2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bekendtgørelse om indgået kontrakt: Rammeaftale vedr. bortskaffelse, genanvendelse, genbrug og videresalg af brugt IT-udstyr
Beschreibung: Med nærværende udbud har Københavns Kommune, Økonomiforvaltningen og Børne- og Ungdomsforvaltningen indhentet tilbud på en 4-årig rammeaftale med én aktør vedrørende bortskaffelse, genanvendelse og videresalg af kommunens brugte IT-udstyr.Rammeaftalen omfattede følgende ydelser:Afhentning af udstyr på Ordregivers lokationer.Klargøringsydelser: Ydelser forbundet med håndteringen af kommunens brugte udstyr, herunder datasletning, rensning, funktionstest, vurdering/rating samt øvrige ydelser med henblik på at fastslå udstyrets gensalgsværdi.Bortskaffelse: Behandling af udtjent udstyr som elektronisk affald i overensstemmelse med gældende lovgivning.Rapportering.Rammeaftalen har en maksimal værdi på 9.000.000 kr. DKK ekskl. moms.
Interne Kennung: 270464570
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet er blevet gennemført efter udbudsproceduren "udbud med forhandling" i overensstemmelse med udbudslovens §§ 61-66.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72540000 Computeraufrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213000 Personalcomputer, 30230000 Computerbezogene Geräte, 30231000 Computerbildschirme und Konsolen, 30231310 Flachbildschirme, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 32250000 Mobilfunkgeräte, 32351200 Abschirmungen, 32420000 Netzausrüstung, 48820000 Server, 50300000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Personalcomputern, Büromaschinen, Fernmeldeanlagen und audiovisuellen Anlagen, 72590000 Computer-Fachdienste, 72800000 Computerrevision und -prüfung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 0