506852-2026 - Wettbewerb
Polen – Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen – Zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w sezonie 2026/2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w sezonie 2026/2027
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w okresie od 16 października 2026 roku do 15 kwietnia 2027 roku – odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej oraz uprzątanie zanieczyszczeń z jezdni, dróg dla pieszych, dróg dla rowerów, placów miejskich, przejść podziemnych i kładek, miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, uprzątanie zanieczyszczeń z poboczy i terenów zieleni, opróżnianie i konserwacja koszy ulicznych, a także udzielanie wsparcia sprzętowego dla działań Pogotowia Czystości. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w SWZ i jej załącznikach.
Interne KennungDZ.UI.341.68.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami prowadzona jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, za pośrednictwem Platformy eZamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. Szczegółowe informacje dotyczące środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami oraz wymagania techniczne dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej zostały określone w SWZ. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa „Regulamin Platformy e-Zamówienia”, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. Szczegółowe regulacje dotyczące korespondencji elektronicznej zostały zawarte w SWZ. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl). Warunki udziału w postępowaniu: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 8, 9 i 10 Ustawy, art. 5k Rozporządzenia Rady UE 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Zamawiający zastosuje procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Wykonawca składa wraz z ofertą, tj. z interaktywnym „Formularzem ofertowym”, dokumenty podpisane zgodnie z wymogami pkt 11.B SWZ: 1) wypełniony i opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym formularz JEDZ - wzór: załącznik nr 8a do SWZ; 2) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór: załącznik nr 8b do SWZ); 3) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym zobowiązanie do udostępnienia zasobów (wzór: załącznik nr 7 do SWZ) lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami podmiotów je udostępniających (jeżeli dotyczy); 4) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór: załącznik nr 8c do SWZ) – jeżeli dotyczy; 5) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie dot. podziału prac realizowanych przez podmioty występujące wspólnie- wzór: załącznik nr 9 do SWZ (jeżeli dotyczy); 6) wypełniony i opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym formularz cenowy, sporządzony w oparciu o załącznik nr 1 do SWZ. Wycena polega na każdorazowym wpisaniu przez wykonawcę cen jednostkowych usług obejmujących koszty wykonania wszelkich czynności określonych w pkt 16 SWZ, do kolumny pn. „Cena jedn.” lub „Cena” oraz wartości iloczynu ilości i ceny jednostkowej do kolumny pn. „Wartość” formularza cenowego wycenianego przez wykonawcę. Ceny jednostkowe i wartość należy podawać w zaokrągleniu do pełnych groszy czyli do dwóch miejsc po przecinku przy czym końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się, a końcówki 0,5 grosza i wyższe zaokrągla się do 1 grosza. Termin związania ofertą: do dnia 18 listopada 2026 r.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90611000 Straßenreinigung, 90612000 Straßenkehrdienste, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelZimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie I (Stare Miasto-Centrum) w sezonie 2026/2026
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie I - Stare Miasto-Centrum w okresie od 16 października 2026 roku do 15 kwietnia 2027 roku – odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej oraz uprzątanie zanieczyszczeń z jezdni, dróg dla pieszych, dróg dla rowerów, placów miejskich, przejść podziemnych i kładek, miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, uprzątanie zanieczyszczeń z poboczy i terenów zieleni, opróżnianie i konserwacja koszy ulicznych, a także udzielanie wsparcia sprzętowego dla działań Pogotowia Czystości. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w SWZ i jej załącznikach.
Interne Kennungczęść 1 - Rejon I (Stare Miasto-Centrum)
LosLOT-0002
TitelZimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie II (Stare Miasto-Północ) w sezonie 2026/2027
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie II - Stare Miasto-Północ w okresie od 16 października 2026 roku do 15 kwietnia 2027 roku – odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej oraz uprzątanie zanieczyszczeń z jezdni, dróg dla pieszych, dróg dla rowerów, placów miejskich, przejść podziemnych i kładek, miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, uprzątanie zanieczyszczeń z poboczy i terenów zieleni, opróżnianie i konserwacja koszy ulicznych, a także udzielanie wsparcia sprzętowego dla działań Pogotowia Czystości. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w SWZ i jej załącznikach.
Interne Kennungczęść 2 - Rejon II (Stare Miasto-Północ)
LosLOT-0003
TitelZimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie III (Nowe Miasto-Północ) w sezonie 2026/2027
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie III - Nowe Miasto-Północ w okresie od 16 października 2026 roku do 15 kwietnia 2027 roku – odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej oraz uprzątanie zanieczyszczeń z jezdni, dróg dla pieszych, dróg dla rowerów, placów miejskich, przejść podziemnych i kładek, miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, uprzątanie zanieczyszczeń z poboczy i terenów zieleni, opróżnianie i konserwacja koszy ulicznych, a także udzielanie wsparcia sprzętowego dla działań Pogotowia Czystości. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w SWZ i jej załącznikach.
Interne Kennungczęść 3 - Rejon III (Nowe Miasto-Północ)
LosLOT-0004
TitelZimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie IV (Nowe Miasto-Południe) w sezonie 2026/2027
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie IV - Nowe Miasto-Południe w okresie od 16 października 2026 roku do 15 kwietnia 2027 roku – odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej oraz uprzątanie zanieczyszczeń z jezdni, dróg dla pieszych, dróg dla rowerów, placów miejskich, przejść podziemnych i kładek, miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, uprzątanie zanieczyszczeń z poboczy i terenów zieleni, opróżnianie i konserwacja koszy ulicznych, a także udzielanie wsparcia sprzętowego dla działań Pogotowia Czystości. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w SWZ i jej załącznikach.
Interne Kennungczęść 4 - Rejon IV (Nowe Miasto-Południe)
LosLOT-0005
TitelZimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie V (Grunwald) w sezonie 2026/2027
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie V - Grunwald w okresie od 16 października 2026 roku do 15 kwietnia 2027 roku – odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej oraz uprzątanie zanieczyszczeń z jezdni, dróg dla pieszych, dróg dla rowerów, placów miejskich, przejść podziemnych i kładek, miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, uprzątanie zanieczyszczeń z poboczy i terenów zieleni, opróżnianie i konserwacja koszy ulicznych, a także udzielanie wsparcia sprzętowego dla działań Pogotowia Czystości. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w SWZ i jej załącznikach.
Interne Kennungczęść 5 - Rejon V (Grunwald)
LosLOT-0006
TitelZimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie VI (Jeżyce) w sezonie 2026/2027
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie VI - Jeżyce w okresie od 16 października 2026 roku do 15 kwietnia 2027 roku – odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej oraz uprzątanie zanieczyszczeń z jezdni, dróg dla pieszych, dróg dla rowerów, placów miejskich, przejść podziemnych i kładek, miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, uprzątanie zanieczyszczeń z poboczy i terenów zieleni, opróżnianie i konserwacja koszy ulicznych, a także udzielanie wsparcia sprzętowego dla działań Pogotowia Czystości. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w SWZ i jej załącznikach.
Interne Kennungczęść 6 - Rejon VI (Jeżyce)
LosLOT-0007
TitelZimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie VII (Wilda) w sezonie 2026/2027
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie i oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w rejonie VII - Wilda w okresie od 16 października 2026 roku do 15 kwietnia 2027 roku – odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej oraz uprzątanie zanieczyszczeń z jezdni, dróg dla pieszych, dróg dla rowerów, placów miejskich, przejść podziemnych i kładek, miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, uprzątanie zanieczyszczeń z poboczy i terenów zieleni, opróżnianie i konserwacja koszy ulicznych, a także udzielanie wsparcia sprzętowego dla działań Pogotowia Czystości. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w SWZ i jej załącznikach.
Interne Kennungczęść 7 - Rejon VII (Wilda)