506492-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Software-Entwicklung – Servicii de dezvoltare, testare și pilotare a soluțiilor digitale, inclusiv instruirea personalului implicat în operare/administrarea soluțiilor digitale
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de dezvoltare, testare și pilotare a soluțiilor digitale, inclusiv instruirea personalului implicat în operare/administrarea soluțiilor digitale
Beschreibung: Obiectul contractului constă în achiziția de servicii de dezvoltare, testare și pilotare a unui ecosistem digital integrat compus din 7 soluții software (module), inclusiv instruirea personalului implicat în operare/administrare, în cadrul proiectului „Soluții digitale pentru comunități inteligente și dezvoltare regională”. Serviciile se vor implementa la nivelul unui parteneriat format din 4 autorități contractante: Municipiul Târgu Secuiesc (Lider de parteneriat), UAT Comuna Catalina, UAT Comuna Dalnic și UAT Comuna Cernat (Parteneri). Cele 7 soluții software vor funcționa într-o arhitectură unică, integrată, de tip multi-tenant, asigurând digitalizarea fluxurilor de lucru front-office și back-office. Finanțarea este asigurată din fonduri europene nerambursabile prin Programul „Regiunea Centru”, Prioritatea 2: O Regiune Digitală, Intervenția 2.1.1, în baza Contractului de finanțare nr. 633/26.02.2026. Prezenta procedură utilizează opțiunea „Indicație globală pentru toate criteriile de selecție” din Partea IV a DUAE. Ofertanții au obligația de a completa și depune un formular DUAE electronic semnat cu semnătură electronică extinsă. Documentele justificative necesare pentru probarea celor declarate în DUAE vor fi solicitate exclusiv operatorului economic clasat pe Locul 1 în clasamentul intermediar format la finalizarea evaluării ofertelor.
Interne Kennung: HCL 52/2026 Anexa 22/h
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72262000 Software-Entwicklung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achiziție de servicii de dezvoltare, testare și pilotare a soluțiilor digitale, inclusiv instruirea personalului implicat în operare / administrarea soluțiilor digitale– in vederea îndeplinirii obiectivelor propuse prin intermediul Cererii de Finanțare „Soluții digitale pentru comunități inteligente și dezvoltare regională” Obiectul contractului constă în achiziția de servicii de dezvoltare, testare și pilotare a unui ecosistem digital integrat compus din 7 soluții software (module), inclusiv instruirea personalului implicat în operare/administrare, în cadrul proiectului „Soluții digitale pentru comunități inteligente și dezvoltare regională”. Serviciile se vor implementa la nivelul unui parteneriat format din 4 autorități contractante: Municipiul Târgu Secuiesc (Lider de parteneriat), UAT Comuna Catalina, UAT Comuna Dalnic și UAT Comuna Cernat (Parteneri). Cele 7 soluții software vor funcționa într-o arhitectură unică, integrată, de tip multi-tenant, asigurând digitalizarea fluxurilor de lucru front-office și back-office. Finanțarea este asigurată din fonduri europene nerambursabile prin Programul „Regiunea Centru”, Prioritatea 2: O Regiune Digitală, Intervenția 2.1.1, în baza Contractului de finanțare nr. 633/26.02.2026. Prezenta procedură utilizează opțiunea „Indicație globală pentru toate criteriile de selecție” din Partea IV a DUAE. Ofertanții au obligația de a completa și depune un formular DUAE electronic semnat cu semnătură electronică extinsă. Documentele justificative necesare pentru probarea celor declarate în DUAE vor fi solicitate exclusiv operatorului economic clasat pe Locul 1 în clasamentul intermediar format la finalizarea evaluării ofertelor.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72266000 Software-Beratung