506455-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Überholungs- und Sanierungsarbeiten – Execuție lucrări pentru proiectul ”Dezvoltarea infrastructurii educationale prin investitii in extinderea, reabilitarea, modernizarea si dotarea cladirilor publice utilizate de unitatea scolara de nivel liceal – Colegiul National de Informatica din Municipiul Piatra Neamt” cod SMIS 338521
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Execuție lucrări pentru proiectul ”Dezvoltarea infrastructurii educationale prin investitii in extinderea, reabilitarea, modernizarea si dotarea cladirilor publice utilizate de unitatea scolara de nivel liceal – Colegiul National de Informatica din Municipiul Piatra Neamt” cod SMIS 338521
Beschreibung: Achizitia are ca obiect reabilitarea și modernizarea infrastructurii educaționale a Colegiului Național de Informatică prin lucrări de consolidare, refacere a finisajelor, instalațiilor și a acoperișurilor, precum și prin extinderea corpului principal (C1) pentru asigurarea spațiilor necesare procesului didactic modern, creșterea eficienței energetice și a sustenabilității clădirilor școlare prin termoizolarea anvelopei, instalarea de sisteme fotovoltaice, pompe de căldură și corpuri de iluminat LED.
Interne Kennung: 2612790_2026_PAAPD1616354
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achizitia are ca obiect reabilitarea și modernizarea infrastructurii educaționale a Colegiului Național de Informatică prin lucrări de consolidare, refacere a finisajelor, instalațiilor și a acoperișurilor, precum și prin extinderea corpului principal (C1) pentru asigurarea spațiilor necesare procesului didactic modern, creșterea eficienței energetice și a sustenabilității clădirilor școlare prin termoizolarea anvelopei, instalarea de sisteme fotovoltaice, pompe de căldură și corpuri de iluminat LED. Conform art. 160 alin.(2) din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice (asa cum a fost modificata prin Ordonanta de Urgenta a Guvernului nr.107/2017), coroborat cu prevederile art. 27 din Hotararea Guvernului nr. 395/2016, autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari (daca acestea au fost primite in termen), cu 20 de zile inainte de data stabilita pentru depunerea ofertelor in Anuntul de participare. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 30 zile
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45443000 Fassadenarbeiten