506597-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Röntgengeräte – Achizitie instalatie radiologica cu post de grafie/scopie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitie instalatie radiologica cu post de grafie/scopie
Beschreibung: Produsul solicitat este o instalație radiologica cu post de grafie/scopie si imprimanta aferenta pentru imprimarea filmelor radiografice. Produsul ofertat trebuie sa fie nou (neutilizat si sigilat de catre producator), nu mai vechi de anul 2025 si sa includă: - Generator de inalta frecventa, ansamblu tub Rx – cupola,masă basculantă telecomandată - 90grd/+90grd cu coloană port-tub pentru tubul Rx peste masa, dispozitiv de compresie si colimator automat cu spot luminos, detector digital dinamic, sistem digital de achiziție, vizualizare si prelucrare digitala a imaginilor, consola de control, statie pentru radiologie si imagistica medicala, DAP-metru (Dose Area Product Meter), interfon pentru comunicarea dintre camera de examinare si camera de comanda, pedala pentru achizitia de radiografie si fluoroscopie, tablou electric de distributie, echipamente de protectie radiologica, imprimanta digitala. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4283325_2026_PAAPD1632203
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Produsul solicitat este o instalație radiologica cu post de grafie/scopie si imprimanta aferenta pentru imprimarea filmelor radiografice. Produsul ofertat trebuie sa fie nou (neutilizat si sigilat de catre producator), nu mai vechi de anul 2025 si sa includă: - Generator de inalta frecventa, ansamblu tub Rx – cupola,masă basculantă telecomandată - 900/+900 cu coloană port-tub pentru tubul Rx peste masa, dispozitiv de compresie si colimator automat cu spot luminos, detector digital dinamic, sistem digital de achiziție, vizualizare si prelucrare digitala a imaginilor, consola de control, statie pentru radiologie si imagistica medicala, DAP-metru (Dose Area Product Meter), interfon pentru comunicarea dintre camera de examinare si camera de comanda, pedala pentru achizitia de radiografie si fluoroscopie, tablou electric de distributie, echipamente de protectie radiologica, imprimanta digitala.
Interne Kennung: 1