACTIVI DE IMUNOLOGIE PRIN METODA CHEMILUMINISCENTA
Beschreibung: Cortisol kit 90 Cortisol calibrator kit 6 Total b-hCG kit 65 Total b-hCG calibrator kit 6 hLH kit 95 hLH calibrator kit 6 FSH kit 125 FSH calibrator kit 6 Prolactina kit 128 Prolactina calibrator 0 6 Estradiol, 2 x 50 kit 80 Estradiol calibrator kit 6 Testosteron kit 90 Testosteron calibrator kit 6 Progesteron kit 20 Progesteron Calibrator kit 6 DHEA-S kit 100 DHEA-S CALS kit 7 SHBG kit 16 Calibrator SHBG kit 6 PSA kit 30 PSA calibrator 1 6 Free PSA kit 10 Free PSA calibrator kit 2 Cupe de 2 ml kit 8 Substrate chemiluminiscent kit 50 Vase reactie pungi 180 Solutie spalare imunologie kit 280 Solutie verificare sistem kit 6 Diluent probe kit 8 Punga deseuri solide kit 2 Solutie spalare analizor bazica kit 2 Solutie spalare analizor acida kit 2 SHBG QC kit 4 AMH kit 12 AMH calibrator kit 3 AMH QC kit 3 CEA kit 28 CEA ,Calibrator kit 4 Control marker tumorali, level 1 kit 2 Control marker tumorali, level 2 kit 2 Control marker tumorali, level 3 kit 2 Diluent CEA kit 3 Insulina kit 90 Insulina calibrator kit 5 Vitamina B12 kit 18 Vitamina B12 calibrator kit 4 IL-6 kit 4 IL6 calibrator kit 2 IL6-control 2 CA 125 kit 6 CA 125 calibrator kit 2 CA 15-3 kit 6 CA 15-3 calibrator kit 2 Feritina kit 22 Feritina calibrator kit 5 C-Pepetid kit 16 C-Pepetid calibrator kit 5 Chirie lunara luna 24
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: REACTIVI pentru SUMAR SI SEDIMENT URINAR cu punere la dispozitie a unui analizor
Beschreibung: Solutie pozitionare esantion Kit 50 Calibrator microscopie Kit 20 Control microscopie Kit 30 Solutie diluant Kit 15 Solutie clatire Kit 10 Stripuri flacon 320 Control chimie Kit 20 Calibrator chimie Kit 15 Solutie spalare urini Kit 25 Desicant Kit 15 Chirie lunara luna 24
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: CONTROL INTERN IMUNOLOGIE (trei niveluri)
Beschreibung: Kit control intern imunologie (3 nivele de control) Kit 12 fl 30
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: CONTROL EXTERN DE CALITATE BIOCHIMIE
Beschreibung: Control extern de calitate biochimie Kit(12participari/an) 3
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Reactivi compatibili cu automatul de imunohistochimie BondMax
Beschreibung: Polymer Refine Detection Kit min 200 teste 32 Primary Antibody Diluent Fl 500 ml 8 Wash Solution 10X Fl 1 L 24 Epitope Retrieval 1 Fl 1 L 32 Epitope Retrieval 2 Fl 1 L 32 Dewax Solution Fl 1 L 32 Enzyme Pretreatment Kit Kit / 800 teste 8 Universal Covertiles (capace de plastic) Cutie de 160 buc 8 Mixing Stations Pachet 5 flacoane 12 Slide Labels and Printer Ribbon Pachet 3000 etichete si cartus 8 Open Containers 7ml Kit 10 bucati 12 Aspirating probe cleaning kit kit 8
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Anticorpi anticalcitonina
Beschreibung: Anticorp Calcitonin Fl 4
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Anticorpi anti-thyreoglobulin
Beschreibung: Anticorp Thyreoglobulin Fl 4
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Anticorp Chromogranin A
Beschreibung: Anticorp Chromogranin A Fl 4
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Anticorp anti- Carcinoembrionic Antigen (CEA)
Beschreibung: Anticorp CEA Fl 4
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Anticorp anti TTF-1 (thyroid transcription factor 1)
Beschreibung: Anticorp TTF1 Fl 4
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Anticorpi anti PTH (parathormone)
Beschreibung: Anticorp PTH Fl 4
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Anticorpi anti-parafibromin, (anti-HRPT 2)
Beschreibung: Anticorp PARAFIBROMIN Fl 4
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Anticorpi anti PAX8, (PAX-8)
Beschreibung: Anticorp Pax-8 Fl 4
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Anticorp anti neuronspecific enolase (NSE)
Beschreibung: Anticorp NSE Fl 4
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Anticorpi anti-Somatostatin receptor 2 (SSTR-2)
Beschreibung: Anticorp STR 2 Fl 4
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Anticorpi anti-Somatostatin receptor 5 (SSTR-5)
Beschreibung: Anticorp SSTR 5 Fl 4
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Anticorpi anticytocheratina 19 (CK 19)
Beschreibung: Anticorp CK19 Fl 4
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Anticorpi anti NCAM / CD 56 (neural cell adhesion molecule)
Beschreibung: Anticorp CD 56 Fl 4
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Anticorpi Ki-67 (MM1) (factor nuclear de proliferare)
Beschreibung: Anticorp Ki67 Fl 4
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Anticorpi anti Vimentina, (evidentiere celule mezenchimale)
Beschreibung: Anticorp Vimentin Fl 4
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Anticorpi anti p63 (proteina din carcinoame slab differentiate)
Beschreibung: Anticorp P63 Fl 4
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Anticorpi anti CD34 (identificare endotelii vasculare)
