See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa urządzeń laboratoryjnych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej - Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa urządzeń laboratoryjnych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach. 2. Przedmiot zamówienia podzielony jest na 8 odrębnych zadań. 3. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w następujących załącznikach (odpowiednio dla danego zadania): 1) Parametrach technicznych i specyfikacjach cenowych – załączniki nr 2.1-2.8 do SWZ, 2) Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załączniki nr 5.1-5.3 do SWZ. Zamawiający informuje, że zamówienie musi być zgodne z zasadą DNSH ("nie czyń poważnej szkody"; ang. "Do No Significant Harm") która jest zasadą dotyczącą niewspierania ani nieprowadzenia działalności gospodarczej, która powoduje znaczące szkody (poważne szkody, posiada znaczący negatywny wpływ) dla któregokolwiek z celów środowiskowych takich jak: 1) łagodzenie zmian klimatu, 2) adaptacja do zmian klimatu, 3) zrównoważone wykorzystanie i ochrona zasobów wodnych i morskich, 4) gospodarka o obiegu zamkniętym, 5) zapobieganie zanieczyszczeniu i jego kontroli, 6) ochrona i odbudowa bioróżnorodności i ekosystemów. 4. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, potwierdzające iż oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: dot. zadań nr 1-6 i 8 1) certyfikaty CE lub deklaracje zgodności potwierdzające oznakowanie znakiem CE dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia, 2) deklaracje zgodności/raporty z badań laboratoryjnych/dokumentację techniczną potwierdzające zgodność zaoferowanego przedmiotu zamówienia z Restriction of (the use of certaint) Hazardous Substances", dot. zadania nr 7 3) certyfikat wydany dla producenta zaoferowanego przedmiotu zamówienia potwierdzający wdrożenie w zakresie zaoferowanego przedmiotu zamówienia Systemu Zarządzania Środowiskowego zgodnie z normą PN-EN ISO 14001 lub równoważną. Mając na uwadze art. 107 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający informuje, że przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w ppkt 1) i 2) podlegają uzupełnieniu. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert na wybrane zadania. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia w danym zadaniu zostaną odrzucone. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych - opis równoważności zawarty został w rozdziale IV SWZ. 7. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium w niniejszym postępowaniu. 8. Zamawiający wymaga wniesienia przez Wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy wyłącznie w zakresie zadań nr 4 i 8. W zakresie pozostałych zadań, Zamawiający nie wymaga wniesienia należytego wykonania umowy. 9. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej oraz zamówień uzupełniających. 10. Klauzulę informacyjną wynikającą z treści art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Zamawiający zamieścił w SWZ. 11. Informacje na temat wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia zawarte zostały w rozdziale IX SWZ. 12. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w załącznikach 9.1-9.2 do SWZ. Zmiana każdej umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 13. Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego postępowania zawarte są w SWZ. 14. Zamawiający nie przewiduje zwołania zebrania Wykonawców w celu wyjaśnienia SWZ oraz nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej. 15. Zamawiający informuje, iż przedmiot zamówienia w niniejszym postępowaniu finansowany jest w ramach projektu „Optymalizacja i walidacja technologii cyfrowego PCR do badania HPV w celu zastosowania płynnej biopsji do monitorowania efektów leczenia raka szyjki macicy, gardła środkowego lub narządów odbytowo-płciowych”, który jest realizowany oraz wspófinansowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności Komponent D Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia Inwestycja D3.1.1 Kompleksowy rozwój badań w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Na podstawie art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Vorherige Bekanntmachung: 378681-2025
Interne Kennung: DZ/DZ-381-1-42/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie - Państwowy Instytut Badawczy Oddziału w Gliwicach, przystępuje do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego obejmującego dostawę urządzeń laboratoryjnych. Zgodnie z dyspozycją art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Jednocześnie w treści art. 138 ust. 2 pkt. 2) ustawy Pzp ustawodawca przewidział, że Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin 35-dniowy, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Z uwagi na bardzo krótki okres realizacji projektu, o którym mowa w ust. 1 powyżej, tj. do dnia 31.03.2026 r., zachodzi konieczność szybkiego zakupu wnioskowanej aparatury, odczynników i materiałów