See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: 2018 – I – 2798 Constanța – „Bazin de înot în cazarma 2798 Constanța”
Beschreibung: Prin acest contract se vor achiziționa lucrări - (execuție lucrări), a căror valoare estimată este 36.277.437,83 lei fără T.V.A., defalcată astfel: - 35.413.184,88 lei ( execuție lucrări) - 864.252,95 lei ( organizare de șantier) Cheltuielile diverse și neprevăzute aferente poziției de plan 2018.I.2798 Constanţa sunt în valoare de 3.519.697,37 lei fără TVA, nu sunt incluse în valoarea estimată și nu vor fi ofertate. Clarificările se pot solicita cu 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va comunica tuturor operatorilor economici răspunsurile la întrebările de clarificare primite – însoțite de întrebările aferente – luând măsuri pentru a nu dezvălui identitatea celui care a solicitat clarificările respective, prin publicarea acestora pe site-ul www.e-licitatie.ro - SEAP - în cadrul anunțului de participare aferent prezentei proceduri în secţiunea „Documentaţii şi clarificări”. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4297711_2022_PAAPD1334307
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45212200 Bauarbeiten für Sportanlagen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Contract 2018 – I – 2798 Constanța – „Bazin de înot în cazarma 2798 Constanța”- execuție lucrări.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten