See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Meglévő IBM licencek bővítése (ILIC23)
Beschreibung: Közbeszerzési keretmegállapodás (továbbiakban: KM) kötése a kormányzati informatikai beszerzések központosított közbeszerzési rendszeréről szóló 301/2018 (XII.27.) Korm.rendelet hatálya alá tartozó, illetve a központosított közbeszerzési eljáráshoz önként csatlakozó szervezeteknél meglévő IBM szoftverlicencek megújítása, bővítése, kiegészítése, valamint kapcsolódó terméktámogatási, és egyéb szolgáltatások teljesítése tárgyában. Az eljárás tárgya szerinti 2 db ellátási csomag tételes szolgáltatáslistáját a műszaki leírás szerinti 1. részben 13564 db árlista, 2. részben 6999 db árlista sor képezi. A KM megkötését követően megvalósításra kerülő egyedi beszerzések konkrét mennyisége és - a KM részét képező elemekből összeállított - konkrét tárgya a KM megkötését követően, a verseny újranyitás vagy közvetlen megrendelés [Kbt.105.§ (2) bek. b) pont] során kerül meghatározásra.
Vorherige Bekanntmachung: 556055-2023
Interne Kennung: EKR000784892023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72268000 Bereitstellung von Software
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Tájékoztató a DKM0101ILIC23 KM szerinti KM2-ről
Beschreibung: 1. ILIC23 – On premise Meglévő IBM szoftverlicencek megújítása, bővítése, kiegészítése, valamint a szoftverlicencekhez kapcsolódó terméktámogatási és egyéb szolgáltatások nyújtására vonatkozó 1 db ellátási csomag, a műszaki leírásban előírtak és az ajánlatkérő (továbbiakban: AK) által rendelkezésre bocsátott közbeszerzési dokumentumok (és annak részét képező .XLSX fájl) szerint (keretösszeg: nettó 21.390.000.000 Ft). A Kbt. 3. § 18. pontja szerinti értelmező rendelkezéssel összhangban a mennyiség a KM megkötésére irányuló jelen eljárásban a keretösszeggel jellemezhető. (A KM megkötését követően megvalósításra kerülő egyedi beszerzések konkrét mennyisége a verseny újranyitások vagy közvetlen megrendelések során kerül meghatározásra.) On-premise (avagy lokális) szoftverek: a felhasználó saját infrastruktúráján futtatható szoftverek, valamint a kapcsolódó terméktámogatási és egyéb szolgáltatások. Az egyenértékűség feltétele: - Szoftverlicencek esetén egyenértékű a termék, ha az ajánlattevő által igazolható, hogy a szoftverlicenc az Érintett Szervezetek által használt, meglévő szoftver- és hardverkörnyezetbe teljeskörűen, egyéb eszközök, fejlesztések, szolgáltatások igénybevétele nélkül beilleszthető és működőképes. - Terméktámogatás esetén, hogy a szolgáltatás-nyújtás körében olyan javítások is elvégezhetőek legyenek, amelyek csak forráskódos javítással valósíthatók meg, s ezáltal az Érintett Szervezet által használt rendszer vonatkozásában biztosítható a megfelelő működés. Nem egyenértékű a szolgáltatás, ha a működés csak az eredeti szoftver jogosulatlan megváltoztatásával, megkerülésével, vagy egyéb jogsértő vagy az informatikai biztonságot sértő módon valósítható meg általa. Valamennyi árlista sorra kötelező az ajánlattétel. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy a tételes árlistában szereplő szolgáltatások ellenértéke egyetlen tétel esetében sem lehet 0 (nulla) Ft, tekintettel arra, hogy a Kbt. 3. § 24. pontja alapján jelen közbeszerzési eljárás eredményeképpen megkötendő közbeszerzési szerződés visszterhes szerződés. 2. Az eljárás több ajánlattevővel történő keretmegállapodás megkötésére irányul. [Kbt.104.§ (3)] Az egyedi szerződések megkötésére a Kbt.105.§ (2) bek. b) pontja szerint kerülhet sor. 3. AK alkalmazza a Kbt. 81. § (5) bekezdését. A Kbt. 81. § (5) bek. alapján AK az ajánlatok bírálatát - az egységes európai közbeszerzési dokumentumban (továbbiakban: EEKD) foglalt nyilatkozat alapján - az ajánlatok értékelését követően végzi el. AK a legkedvezőbb és az azt követő további 9 legkedvezőbb ajánlatot benyújtó ajánlattevő vonatkozásában végzi el a bírálatot. 5. AK a jelen KM megkötésére irányuló eljárásban a Kbt.76.§(2) bekezdésének a) pontja szerinti legalacsonyabb ár szempontját alkalmazza figyelemmel arra, hogy AK a KD-ban konkrétan meghatározta valamennyi termék és szolgáltatás típus valamennyi releváns minőségi és műszaki paraméterét, ennek megfelelően AK igényeinek csak ezen követelmények szerinti eszközök felelnekmeg, így a gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat kiválasztását a műszaki dokumentumokban foglaltakon túl további minőségi jellemzők nem, csak a legalacsonyabb ár értékelése szolgálja. A KM alapján történő közbeszerzés megvalósítása során az ajánlatok értékelésekor szintén a Kbt.76.§(2) bekezdésének a) pontja szerinti, legalacsonyabb ár szempontja kerül alkalmazásra. Az összehasonlítás alapját az AT által a 13564 darab szolgáltatássorra megajánlott ÁFA nélkül számított összesített nettó ajánlati ár képezi. 6. AK a Kbt.75.§ (6) bek. alapján megadja, hogy az eljárásban alkalmazza a Kbt.75.§(2) bek.e) pontját. Továbbá Ajánlatkérő az eljárást a Kbt. 104. § (5) bekezdésében foglaltak alapján eredménytelennek nyilvánítja, amennyiben csak egy érvényes ajánlatot nyújtottak be. 7. A keretmegállapodás alapján verseny újranyitásával megvalósuló beszerzés a Kbt. 53. § (5)-(6) bek. szerinti feltételes közbeszerzésként is történhet, ez esetben az Érintett Szervezet köteles a verseny újranyitás ajánlattételi felhívásában ismertetni a Kbt. 53. § (5)-(6) bek. valamint adott esetben a Kbt. 135. § (12) bek. szerinti körülményt. 8. A keretmegállapodás résztvevőinek tervezett maximális létszáma: 10. A keretmegállapodás 1. részén belül a KM 2. szakaszában a versenyújranyitások során az alábbi Ajánlatkérőkkel kötött szerződést a Nyertes Ajánlattevő: Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet Közlekedéstudományi és Építésügyi Minőségellenőrző Intézet Magyar Posta Zártkörűen Működő Részvénytársaság Védelmi Beszerzési Ügynökség Zártkörűen Működő Részvénytársaság MAGYAR NEMZETI BANK MVM Informatika Zártkörűen Működő Részvénytársaság Semmelweis Egyetem Központi Statisztikai Hivatal Budapesti Corvinus Egyetem Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt Magyar Államkincstár Visit Hungary Nemzeti Turisztikai Szervezet Nonprofit Zrt. Magyar Export-Import Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság MFB Magyar Fejlesztési Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság Budapest Főváros XXIII. Kerület Soroksári Polgármesteri Hivatal MFB Magyar Fejlesztési Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság Garantiqa Hitelgarancia Zártkörűen Működő Részvénytársaság MVM Informatika Zártkörűen Működő Részvénytársaság Az adott közbeszerzési rész magát a keretmegállapodást kötött nyertes közös ajánlattevői kört takarja, mely összesítve tartalmazza a hirdetménnyel érintett időintervallum alatt kötött egyedi szerződések ellenértékét.
Interne Kennung: EKR000784892023/1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: AK döntése alapján a KM a 24 hónapos szerződéskötési időtartam alatt 1 alkalommal 6 hónappal meghosszabbítható, és a keretösszeg 30 %-kal növelhető. (Lásd KM-tervezet).
Los: LOT-0002
Titel: Tájékoztató a DKM0102ILIC23 KM szerinti KM2-ről
Beschreibung: 1. ILIC23 – On premise Meglévő IBM szoftverlicencek megújítása, bővítése, kiegészítése, valamint a szoftverlicencekhez kapcsolódó terméktámogatási és egyéb szolgáltatások nyújtására vonatkozó 1 db ellátási csomag, a műszaki leírásban előírtak és az ajánlatkérő (továbbiakban: AK) által rendelkezésre bocsátott közbeszerzési dokumentumok (és annak részét képező .XLSX fájl) szerint (keretösszeg: nettó 21.390.000.000 Ft). A Kbt. 3. § 18. pontja szerinti értelmező rendelkezéssel összhangban a mennyiség a KM megkötésére irányuló jelen eljárásban a keretösszeggel jellemezhető. (A KM megkötését követően megvalósításra kerülő egyedi beszerzések konkrét mennyisége a verseny újranyitások vagy közvetlen megrendelések során kerül meghatározásra.) On-premise (avagy lokális) szoftverek: a felhasználó saját infrastruktúráján futtatható szoftverek, valamint a kapcsolódó terméktámogatási és egyéb szolgáltatások. Az egyenértékűség feltétele: - Szoftverlicencek esetén egyenértékű a termék, ha az ajánlattevő által igazolható, hogy a szoftverlicenc az Érintett Szervezetek által használt, meglévő szoftver- és hardverkörnyezetbe teljeskörűen, egyéb eszközök, fejlesztések, szolgáltatások igénybevétele nélkül beilleszthető és működőképes. - Terméktámogatás esetén, hogy a szolgáltatás-nyújtás körében olyan javítások is elvégezhetőek legyenek, amelyek csak forráskódos javítással valósíthatók meg, s ezáltal az Érintett Szervezet által használt rendszer vonatkozásában biztosítható a megfelelő működés. Nem egyenértékű a szolgáltatás, ha a működés csak az eredeti szoftver jogosulatlan megváltoztatásával, megkerülésével, vagy egyéb jogsértő vagy az informatikai biztonságot sértő módon valósítható meg általa. Valamennyi árlista sorra kötelező az ajánlattétel. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy a tételes árlistában szereplő szolgáltatások ellenértéke egyetlen tétel esetében sem lehet 0 (nulla) Ft, tekintettel arra, hogy a Kbt. 3. § 24. pontja alapján jelen közbeszerzési eljárás eredményeképpen megkötendő közbeszerzési szerződés visszterhes szerződés. 2. Az eljárás több ajánlattevővel történő keretmegállapodás megkötésére irányul. [Kbt.104.§ (3)] Az egyedi szerződések megkötésére a Kbt.105.§ (2) bek. b) pontja szerint kerülhet sor. 3. AK alkalmazza a Kbt. 81. § (5) bekezdését. A Kbt. 81. § (5) bek. alapján AK az ajánlatok bírálatát - az egységes európai közbeszerzési dokumentumban (továbbiakban: EEKD) foglalt nyilatkozat alapján - az ajánlatok értékelését követően végzi el. AK a legkedvezőbb és az azt követő további 9 legkedvezőbb ajánlatot benyújtó ajánlattevő vonatkozásában végzi el a bírálatot. 5. AK a jelen KM megkötésére irányuló eljárásban a Kbt.76.§(2) bekezdésének a) pontja szerinti legalacsonyabb ár szempontját alkalmazza figyelemmel arra, hogy AK a KD-ban konkrétan meghatározta valamennyi termék és szolgáltatás típus valamennyi releváns minőségi és műszaki paraméterét, ennek megfelelően AK igényeinek csak ezen követelmények szerinti eszközök felelnek meg, így a gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat kiválasztását a műszaki dokumentumokban foglaltakon túl további minőségi jellemzők nem, csak a legalacsonyabb ár értékelése szolgálja. A KM alapján történő közbeszerzés megvalósítása során az ajánlatok értékelésekor szintén a Kbt.76.§(2) bekezdésének a) pontja szerinti, legalacsonyabb ár szempontja kerül alkalmazásra. Az összehasonlítás alapját az AT által a 13564 darab szolgáltatássorra megajánlott ÁFA nélkül számított összesített nettó ajánlati ár képezi. 6. AK a Kbt.75.§ (6) bek. alapján megadja, hogy az eljárásban alkalmazza a Kbt.75.§(2) bek.e) pontját. Továbbá Ajánlatkérő az eljárást a Kbt. 104. § (5) bekezdésében foglaltak alapján eredménytelennek nyilvánítja, amennyiben csak egy érvényes ajánlatot nyújtottak be. 7. A keretmegállapodás alapján verseny újranyitásával megvalósuló beszerzés a Kbt. 53. § (5)-(6) bek. szerinti feltételes közbeszerzésként is történhet, ez esetben az Érintett Szervezet köteles a verseny újranyitás ajánlattételi felhívásában ismertetni a Kbt. 53. § (5)-(6) bek. valamint adott esetben a Kbt. 135. § (12) bek. szerinti körülményt. 8. A keretmegállapodás résztvevőinek tervezett maximális létszáma: 10. A keretmegállapodás 1. részén belül a KM 2. szakaszában a versenyújranyitások során az alábbi Ajánlatkérőkkel kötött szerződést a Nyertes Ajánlattevő: Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet Közlekedéstudományi és Építésügyi Minőségellenőrző Intézet Magyar Posta Zártkörűen Működő Részvénytársaság Védelmi Beszerzési Ügynökség Zártkörűen Működő Részvénytársaság MAGYAR NEMZETI BANK MVM Informatika Zártkörűen Működő Részvénytársaság Semmelweis Egyetem Központi Statisztikai Hivatal Budapesti Corvinus Egyetem Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt Magyar Államkincstár Visit Hungary Nemzeti Turisztikai Szervezet Nonprofit Zrt. Magyar Export-Import Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság MFB Magyar Fejlesztési Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság Budapest Főváros XXIII. Kerület Soroksári Polgármesteri Hivatal MFB Magyar Fejlesztési Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság Garantiqa Hitelgarancia Zártkörűen Működő Részvénytársaság MVM Informatika Zártkörűen Működő Részvénytársaság Jelen közbeszerzési rész technikai jelleggel került meghatározásra abból a célból, hogy a tájékoztató hirdetmény tárgya szerinti keretmegállapodás alapján megvalósított közbeszerzésekről a keretmegállapodást kötött közös ajánlattevőnkénti bontásban, kumuláltan legyen lehetőség adatot szolgáltatni. Ennek megfelelően az adott közbeszerzési rész magát a keretmegállapodást kötött nyertes közös ajánlattevői kört takarja, mely összesítve tartalmazza a hirdetménnyel érintett időintervallum alatt kötött szerződés(ek) ellenértékét.
Interne Kennung: EKR000784892023/2
Los: LOT-0003
Titel: Tájékoztató a DKM0103ILIC23 KM szerinti KM2-ről
Beschreibung: 1. ILIC23 – On premise Meglévő IBM szoftverlicencek megújítása, bővítése, kiegészítése, valamint a szoftverlicencekhez kapcsolódó terméktámogatási és egyéb szolgáltatások nyújtására vonatkozó 1 db ellátási csomag, a műszaki leírásban előírtak és az ajánlatkérő (továbbiakban: AK) által rendelkezésre bocsátott közbeszerzési dokumentumok (és annak részét képező .XLSX fájl) szerint (keretösszeg: nettó 21.390.000.000 Ft). A Kbt. 3. § 18. pontja szerinti értelmező rendelkezéssel összhangban a mennyiség a KM megkötésére irányuló jelen eljárásban a keretösszeggel jellemezhető. (A KM megkötését követően megvalósításra kerülő egyedi beszerzések konkrét mennyisége a verseny újranyitások vagy közvetlen megrendelések során kerül meghatározásra.) On-premise (avagy lokális) szoftverek: a felhasználó saját infrastruktúráján futtatható szoftverek, valamint a kapcsolódó terméktámogatási és egyéb szolgáltatások. Az egyenértékűség feltétele: - Szoftverlicencek esetén egyenértékű a termék, ha az ajánlattevő által igazolható, hogy a szoftverlicenc az Érintett Szervezetek által használt, meglévő szoftver- és hardverkörnyezetbe teljeskörűen, egyéb eszközök, fejlesztések, szolgáltatások