See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa maszyn i urządzeń rolniczych wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań testowych.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa dla Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu fabrycznie nowych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2025 roku, wolnych od uszkodzeń oraz wad fizycznych i prawnych, a także zgodnych z normami i wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, maszyn rolniczych wyposażonych w rozwiązania tzw. rolnictwa 4.0, zwanych dalej „maszynami”, wraz z usługą udzielenia instruktażu z obsługi dostarczonych maszyn. Miejsce dostawy: Rolniczy Zakład Doświadczalny - Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy – adres: Grabów n.Wisłą 34, 26-704 Przyłęk. Zamówienie zostało podzielone na 5 części. Wykonawcy mogą składać oferty na jedną, kilka lub wszystkie części zamówienia. Szczegółowe opisy poszczególnych części stanowią załączniki nr od 1.1 do 1.5 SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 226575-2026
Interne Kennung: OR.ZEZG.26.28.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16100000 Land- und forstwirtschaftliche Maschinen für die Bodenbearbeitung oder -bewirtschaftung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Ciągnik rolniczy o mocy 220 - 260 KM, napęd 4x4.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z usługą przeszkolenia operatorów ciągnika rolniczego z systemem automatycznego prowadzenia o pojemności silnika w zakresie 6,7 do 7,2 litra. Dopuszczalna masa całkowita brutto powinna mieścić się w zakresie 12 500 do 14 400 kg. Ciągnik powinien być wyposażony m.in. w zbiornik paliwa o pojemności 310-380l, zbiornik Adblue o pojemności maksymalnej 20l, system sterowania i wymiany dwukierunkowej danych z innymi maszynami przez Isobus, amortyzację mechaniczną kabiny, przekładnię biegów 20 x 20, system telemetryczny przesyłający dane ciągnika w czasie rzeczywistym do systemu zarządzania gospodarstwem.
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Zestaw uprawowo-siewny ze zmiennym wysiewem nasion, zbiornik o poj. 1800 - 2200 l.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z usługą przeszkolenia operatorów zestawu uprawowo siewnego ze zbiornikiem na nasiona o pojemności w przedziale 1800 - 2200 litrów. Zestaw powinien być wyposażony m. in. w hydrauliczną regulację docisku redlic wysiewających, komputer sterujący automatycznie precyzyjną dawką nasion, oświetleniem drogowym oraz zgarniaczem sprężynowym. Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik do SWZ.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: Opryskiwacz zaczepiany, pojemność nominalna zbiornika ŚOR 3800- 4300 l.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z usługą przeszkolenia operatorów opryskiwacza rolniczego zaczepianego do ciągnika z możliwością zmiennej dawki oprysku oraz z możliwością zmiennej szerokości roboczej na podstawie sekcji rozłączanych cyfrowo na podstawie zadań lub mapy. Opryskiwacz powinien być wyposażony m.in. w system recyrkulacji cieczy, dodatkowy zbiornik na wodę do mycia i płukania, oświetlenie drogowe LED oraz komputer sterujący precyzyjną dawką nawozu. Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik do SWZ.
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4: Rozsiewacz nawozów zawieszany o poj. nominalnej zbiornika 2800 - 3300 l.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z usługą przeszkolenia operatorów rozsiewacz nawozów ze zmiennym dawkowaniem wysiewu oraz możliwością wysiewu zmiennej dawki na podstawie cyfrowej mapy nawożenia. Rozsiewacz powinien być wyposażony m. in. w komputer sterujący automatycznie precyzyjną dawką nawozu mineralnych, w zależności od prędkości jazdy oraz zarządzający sekcjami z wykorzystaniem sygnału GPS, z możliwością zwiększenia wysiewu, za pomocą cyfrowej mapy wysiewu, oświetlenie drogowe i robocze. Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik do SWZ.
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Część 5: Dron rolniczy o poj. zbiornika 60-80 l z rozsiewaczem o poj. 80-100 l.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z usługą przeszkolenia operatorów bezzałogowego statku powietrznego - drona rolniczego o pojemności zbiornika cieczy 60–80 litrów z zasobnikiem sypkim o pojemności 80–100litrów (maks. 80 kg). Dron powinien być wyposażony m. in. w funkcję planowania lotu i tras pracy w oparciu o współrzędne geograficzne, system wizyjny do podglądu otoczenia, czujniki zbliżeniowe i radar mikrofalowy. Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik do SWZ.
Interne Kennung: Część 5