2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa fabrycznie nowych notebooków i monitorów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zakresu podstawowego zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego sprzętu komputerowego: - Notebook 16” – 222 szt. - Notebook 16” typ 2 – 1 szt. - Monitor 23,8” – 157 szt. - Mysz wertykalna – 253 szt. 2. Oferowany sprzęt musi być fabrycznie nowy i pochodzić z oficjalnych kanałów dystrybucji. 3. W celu ograniczenia ilości odpadów Zamawiający dopuszcza zastosowanie opakowań zbiorczych. 4. Zamawiający obok zakresu podstawowego uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy pzp, zwiększającym przedmiot zamówienia o maksymalnie: - Notebook 16” – 40 szt. - Notebook 16” typ 2 – 2 szt. - Monitor 23,8” – 40 szt. w cenach jednostkowych na dany typ sprzętu komputerowego, wskazanych w tabeli nr 2: Zamówienie w ramach prawa opcji formularza ofertowego – załącznik nr 3 do SWZ). 5. Zamawiający może z prawa opcji skorzystać w całości lub w części. Zamawiający podejmie decyzję co do możliwości i woli skorzystania z zastrzeżonego prawa opcji zgodnie z posiadanymi możliwościami finansowymi. Zastrzega się, iż prawo opcji nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia, a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. Wskazany wyżej zakres opcjonalny stanowi maksymalny zakres zastrzeganego prawa opcji. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji w ramach zastrzeżonego prawa opcji w przypadku i w zakresie, w jakim korzysta z niego Zamawiający zgodnie z treścią złożonego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji i warunkami określonymi w umowie – w momencie złożenia takiego oświadczenia następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu prac objętego realizowaną na mocy danego oświadczenia opcją. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. 6. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji dotyczące: sposobu jego realizacji, jego odbioru, wymaganych norm i warunków technicznych, sposobu zapłaty, sposobu zabezpieczenia, sposobu naliczania kar umownych, wykonywania praw i obowiązków wynikających z gwarancji oraz współpracy Stron będą takie same jak te, które obowiązują w stosunku do podstawowego przedmiotu umowy. 7. Zamawiający powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji w zależności od swoich potrzeb, w terminie nie później niż 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednorazowo, albo kilkukrotnie, na różną ilość sprzętu komputerowego, przy czym łączna ilość sprzętu komputerowego nie może przekroczyć maksymalnej ilości sprzętu komputerowego wskazanego w ust. 4, oraz zostanie dochowany termin określony w zdaniu pierwszym. 8. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, to dostawa realizowana w ramach opcji, sprzętu komputerowego musi zostać wykonana i dostarczona w terminie do 60 dni od dnia wysłania do Wykonawcy przez Zamawiającego zamówienia na piśmie informującego o skorzystaniu z prawa opcji, w którym to będzie wskazana ilość oraz rodzaj zamawianego sprzętu oraz łączna wartość za dane zamówienie. 9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ i w załącznikach do OPZ oraz w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. 10. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 12. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w niniejszej SWZ. 13. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej i ustanowienia dynamicznego systemu zakupów oraz nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 14. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 15. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert w postaci katalogów elektronicznych ani dołączania katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacjach określonych w art. 93 ustawy Pzp. 16. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Rozliczenie zamówienia dokonywane jest w PLN. 17. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 18. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczki na realizację zamówienia. 21. Zamawiający nie dopuszcza możliwości podziału zamówienia na części. Uzasadnienie: Monitor wraz z notebookiem stanowią zestaw, w związku powyższym istnieje realne ryzyko, że w przypadku złożenia oferty tylko na jeden z tych elementów, cały zestaw nie spełniałby funkcjonalności wymaganej przez Zamawiającego. Wielkość oraz zakres zamówienia nie stanowi bariery dla Wykonawców, w tym mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających na rynku. Tym samym brak podziału zamówienia na części nie zawęża zakresu Wykonawców i nie ogranicza konkurencji. W związku z powyższym Zamawiający nie dokonał podziały zamówienia na części. 22. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był wykonany zgodnie z wymaganiami zawartymi w SWZ, w tym w opisie przedmiotu zamówienia (stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ) oraz zgodnie z projektem umowy (stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ).
