506439-2026 - Ergebnis
Rumänien – Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial – Material sanitar I (2026-2029)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Material sanitar I (2026-2029)
Beschreibung: Acordul-cadru are ca obiect incheierea de contracte subsecvente pentru achizitionarea de Material sanitar I (2026-2029) cu descrierea si in cantitatile prevazute in caietul de sarcini. - Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor
Interne Kennung: 32340/02.12.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Alcool sanitar 70 grade (Spirt)
Beschreibung: Acordul-cadru are ca si obiect incheierea de contracte subsecvente pentru achizitionarea de produse. Descrierile si Cantitatile minime si maxime care fac obiectul acordului cadru sunt prezentate in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent precum si valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se estimeaza ca va fi incheiat se regasesc detaliate in caietul de sarcini Contractele subsecvente se vor atribui lunar sau trimestrial, in functie de buget si de necesitatile spitalului Contractele subsecvente se vor atribui fara reluarea competitiei intre operatorii economici. Atribuirea contractelor subsecvente pentru operatorii economici clasati pe locurile 2 si 3. In cazul in care ofertantul clasat pe locul 1, declara ca nu are capacitatea de a onora contractul subsecvent, autoritatea contractanta va atribui contractul subsecvent urmatorului operator economic locul 2. Atribuirea contractului subsecvent opratorului clasat pe locul 3 se va produce in cazul in care locul 1 si 2 declara ca nu au capacitatea de a onora contractul subsecvent.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 24322500 Alkohol
Los: LOT-0002
Titel: Apasatoare limba
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33131170 Zahnmedizinische Spatel, Pinzetten und Aufwachs- & Modellierinstrumente
Los: LOT-0003
Titel: Bratari identificare bleu
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 30191140 Zubehör für die persönliche Identifikation
Los: LOT-0004
Titel: Bratari identificare mame
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Bratari identificare roz
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Bratari identificare cadavre
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 33925000 Leichenidentifizierungsanhänger oder -armbänder
Los: LOT-0007
Titel: Campuri chirurgicale sterile 75 x 90 cm
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 39518200 Operationslaken
Los: LOT-0008
Titel: Canula nazala oxigen
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 33157110 Sauerstoffmasken
Los: LOT-0009
Titel: Canula nazala pt oxigen copii
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Canula traheostomie fara balonas, nr. 5
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 33141220 Kanülen
Los: LOT-0011
Titel: Canula traheostomie fara balonas, nr. 6
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Canula traheostomie cu balonas, nr. 5
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Canula traheostomie cu balonas, nr. 5.5
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Canula traheostomie cu balonas, nr. 6
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Canula traheostomie cu balonas, nr. 6.5
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Canula traheostomie cu balonas, nr. 7
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Canula traheostomie cu balonas, nr. 7.5
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Canula traheostomie cu balonas, nr. 8
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Canula traheostomie cu balonas, nr. 8.5
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Canula traheostomie cu balonas, nr. 9
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Canula traheostomie cu balonas, nr. 9.5
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Canula traheostomie cu balonas, nr. 10
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Canule rectale pt irigator , CH 30
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Capse rezerva pentru aplicatorul de sutura mecanica TA PREMIUM 30
Interne Kennung: 24
Haupteinstufung (cpv): 33141122 Chirurgische Nahtklammern
Los: LOT-0025
Titel: Capse rezerva pentru aplicatorul de sutura mecanica TA PREMIUM 90
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Cateter acces venos central adulti si copii 5.5 F x 15 CM
Interne Kennung: 26
Haupteinstufung (cpv): 33141642 Dränzubehör
Los: LOT-0027
Titel: Cateter Cystofix steril CH 10
Interne Kennung: 27
Haupteinstufung (cpv): 33141200 Katheter
Los: LOT-0028
Titel: Cateter Cystofix steril CH 12
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Cateter Cystofix steril CH 14
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Cateter dublu lumen, din poliuretan
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Cateter ombilical pt nou-nascuti CH5
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Cateter ombilical pt nou-nascuti CH6