igénybevétele nélkül beilleszthető és működőképes. - Terméktámogatás esetén, hogy a szolgáltatás-nyújtás körében olyan javítások is elvégezhetőek legyenek, amelyek csak forráskódos javítással valósíthatók meg, s ezáltal az Érintett Szervezet által használt rendszer vonatkozásában biztosítható a megfelelő működés. Nem egyenértékű a szolgáltatás, ha a működés csak az eredeti szoftver jogosulatlan megváltoztatásával, megkerülésével, vagy egyéb jogsértő vagy az informatikai biztonságot sértő módon valósítható meg általa. Valamennyi árlista sorra kötelező az ajánlattétel. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy a tételes árlistában szereplő szolgáltatások ellenértéke egyetlen tétel esetében sem lehet 0 (nulla) Ft, tekintettel arra, hogy a Kbt. 3. § 24. pontja alapján jelen közbeszerzési eljárás eredményeképpen megkötendő közbeszerzési szerződés visszterhes szerződés. 2. Az eljárás több ajánlattevővel történő keretmegállapodás megkötésére irányul. [Kbt.104.§ (3)] Az egyedi szerződések megkötésére a Kbt.105.§ (2) bek. b) pontja szerint kerülhet sor. 3. AK alkalmazza a Kbt. 81. § (5) bekezdését. A Kbt. 81. § (5) bek. alapján AK az ajánlatok bírálatát - az egységes európai közbeszerzési dokumentumban (továbbiakban: EEKD) foglalt nyilatkozat alapján - az ajánlatok értékelését követően végzi el. AK a legkedvezőbb és az azt követő további 9 legkedvezőbb ajánlatot benyújtó ajánlattevő vonatkozásában végzi el a bírálatot. 5. AK a jelen KM megkötésére irányuló eljárásban a Kbt.76.§(2) bekezdésének a) pontja szerinti legalacsonyabb ár szempontját alkalmazza figyelemmel arra, hogy AK a KD-ban konkrétan meghatározta valamennyi termék és szolgáltatás típus valamennyi releváns minőségi és műszaki paraméterét, ennek megfelelően AK igényeinek csak ezen követelmények szerinti eszközök felelnek meg, így a gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat kiválasztását a műszaki dokumentumokban foglaltakon túl további minőségi jellemzők nem, csak a legalacsonyabb ár értékelése szolgálja. A KM alapján történő közbeszerzés megvalósítása során az ajánlatok értékelésekor szintén a Kbt.76.§(2) bekezdésének a) pontja szerinti, legalacsonyabb ár szempontja kerül alkalmazásra. Az összehasonlítás alapját az AT által a 13564 darab szolgáltatássorra megajánlott ÁFA nélkül számított összesített nettó ajánlati ár képezi. 6. AK a Kbt.75.§ (6) bek. alapján megadja, hogy az eljárásban alkalmazza a Kbt.75.§(2) bek.e) pontját. Továbbá Ajánlatkérő az eljárást a Kbt. 104. § (5) bekezdésében foglaltak alapján eredménytelennek nyilvánítja, amennyiben csak egy érvényes ajánlatot nyújtottak be. 7. A keretmegállapodás alapján verseny újranyitásával megvalósuló beszerzés a Kbt. 53. § (5)-(6) bek. szerinti feltételes közbeszerzésként is történhet, ez esetben az Érintett Szervezet köteles a verseny újranyitás ajánlattételi felhívásában ismertetni a Kbt. 53. § (5)-(6) bek. valamint adott esetben a Kbt. 135. § (12) bek. szerinti körülményt. 8. A keretmegállapodás résztvevőinek tervezett maximális létszáma: 10. A keretmegállapodás 1. részén belül a KM 2. szakaszában a versenyújranyitások során az alábbi Ajánlatkérőkkel kötött szerződést a Nyertes Ajánlattevő: Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet Közlekedéstudományi és Építésügyi Minőségellenőrző Intézet Magyar Posta Zártkörűen Működő Részvénytársaság Védelmi Beszerzési Ügynökség Zártkörűen Működő Részvénytársaság MAGYAR NEMZETI BANK MVM Informatika Zártkörűen Működő Részvénytársaság Semmelweis Egyetem Központi Statisztikai Hivatal Budapesti Corvinus Egyetem Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt Magyar Államkincstár Visit Hungary Nemzeti Turisztikai Szervezet Nonprofit Zrt. Magyar Export-Import Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság MFB Magyar Fejlesztési Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság Budapest Főváros XXIII. Kerület Soroksári Polgármesteri Hivatal MFB Magyar Fejlesztési Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság Garantiqa Hitelgarancia Zártkörűen Működő Részvénytársaság MVM Informatika Zártkörűen Működő Részvénytársaság Jelen közbeszerzési rész technikai jelleggel került meghatározásra abból a célból, hogy a tájékoztató hirdetmény tárgya szerinti keretmegállapodás alapján megvalósított közbeszerzésekről a keretmegállapodást kötött közös ajánlattevőnkénti bontásban, kumuláltan legyen lehetőség adatot szolgáltatni. Ennek megfelelően az adott közbeszerzési rész magát a keretmegállapodást kötött nyertes közös ajánlattevői
Interne Kennung: EKR000784892023/3
Los: LOT-0004
Titel: Tájékoztató a DKM0104ILIC23 KM szerinti KM2-ről
Interne Kennung: EKR000784892023/4
Los: LOT-0005
Titel: Tájékoztató a DKM0202ILIC23 KM szerinti KM2-ről
Beschreibung: 1. ILIC23 – SAAS Meglévő IBM szoftverlicencek megújítása, bővítése, kiegészítése, valamint a szoftverlicencekhez kapcsolódó terméktámogatási és egyéb szolgáltatások nyújtására vonatkozó 1 db ellátási csomag, a műszaki leírásban előírtak és az ajánlatkérő (továbbiakban: AK) által rendelkezésre bocsátott közbeszerzési dokumentumok (és annak részét képező .XLSX fájl) szerint (keretösszeg: nettó 1.860.000.000 Ft). A Kbt. 3. § 18. pontja szerinti értelmező rendelkezéssel összhangban a mennyiség a KM megkötésére irányuló jelen eljárásban a keretösszeggel jellemezhető. (A KM megkötését követően megvalósításra kerülő egyedi beszerzések konkrét mennyisége a verseny újranyitások vagy közvetlen megrendelések során kerül meghatározásra.) SAAS szoftverek: a publikus felhőszolgáltatás keretében igénybe vehető szoftverek és az azokhoz kapcsolódó támogatási, tervezési és integrációs szolgáltatások tartoznak ebbe a részbe. Az egyenértékűség feltétele: - Szoftverlicencek esetén egyenértékű a termék, ha az ajánlattevő által igazolható, hogy a szoftverlicenc az Érintett Szervezetek által használt, meglévő szoftver- és hardverkörnyezetbe teljeskörűen, egyéb eszközök, fejlesztések, szolgáltatások igénybevétele nélkül beilleszthető és működőképes. - Terméktámogatás esetén, hogy a szolgáltatás-nyújtás körében olyan javítások is elvégezhetőek legyenek, amelyek csak forráskódos javítással valósíthatók meg, s ezáltal az Érintett Szervezet által használt rendszer vonatkozásában biztosítható a megfelelő működés. Nem egyenértékű a szolgáltatás, ha a működés csak az eredeti szoftver jogosulatlan megváltoztatásával, megkerülésével, vagy egyéb jogsértő vagy az informatikai biztonságot sértő módon valósítható meg általa. Valamennyi árlista sorra kötelező az ajánlattétel. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy a tételes árlistában szereplő szolgáltatások ellenértéke egyetlen tétel esetében sem lehet 0 (nulla) Ft, tekintettel arra, hogy a Kbt. 3. § 24. pontja alapján jelen közbeszerzési eljárás eredményeképpen megkötendő közbeszerzési szerződés visszterhes szerződés. 2. Az eljárás több ajánlattevővel történő keretmegállapodás megkötésére irányul. [Kbt.104.§ (3)] Az egyedi szerződések megkötésére a Kbt.105.§ (2) bek. b) pontja szerint kerülhet sor. 3. AK alkalmazza a Kbt. 81. § (5) bekezdését. A Kbt. 81. § (5) bek. alapján AK az ajánlatok bírálatát - az egységes európai közbeszerzési dokumentumban (továbbiakban: EEKD) foglalt nyilatkozat alapján - az ajánlatok értékelését követően végzi el. AK a legkedvezőbb és az azt követő további 9 legkedvezőbb ajánlatot benyújtó ajánlattevő vonatkozásában végzi el a bírálatot. 