Interne Kennung: DAZ-Z.272.38.2026
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie niniejsze prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp oraz z zachowaniem zasad określonych ustawą Pzp dla zamówienia klasycznego o wartości szacunkowej równej lub przekraczającej progi unijne.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer, 30231300 Bildschirme, 30237410 Computermäuse
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zakresu podstawowego zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego sprzętu komputerowego: - Notebook 16” – 222 szt. - Notebook 16” typ 2 – 1 szt. - Monitor 23,8” – 157 szt. - Mysz wertykalna – 253 szt. 2. Oferowany sprzęt musi być fabrycznie nowy i pochodzić z oficjalnych kanałów dystrybucji. 3. W celu ograniczenia ilości odpadów Zamawiający dopuszcza zastosowanie opakowań zbiorczych. 4. Zamawiający obok zakresu podstawowego uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy pzp, zwiększającym przedmiot zamówienia o maksymalnie: - Notebook 16” – 40 szt. - Notebook 16” typ 2 – 2 szt. - Monitor 23,8” – 40 szt. w cenach jednostkowych na dany typ sprzętu komputerowego, wskazanych w tabeli nr 2: Zamówienie w ramach prawa opcji formularza ofertowego – załącznik nr 3 do SWZ). 5. Zamawiający może z prawa opcji skorzystać w całości lub w części. Zamawiający podejmie decyzję co do możliwości i woli skorzystania z zastrzeżonego prawa opcji zgodnie z posiadanymi możliwościami finansowymi. Zastrzega się, iż prawo opcji nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia, a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. Wskazany wyżej zakres opcjonalny stanowi maksymalny zakres zastrzeganego prawa opcji. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji w ramach zastrzeżonego prawa opcji w przypadku i w zakresie, w jakim korzysta z niego Zamawiający zgodnie z treścią złożonego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji i warunkami określonymi w umowie – w momencie złożenia takiego oświadczenia następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu prac objętego realizowaną na mocy danego oświadczenia opcją. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. 6. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji dotyczące: sposobu jego realizacji, jego odbioru, wymaganych norm i warunków technicznych, sposobu zapłaty, sposobu zabezpieczenia, sposobu naliczania kar umownych, wykonywania praw i obowiązków wynikających z gwarancji oraz współpracy Stron będą takie same jak te, które obowiązują w stosunku do podstawowego przedmiotu umowy. 7. Zamawiający powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji w zależności od swoich potrzeb, w terminie nie później niż 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednorazowo, albo kilkukrotnie, na różną ilość sprzętu komputerowego, przy czym łączna ilość sprzętu komputerowego nie może przekroczyć maksymalnej ilości sprzętu komputerowego wskazanego w ust. 4, oraz zostanie dochowany termin określony w zdaniu pierwszym. 8. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, to dostawa realizowana w ramach opcji, sprzętu komputerowego musi zostać wykonana i dostarczona w terminie do 60 dni od dnia wysłania do Wykonawcy przez Zamawiającego zamówienia na piśmie informującego o skorzystaniu z prawa opcji, w którym to będzie wskazana ilość oraz rodzaj zamawianego sprzętu oraz łączna wartość za dane zamówienie. 9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ i w załącznikach do OPZ oraz w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. 10. Zamawiający nie żąda złożenia przez wykonawcę przedmiotowych środków dowodowych. 11. Zamawiający wymaga, aby zamówienie podstawowe zostało wykonane w terminie: 60 dni od dnia zawarcia umowy. 12. O udzielenie przedmiotowego zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy pzp. Zamawiający nie przewiduje wykluczenia Wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Pzp.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 5.Zamawiający może z prawa opcji skorzystać w całości lub w części. Zamawiający podejmie decyzję co do możliwości i woli skorzystania z zastrzeżonego prawa opcji zgodnie z posiadanymi możliwościami finansowymi. Zastrzega się, iż prawo opcji nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia, a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. Wskazany wyżej zakres opcjonalny stanowi maksymalny zakres zastrzeganego prawa opcji. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji w ramach zastrzeżonego prawa opcji w przypadku i w zakresie, w jakim korzysta z niego Zamawiający zgodnie z treścią złożonego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji i warunkami określonymi w umowie – w momencie złożenia takiego oświadczenia następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu prac objętego realizowaną na mocy danego oświadczenia opcją. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. 6. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji dotyczące: sposobu jego realizacji, jego odbioru, wymaganych norm i warunków technicznych, sposobu zapłaty, sposobu zabezpieczenia, sposobu naliczania kar umownych, wykonywania praw i obowiązków wynikających z gwarancji oraz współpracy Stron będą takie same jak te, które obowiązują w stosunku do podstawowego przedmiotu umowy. 7. Zamawiający powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji w zależności od swoich potrzeb, w terminie nie później niż 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednorazowo, albo kilkukrotnie, na różną ilość sprzętu komputerowego, przy czym łączna ilość sprzętu komputerowego nie może przekroczyć maksymalnej ilości sprzętu komputerowego wskazanego w ust. 4, oraz zostanie dochowany termin określony w zdaniu pierwszym. 8. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, to dostawa realizowana w ramach opcji, sprzętu komputerowego musi zostać wykonana i dostarczona w terminie do 60 dni od dnia wysłania do Wykonawcy przez Zamawiającego zamówienia na piśmie informującego o skorzystaniu z prawa opcji, w którym to będzie wskazana ilość oraz rodzaj zamawianego sprzętu oraz łączna wartość za dane zamówienie.