506452-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Schneeräumung – Întreținerea curentă pe timp de iarnă a drumurilor județene din județul Harghita, Loturile 1-14
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Întreținerea curentă pe timp de iarnă a drumurilor județene din județul Harghita, Loturile 1-14
Beschreibung: In vederea asigurării circulației rutiere pe drumurile județene în condiții de siguranță în timpul iernii, este necesar a fi prestate o serie de servicii care să conducă la combaterea poleiului și înzăpezirii drumurilor județene, inclusiv realizarea unei informări prompte privind starea drumurilor, pentru participanții la trafic.
Interne Kennung: 4245763_2024_PAAPD1486752
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. Lot nr. 1: DJ 123 km 0+000-4+520, DJ 123A km 0+000-14+643, DJ 123D km 0+000-13+900
Beschreibung: In vederea asigurării circulației rutiere pe drumurile județene în condiții de siguranță în timpul iernii, este necesar a fi prestate o serie de servicii care să conducă la combaterea poleiului și înzăpezirii drumurilor județene, inclusiv realizarea unei informări prompte privind starea drumurilor, pentru participanții la trafic. Modul de prevenire și organizare a intervențiilor pentru combaterea poleiului și înzăpezirii drumurilor județene va respecta reglementarea tehnică „Normativ privind prevenirea și combaterea înzăpezirii drumurilor publice’' indicativ AND nr. 525 - 2013, aprobat prin Ordinul nr.2170 din 18.06.2013, emis de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, publicat în Monitorul Oficial al României nr. 395 din 1 iulie 2013, precum și caietul de sarcini. Rețeaua de drumuri județene și încadrarea acestora pe niveluri de viabilitate și de intervenție pe timp de iarnă, pe care se vor presta serviciile de deszăpezire, este prezentată în Anexa nr. A la caietul de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lot nr. 2: DJ 113B km 0+000-4+800, DJ 123B km 0+000-18+109, DJ 123C km 0+000-2+100, DJ 123C km 2+100-6+930, DJ 123C km 11+449-22+949, DJ 123 km 5+320-21+720, DJ 123 km 21+720 - 41+418
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lot nr. 3: DJ 127A km 52+350-59+807, DJ 127A km 48+400-52+350, DJ 127A km 40+585-48+400, DJ 127B km 0+000-2+640
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lot nr. 4: DJ 138A km 0+000-5+240
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lot nr. 5: DJ 113A km 1+500-7+100
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Lot nr. 6: DJ 121G km 0+000-11+228
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Lot nr. 7: DJ 138 km 27+310-52+187, DJ 126 km 0+000-17+788, DJ 125A km 0+000 - 11+000
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0009
Titel: Lot nr. 9: DJ 127 0+000-33+320, DJ 127A 0+000 - 0+400, DJ 125 52+982 - 51+500
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Lot nr. 10: DJ 136 km 14+000-18+600, DJ 136 km 18+600-28+600, DJ 136B km 0+000-5+920, DJ 136B 9+320-24+476, DJ 135 57+810-73+470
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Lot nr. 11: DJ 135 49+040-57+380, DJ 136A 22+000 - 28+466, DJ 136A 14+410 - 22+000, DJ 136A 3+800-14+210
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Lot nr. 12: DJ 134A km 0+000-16+786, DJ 134 km 18+400-24+615
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Lot nr. 13: DJ 134C km 0+000 - 1+650, DJ 134C km 1+650 - 7+400, DJ 134C km 7+400-16+450, DJ 134B km 0+000-3+756, DJ 137C 5+820-8+400, DJ 137C km 8+400-11+070
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Lot nr. 14: DJ 138 km 0+000-27+310, DJ 138B km 0+000-15+000
Interne Kennung: 14