506983-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste – EU-udbud på levering af Rengøringsydelser - Offentlig Toiletter til Svendborg Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-udbud på levering af Rengøringsydelser - Offentlig Toiletter til Svendborg Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af Rengøringsydelser -Offentlige Toiletter til Svendborg kommune. Rengøring i Svendborg Kommune sker ved en kombinationsmodel, hvor rengøringen på ca. 2/3 af matriklerne varetages af kommunens egne rengøringsassistenter, mens ca. 1/3 er udliciteret til private rengøringsfirmaer via dette udbud.
Interne Kennung: 536808
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000