zużywalnych, która wynika ze specyfiki zaplanowanych badań, w których zasadniczym celem jest optymalizacja i walidacja zaplanowanego w projekcie oznaczenia, a które muszą zostać rozpoczęte na docelowym sprzęcie o określonych w specyfikacji parametrach, i później kontynuowane w ściśle zoptymalizowanych warunkach. Ponadto, zakup kluczowej aparatury przewidziano na I kwartał 2025 r., a przeprowadzone w tym zakresie postępowanie nr DZ/DZ-381-1-12/25 zostało unieważnione w zakresie wszystkich zadań na podstawie art. 255 pkt 1) Pzp – zad. 1 oraz na podstawie art. 255 pkt 2) Pzp – zad. 2-8. Z uwagi na powyższe konieczne jest maksymalne skrócenie terminu składania i otwarcia ofert, i tym samym, Zamawiający skorzysta z art. 138 ust. 2 pkt. 2) ustawy Pzp, tj. ze skrócenia 35-dniowego terminu składania ofert wynikającego z art. 138 ust. 1 ustawy Pzp do 15 dni, od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38500000 Apparate und Geräte zum Prüfen und Testen, 39711120 Tiefkühlgeräte, 38437000 Laborpipetten und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wirówka do płytek PCR
Beschreibung: Zadanie 1 - Wirówka do płytek PCR 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 1) Parametrach technicznych i specyfikacji cenowej - załącznik nr 2.1 do SWZ, 2) Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 5.1 do SWZ. 2. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 24.09.2025 r. 4. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: 5 tygodni licząc od dnia zawarcia umowy. 5. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, potwierdzające iż oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: 1) certyfikaty CE lub deklaracje zgodności potwierdzające oznakowanie znakiem CE dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia, 2) deklaracje zgodności/raporty z badań laboratoryjnych/dokumentację techniczną potwierdzające zgodność zaoferowanego przedmiotu zamówienia z Restriction of (the use of certaint) Hazardous Substances".
Interne Kennung: Zadanie 1
Los: LOT-0002
Titel: Miniwirówka
Beschreibung: Zadanie 2 - Miniwirówka 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 1) Parametrach technicznych i specyfikacji cenowej - załącznik nr 2.2 do SWZ, 2) Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 5.1 do SWZ. 2. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 24.09.2025 r. 4.Termin wykonania przedmiotu zamówienia: 5 tygodni licząc od dnia zawarcia umowy. 5. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, potwierdzające iż oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: 1) certyfikaty CE lub deklaracje zgodności potwierdzające oznakowanie znakiem CE dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia, 2) deklaracje zgodności/raporty z badań laboratoryjnych/dokumentację techniczną potwierdzające zgodność zaoferowanego przedmiotu zamówienia z Restriction of (the use of certaint) Hazardous Substances"".
Interne Kennung: Zadanie 2
Los: LOT-0003
Titel: Wirówka z chłodzeniem (z rotorem stałokątowym)
Beschreibung: Zadanie 3 - Wirówka z chłodzeniem (z rotorem stałokątowym) 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 1) Parametrach technicznych i specyfikacji cenowej - załącznik nr 2.3 do SWZ, 2) Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 5.2 do SWZ. 2. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 24.09.2025 r. 4.Termin wykonania przedmiotu zamówienia: 5 tygodni licząc od dnia zawarcia umowy. 5. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, potwierdzające iż oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: 1) certyfikaty CE lub deklaracje zgodności potwierdzające oznakowanie znakiem CE dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia, 2) deklaracje zgodności/raporty z badań laboratoryjnych/dokumentację techniczną potwierdzające zgodność zaoferowanego przedmiotu zamówienia z Restriction of (the use of certaint) Hazardous Substances").
Interne Kennung: Zadanie 3
Los: LOT-0004
Titel: Aparat do izolacji kwasów nukleinowych
Beschreibung: Zadanie 4 - Aparat do izolacji kwasów nukleinowych 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 1) Parametrach technicznych i specyfikacji cenowej - załącznik nr 2.4 do SWZ, 2) Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 5.3 do SWZ. 2. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 24.09.2025 r. 4.Termin wykonania przedmiotu zamówienia: 5 tygodni licząc od dnia zawarcia umowy. 5. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, potwierdzające iż oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: 1) certyfikaty CE lub deklaracje zgodności potwierdzające oznakowanie znakiem CE dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia, 2) deklaracje zgodności/raporty z badań laboratoryjnych/dokumentację techniczną potwierdzające zgodność zaoferowanego przedmiotu zamówienia z Restriction of (the use of certaint) Hazardous Substances" 6. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie.