Beschreibung: Anticorp CD34 fl 4
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Anticorpi pancitocheratina AE1-AE3
Beschreibung: Anticorp AE1-AE3 (pancitocheratina) Fl 4
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Anticorpi anti-telomeraza (TERT)
Beschreibung: Anticorp TERT (anti-telomeraza) Fl 4
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Anticorpi anti-citokeratina 7 (CK7)
Beschreibung: Anticorp Citokeratina 7 (CK7) Fl 4
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Anticorpi anti-citokeratina 34 beta-E12
Beschreibung: Anticorp Citokeratina 34 beta-E12 Fl 4
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Anticorpi anti-BRAF
Beschreibung: Anticorp anti-BRAF Fl 4
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Anticorpi anti-RAS
Beschreibung: Anticorp Anti-RAS Fl 4
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Anticorpi anti-inhibin-alfa
Beschreibung: Anticorp Inhibin-alfa Fl 4
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Anticorpi anti-synaptophysin
Beschreibung: Anticorp Synaptophysin Fl 4
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Anticorpi anti-Melan A
Beschreibung: Anticorp Melan A Fl 4
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Anticorpi anti-calretinin
Beschreibung: Anticorp Calretinina
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Anticorpi anti-GATA 3
Beschreibung: Anticorp GATA-3 Fl 4
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Anticorpi anti-steroidogenic factor 1 (SF-1)
Beschreibung: Anticorp Steroidogenic factor (SF-1) Fl 4
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Anticorpi anti-alfa actina muschiului neted (SMA)
Beschreibung: Anticorp SMA Fl 4
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Anticorpi anti-S 100
Beschreibung: Anticorp S-100 Fl 4
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Anticorpi anti-CD45 (CLA)
Beschreibung: Anticorp CD45 (CLA) Fl 4
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Anticorpi anti-CD 10
Beschreibung: Anticorp CD10 Fl 4
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Anticorpi anti-p53
Beschreibung: Anticorp P53 Fl 4
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Anticorpi anti-Galectin3
Beschreibung: Anticorp Galectin-3 Fl 4
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Anticorpi anti-HBME1
Beschreibung: Anticorp HBME-1 Fl 4
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Anticorpi anti-INSM1
Beschreibung: Anticorp INSM-1 (MRQ-70) Fl 4
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Anticorpi anti-SCGN1 (secretagogin)
Beschreibung: Anticorp SCGN-1 [EPR7477] Fl 4
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Anticorpi anti-Insulin
Beschreibung: Anticorp Insulin (EP-125) Fl 4
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Anticorpi anti-glucagon
Beschreibung: Anticorp Glucagon (EP-74) Fl 4
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Anticorpi anti-gastrin
Beschreibung: Anticorp Gastrin Fl 4
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: COLORATII SPECIALE
Beschreibung: Albastru alcian pH 2.5 – PAS Kit min 100 teste 8 Impregnare argentica Gomori Kit min 100 teste 8 Argint metenamina (PASM) Kit min 100 teste 8 Rosu Congo Kit min 100 teste 8 Weigert van Gieson Kit min 100 teste 8 Tricrom van Gieson Kit min 100 teste 8 Azan tricrom Kit min 100 teste 4
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: REACTIVI STANDARD HISTOPATOLOGIE
Beschreibung: FORMALDEHIDA 38-40% P.A. Bidon 20L 240 ACETONA P.A. flacon 1L 4 EDTA (Osteodec) kit cu 2 reactivi RTU Flacon 500 ml 4 Reactiv solutie decalcifiere (Biodec) P.A. flacon 500 ml 8 Albastru toluidina policroma (orto) (Bio-optica) fl de 500 ml flacon 500 ml 24 ALCOOL ETILIC 96% P.a. (puritate analitica) = DENATURAT flacon 5 L 1152 ALCOOL ETILIC ABSOLUT 99% DENATURAT - PA flacon 5 L 2208 BANDA DE MONTARE LAME HISTOLOGICE PT APARAT TIP SAKURA 4770, LATIME 24 MM, LUNGIME 70 M rola 70 Xilen - amestec izomeri (o,m,p) Flacon 5 l 2208 Alcool izopropilic GR, UN1219, ADR3, II flacon 1 l 48 PARAFINA HISTOLOGICA ALBA, FULGI, PUNCT TOPIRE 56-58* C pungă 2 kg 480 ALCOOL METILIC p.a. flacon 1L 384 Carbonat de litiu (LiCo3) flacon 500 ml 8 Eozina Y 1% solutie apoasa (RTU) flacon 1 l 48 Hematoxilina Meyer (RTU) flacon 1 l 48 Kit hematoxilina – eozina (coloratie HE fast) RTU Flacon (2 x 1000ml & 1x50 ml) 16 Mediu optic sintetic de montare Bio-Mount (RTU) entellan flacon 500 ml 96 Casete de includere albe plastic cu capac tip gratar Cutie 1000 buc. 48 Casete biopsii fine, cu capac (albe) tip sita Cutie 250 buc 8 Lame microtom tip R35 cutie 50 buc 24 Lame sticla superfrost albastre 76x26 mm Cutie 50 buc 24 Lame superfrost PLUS, 25x75 mm, Epredia Cutie 72 buc 48 Biocid TP22 Flacon 473 ml 4 Colorant delimitare tesut cu picurator culoare albastru Flacon 30ml 8 Lamele 24x50 mm, (amb 100 buc/cut) Cutie 100 buc 480 Mediu de montare criostat Flacon 100 ml 4
Interne Kennung: 52