2. Verfahren
Verfahren
Titel: DK_Elydelser_26-34_FA
Beschreibung: Kontrakten er en Rammeaftale for levering af el-ydelser til Ordregiver. Der udbydes 2 delaftaler henholdsvis delaftale 1: Øst og delaftale 2: Vest. Der vil for hver af de 2 delaftaler blive indgået rammeaftaler med 3 leverandører. En prækvalificeret Ansøger kan byde på og vinde en rammeaf-tale under begge delaftaler.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: DK_Elydelser_26-34_FA_LOT1
Beschreibung: Kontrakten er en Rammeaftale for levering af el-ydelser til Ordregiver. Der udbydes 2 delaftaler henholdsvis delaftale 1: Øst og delaftale 2: Vest. Der vil for hver af de 2 delaftaler blive indgået rammeaftaler med 3 leverandører. En prækvalificeret Ansøger kan byde på og vinde en rammeaftale under begge delaftaler.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: The contract can be renewed by 12 months up to 3 times.
Los: LOT-0002
Titel: DK_Elydelser_26-34_FA_LOT2