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Cateter ombilical pt nou-nascuti CH8
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Cateter temporar dublu lumen20- 21 cm/8-11.5 Fr
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Cateter toracic CH 24, cu trocar, steril
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Cateter toracic CH 28, cu trocar, steril
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Cateter toracic CH 28, fara trocar, sterile
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Cateter toracic CH 32, cu trocar, steril
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Cateter triplu lumen 7,5 FR, L=20 cm
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Cateter ureteral dublu J, CH6
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Cateter ureteral dublu J, CH7
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Cateter ureteral dublu J, CH 8
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Ceara de os
Interne Kennung: 43
Haupteinstufung (cpv): 03142400 Wachse
Los: LOT-0044
Titel: Cearceaf impermeabil tip husa (100X210)
Interne Kennung: 44
Haupteinstufung (cpv): 39512300 Matratzenschoner
Los: LOT-0045
Titel: Cearceaf impermeabil tip husa (150X240)
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Circuit complet anestezie
Interne Kennung: 46
Haupteinstufung (cpv): 33157810 Sauerstofftherapieanlage
Los: LOT-0047
Titel: Cleme ombilicale
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Clipuri titan medium
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Clipuri titan medium-large
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Conector universal in Y, steril, din plastic
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Conector universal dublu conic in I, sterile, din plastic
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Fasa elastica
Interne Kennung: 52
Haupteinstufung (cpv): 33141113 Bandagen
Los: LOT-0053
Titel: Fesi gipsate 10 x 2,7 m
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Fesi gipsate 15 x 2,7 m
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Fesi gipsate 20 x 2,7 m
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Filtru antibacterian
Interne Kennung: 56
Haupteinstufung (cpv): 42999300 Teile für Staubsauger, nicht für den Hausgebrauch
Los: LOT-0057
Titel: Gel ecografie
Interne Kennung: 57
Haupteinstufung (cpv): 24931260 Bildverstärker
Los: LOT-0058
Titel: Guler cervical reglabil adulti
Interne Kennung: 58
Haupteinstufung (cpv): 33141730 Halskrawatten
Los: LOT-0059
Titel: Guler cervical reglabil copii
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Guler cervical moale adulti
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Guler cervical moale copii
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Kit nefrostomie CH 10
Interne Kennung: 62
Haupteinstufung (cpv): 33181500 Verbrauchsmaterial für Nierenbehandlung
Los: LOT-0063
Titel: Kit nefrostomie CH 12
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Kit nefrostomie CH 14
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Lame microtom
Interne Kennung: 65
Haupteinstufung (cpv): 33141411 Skalpelle und Klingen
Los: LOT-0066
Titel: Masca de oxigen cu nebulizator, adult
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Masca de oxigen cu nebulizator, copii
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Masca de oxigen cu rezervor adult
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Masca de oxigen cu rezervor copii
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Masca de ventilatie u.f. nr. 1
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: Masca de ventilatie u.f. nr. 2
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: Masca de ventilatie u.f. nr. 3
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: Masca de ventilatie u.f. nr. 4
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Masca de ventilatie u.f. nr. 5
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Piesa bucala
Interne Kennung: 75
Haupteinstufung (cpv): 33772000 Einweg-Papierartikel
Los: LOT-0076
Titel: Pipe Guedel buco-faringiene nr. 0
Interne Kennung: 76
Haupteinstufung (cpv): 33141641 Sonden
Los: LOT-0077
Titel: Pipe Guedel buco-faringiene nr. 1
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: Pipe Guedel buco-faringiene nr. 2
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Pipe Guedel buco-faringiene nr. 3
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Pipe Guedel buco-faringiene nr. 4
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: Pipe Guedel buco-faringiene nr. 5
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: Plasa chirurgicala 30X30
Interne Kennung: 82
Haupteinstufung (cpv): 33141126 Ligaturen
Los: LOT-0083
Titel: Punga alimentatie enterala
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: Pungi urina adulti
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: Pungi urina nou-nascuti , copii
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: Racord flexibil (cateter mount)