5. AK a jelen KM megkötésére irányuló eljárásban a Kbt.76.§(2) bekezdésének a) pontja szerinti legalacsonyabb ár szempontját alkalmazza figyelemmel arra, hogy AK a KD-ban konkrétan meghatározta valamennyi termék és szolgáltatás típus valamennyi releváns minőségi és műszaki paraméterét, ennek megfelelően AK igényeinek csak ezen követelmények szerinti eszközök felelnek meg, így a gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat kiválasztását a műszaki dokumentumokban foglaltakon túl további minőségi jellemzők nem, csak a legalacsonyabb ár értékelése szolgálja. A KM alapján történő közbeszerzés megvalósítása során az ajánlatok értékelésekor szintén a Kbt.76.§(2) bekezdésének a) pontja szerinti, legalacsonyabb ár szempontja kerül alkalmazásra. Az összehasonlítás alapját az AT által a 6999 darab szolgáltatássorra megajánlott ÁFA nélkül számított összesített nettó ajánlati ár képezi. 6. AK a Kbt.75.§ (6) bek. alapján megadja, hogy az eljárásban alkalmazza a Kbt.75.§(2) bek.e) pontját. Továbbá Ajánlatkérő az eljárást a Kbt. 104. § (5) bekezdésében foglaltak alapján eredménytelennek nyilvánítja, amennyiben csak egy érvényes ajánlatot nyújtottak be. 7. A keretmegállapodás alapján verseny újranyitásával megvalósuló beszerzés a Kbt. 53. § (5)-(6) bek. szerinti feltételes közbeszerzésként is történhet, ez esetben az Érintett Szervezet köteles a verseny újranyitás ajánlattételi felhívásában ismertetni a Kbt. 53. § (5)-(6) bek. valamint adott esetben a Kbt. 135. § (12) bek. szerinti körülményt. 8. A keretmegállapodás résztvevőinek tervezett maximális létszáma: 10. 9. A keretmegállapodás 2. részén belül a KM 2. szakaszában a versenyújranyitások során az alábbi Ajánlatkérőkkel kötött szerződést a Nyertes Ajánlattevő: Ajánlatkérő szervezet: Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet Közlekedéstudományi és Építésügyi Minőségellenőrző Intézet Magyar Posta Zártkörűen Működő Részvénytársaság Védelmi Beszerzési Ügynökség Zártkörűen Működő Részvénytársaság MAGYAR NEMZETI BANK MVM Informatika Zártkörűen Működő Részvénytársaság Semmelweis Egyetem Központi Statisztikai Hivatal Budapesti Corvinus Egyetem Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt Magyar Államkincstár Visit Hungary Nemzeti Turisztikai Szervezet Nonprofit Zrt. Magyar Export-Import Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság MFB Magyar Fejlesztési Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság Budapest Főváros XXIII. Kerület Soroksári Polgármesteri Hivatal MFB Magyar Fejlesztési Bank Zártkörűen Működő Részvénytársaság Garantiqa Hitelgarancia Zártkörűen Működő Részvénytársaság MVM Informatika Zártkörűen Működő Részvénytársaság Jelen közbeszerzési rész technikai jelleggel került meghatározásra abból a célból, hogy a tájékoztató hirdetmény tárgya szerinti keretmegállapodás alapján megvalósított közbeszerzésekről a keretmegállapodást kötött közös ajánlattevőnkénti bontásban, kumuláltan legyen lehetőség adatot szolgáltatni. Ennek megfelelően az adott közbeszerzési rész magát a keretmegállapodást kötött nyertes közös ajánlattevői kört takarja, mely összesítve tartalmazza a hirdetménnyel érintett időintervallum alatt kötött szerződés(ek) ellenértékét.
Interne Kennung: EKR000784892023/5
Los: LOT-0006
Titel: Tájékoztató a DKM0203ILIC23 KM szerinti KM2-ről
Interne Kennung: EKR000784892023/6
Los: LOT-0007
Titel: Tájékoztató a DKM0204ILIC23 KM szerinti KM2-ről
Interne Kennung: EKR000784892023/7