Interne Kennung: Zadanie 4
Haupteinstufung (cpv): 38500000 Apparate und Geräte zum Prüfen und Testen
Los: LOT-0005
Titel: Wirówka z chłodzeniem (z rotorem wychylnym)
Beschreibung: Zadanie 5 - Wirówka z chłodzeniem (z rotorem wychylnym) 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 1) Parametrach technicznych i specyfikacji cenowej - załącznik nr 2.5 do SWZ, 2) Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 5.2 do SWZ. 2. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 24.09.2025 r. 4.Termin wykonania przedmiotu zamówienia: 5 tygodni licząc od dnia zawarcia umowy. 5. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, potwierdzające iż oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: 1) certyfikaty CE lub deklaracje zgodności potwierdzające oznakowanie znakiem CE dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia, 2) deklaracje zgodności/raporty z badań laboratoryjnych/dokumentację techniczną potwierdzające zgodność zaoferowanego przedmiotu zamówienia z Restriction of (the use of certaint) Hazardous Substances".
Interne Kennung: Zadanie 5
Los: LOT-0006
Titel: Zamrażarka niskotemperaturowa
Beschreibung: Zadanie 6 - Zamrażarka niskotemperaturowa 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 1) Parametrach technicznych i specyfikacji cenowej - załącznik nr 2.6 do SWZ, 2) Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 5.2 do SWZ. 2. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 24.09.2025 r. 4.Termin wykonania przedmiotu zamówienia: 5 tygodni licząc od dnia zawarcia umowy. 5. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, potwierdzające iż oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: 1) certyfikaty CE lub deklaracje zgodności potwierdzające oznakowanie znakiem CE dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia, 2) deklaracje zgodności/raporty z badań laboratoryjnych/dokumentację techniczną potwierdzające zgodność zaoferowanego przedmiotu zamówienia z Restriction of (the use of certaint) Hazardous Substances".
Interne Kennung: Zadanie 6
Haupteinstufung (cpv): 39711120 Tiefkühlgeräte
Los: LOT-0007
Titel: Zestaw jednokanałowych pipet automatycznych
Beschreibung: Zadanie 7 - Zestaw jednokanałowych pipet automatycznych 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 1) Parametrach technicznych i specyfikacji cenowej - załącznik nr 2.7 do SWZ, 2) Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 5.1 do SWZ. 2. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 24.09.2025 r. 4. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: 5 tygodni licząc od dnia zawarcia umowy. 5. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, potwierdzające iż oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: 1) certyfikat wydany dla producenta zaoferowanego przedmiotu zamówienia potwierdzający wdrożenie w zakresie zaoferowanego przedmiotu zamówienia Systemu Zarządzania Środowiskowego zgodnie z normą PN-EN ISO 14001 lub równoważną.
Interne Kennung: Zadanie 7
Haupteinstufung (cpv): 38437000 Laborpipetten und Zubehör
Los: LOT-0008
Titel: System do ddPCR (droplet digital PCR)
Beschreibung: Zadanie 8 - System do ddPCR (droplet digital PCR) 1. Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 1) Parametrach technicznych i specyfikacji cenowej - załącznik nr 2.8 do SWZ, 2) Projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 5.3 do SWZ. 2. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 24.09.2025 r. 4.Termin wykonania przedmiotu zamówienia: 5 tygodni licząc od dnia zawarcia umowy. 5. Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące przedmiotowe środki dowodowe, potwierdzające iż oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego: 1) certyfikaty CE lub deklaracje zgodności potwierdzające oznakowanie znakiem CE dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia, 2) deklaracje zgodności/raporty z badań laboratoryjnych/dokumentację techniczną potwierdzające zgodność zaoferowanego przedmiotu zamówienia z Restriction of (the use of certaint) Hazardous Substances"). 6. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie.
Interne Kennung: Zadanie 8