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: Rola cearceaf din hartie, 50 x 50 cm
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: Set tubulatura pt sistem drenaj toracic
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: Set Sonda aspiratie YANKAUER
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0090
Titel: Set Sonda aspiratie YANKAUER, copii si nou-nascuti
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0091
Titel: Set cezariana
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: Sistem irigare steril tip Y, cu 2 cai
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: Sistem drenaj toracic tip Becler cu 1 borcan
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0094
Titel: Sonda alimentatie CH 8
Interne Kennung: 94
Los: LOT-0095
Titel: Sonda aspiratie CH 6
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: Sonda aspiratie CH 8
Interne Kennung: 96
Los: LOT-0097
Titel: Sonda aspiratie CH 10
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0098
Titel: Sonda aspiratie CH 12
Interne Kennung: 98
Los: LOT-0099
Titel: Sonda aspiratie CH 16
Interne Kennung: 99
Los: LOT-0100
Titel: Sonda aspiratie CH 18
Interne Kennung: 100
Los: LOT-0101
Titel: Sonda duodenala Levin CH 16
Interne Kennung: 101
Los: LOT-0102
Titel: Sonda duodenala Levin CH 18
Interne Kennung: 102
Los: LOT-0103
Titel: Sonda duodenala Levin CH 20
Interne Kennung: 103
Los: LOT-0104
Titel: Sonda Faucher CH 25
Interne Kennung: 104
Los: LOT-0105
Titel: Sonda Faucher CH 28
Interne Kennung: 105
Los: LOT-0106
Titel: Sonda Faucher CH 30
Interne Kennung: 106
Los: LOT-0107
Titel: Sonda Foley 2 cai, copii, CH 6
Interne Kennung: 107
Los: LOT-0108
Titel: Sonda Foley 2 cai, copii, CH 8
Interne Kennung: 108
Los: LOT-0109
Titel: Sonda Foley 2 cai CH 10
Interne Kennung: 109
Los: LOT-0110
Titel: Sonda Foley 2 cai CH 12
Interne Kennung: 110
Los: LOT-0111
Titel: Sonda Foley 2 cai CH 14
Interne Kennung: 111
Los: LOT-0112
Titel: Sonda Foley 2 cai CH 16
Interne Kennung: 112
Los: LOT-0113
Titel: Sonda Foley 2 cai CH 18
Interne Kennung: 113
Los: LOT-0114
Titel: Sonda Foley 2 cai CH 20
Interne Kennung: 114
Los: LOT-0115
Titel: Sonda Foley 2 cai CH 22
Interne Kennung: 115
Los: LOT-0116
Titel: Sonda Foley 3 cai, dublu curent, CH 16
Interne Kennung: 116
Los: LOT-0117
Titel: Sonda Foley 3 cai, dublu curent, CH 18
Interne Kennung: 117
Los: LOT-0118
Titel: Sonda Foley 3 cai, dublu curent, CH 20
Interne Kennung: 118
Los: LOT-0119
Titel: Sonda Foley 3 cai, dublu curent, CH22
Interne Kennung: 119
Los: LOT-0120
Titel: Sonda Foley 3 cai, dublu curent, CH24
Interne Kennung: 120
Los: LOT-0121
Titel: Sonda ureterovezicala Tiemann CH 8
Interne Kennung: 121
Los: LOT-0122
Titel: Sonda ureterovezicala Tiemann CH 10
Interne Kennung: 122
Los: LOT-0123
Titel: Sonda ureterovezicala Tiemann CH 12
Interne Kennung: 123
Los: LOT-0124
Titel: Sonda ureterovezicala Tiemann CH 14
Interne Kennung: 124
Los: LOT-0125
Titel: Sonda ureterovezicala Tiemann CH 16
Interne Kennung: 125
Los: LOT-0126
Titel: Sonda ureterovezicala Tiemann CH 18
Interne Kennung: 126
Los: LOT-0127
Titel: Sonda endotraheala cu balonas nr. 2,5 (IOT)
Interne Kennung: 127
Los: LOT-0128
Titel: Sonda endotraheala cu balonas nr. 3 (IOT)
Interne Kennung: 128
Los: LOT-0129
Titel: Sonda endotraheala cu balonas nr. 3,5 (IOT)
Interne Kennung: 129
Los: LOT-0130
Titel: Sonda endotraheala cu balonas nr. 4 (IOT)
Interne Kennung: 130
Los: LOT-0131
Titel: Sonda endotraheala cu balonas nr. 4,5 (IOT)
Interne Kennung: 131
Los: LOT-0132
Titel: Sonda endotraheala cu balonas nr. 5 (IOT)
Interne Kennung: 132
Los: LOT-0133
Titel: Sonda endotraheala cu balonas nr. 5,5 (IOT)
Interne Kennung: 133
Los: LOT-0134
Titel: Sonda endotraheala cu balonas nr. 6 (IOT)
Interne Kennung: 134
Los: LOT-0135
Titel: Sonda endotraheala cu balonas nr. 6.5 (IOT)
Interne Kennung: 135
Los: LOT-0136
Titel: Sonda endotraheala cu balonas nr. 7 (IOT)
Interne Kennung: 136
Los: LOT-0137
Titel: Sonda endotraheala cu balonas nr. 7,5 (IOT)
Interne Kennung: 137
Los: LOT-0138
Titel: Sonda endotraheala cu balonas nr. 8 (IOT)
Interne Kennung: 138
Los: LOT-0139
Titel: Sonda endotraheala cu balonas nr. 8,5 (IOT)
Interne Kennung: 139
Los: LOT-0140
Titel: Sonda endotraheala cu balonas nr. 9 (IOT)
Interne Kennung: 140
Los: LOT-0141
Titel: Sonda Pezeer CH38
Interne Kennung: 141
Los: LOT-0142
Titel: Sonda Pezeer CH40
Interne Kennung: 142
Los: LOT-0143
Titel: Tub de dren CH 16
Interne Kennung: 143
Los: LOT-0144
Titel: Tub de dren CH 24
Interne Kennung: 144
Los: LOT-0145
Titel: Tub Kehr latex, CH 12
Interne Kennung: 145
Los: LOT-0146
Titel: Tub Kehr latex, CH 14
Interne Kennung: 146
Los: LOT-0147
Titel: Tub Kehr latex, CH 16
Interne Kennung: 147
Los: LOT-0148
Titel: Tub Kehr silicon, CH 12
Interne Kennung: 148
Los: LOT-0149
Titel: Tub Kehr silicon, CH 14
Interne Kennung: 149
Los: LOT-0150
Titel: Tub Kehr silicon, CH 16
Interne Kennung: 150
Los: LOT-0151
Titel: Var sodat
Interne Kennung: 151
Haupteinstufung (cpv): 39820000 Organische oberflächenaktive Substanzen