2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę (bez montażu i uruchomienia) komponentów systemu magazynowania energii elektrycznej typu BESS
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę (bez montażu i uruchomienia) komponentów systemu magazynowania energii elektrycznej typu BESS o mocy użytkowej i pojemności użytkowej zgodnie z Załącznikiem nr 1a do OPZ („Lista projektów BESS”) oraz Załącznikiem 1b („Tabela punktów styku i odpowiedzialności Dostawca MEE / BESS / EPC / Zamawiający”). Wykonawca dostarczy urządzenia kompletne, fabrycznie nowe, przygotowane do sprawnego montażu i uruchomienia przez Zamawiającego lub odrębnego Wykonawcę, oraz będzie uczestniczył w uruchomieniu dostarczonego systemu BESS – zgodnie z OPZ. Umowa będzie obowiązywać przez okres 36 miesięcy od jej zawarcia, z zastrzeżeniem obowiązku stosowania się przez Wykonawcę do Harmonogramu zamówień (Załącznik nr 1d). Umowa będzie obowiązywać przez okres 36 miesięcy od jej zawarcia. Na szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia składają się następujące dokumenty: Na szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia składają się następujące dokumenty: 1) Opis Przedmiotu Zamówienia („OPZ”) 2) Lista projektów BESS będąca Załącznikiem nr 1a 3) Tabela punktów styku i odpowiedzialności Dostawca MEE / BESS / EPC / Zamawiający będąca Załącznikiem 1b 3) Harmonogram zamówień będący Załącznikiem nr 1d Dostawy objęte Zamówieniami Wykonawczymi dla ENEA Nowa Energia sp. z o.o. będą realizowane na terenie województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz kujawsko-pomorskiego. W odniesieniu do ENEA Ciepło sp. z o.o. postępowanie obejmuje jeden projekt, dla którego dostawa przewidywana jest w lokalizacji Białystok (woj. podlaskie). Lista powiatów, w których zlokalizowane są kluczowe projekty przewidziane do realizacji: • woj. lubuskie: pow. gorzowski, słubicki, międzyrzecki, • woj. wielkopolskie: pow. wągrowiecki, nowotomyski, czarnkowsko-trzcianecki, szamotulski; • woj. zachodniopomorskie: pow. stargardzki, wałecki; • m. Białystok (dla ENEA Ciepło sp. z o.o.). Z uwagi na dynamikę procesu inwestycyjnego, Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany poszczególnych lokalizacji, w szczególności w przypadku zastąpienia danego projektu innym. Ewentualne nowe lokalizacje przewiduje się w granicach wymienionych wyżej województw 1. Zamawiający planuje realizację dostaw systemów BESS o łącznej docelowej pojemności 840 MWh pojemności użytkowej, w różnych konfiguracjach mocy/pojemności, zgodnie z Załącznikiem nr 1a do OPZ 2.Zamawiający gwarantuje złożenie zamówień i zakup łącznie na co najmniej 600 MWh pojemności użytkowej w ciągu 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy w konfiguracjach wynikających z potrzeb Zamawiającego oraz Załącznika nr 1a do OPZ. 3.Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 uPZP zwiększającego zakres zamówienia o 240 MWh do poziomu planowanego 840 MWh. Szczegółowy sposób skorzystania z prawa opcji opisano w dokumentacji zamówienia. 4. Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia Wykonawcy zaliczek na poczet wykonania przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 442 ust.1 uPZP. Łączna wartość zaliczek nie przekroczy 100% wynagrodzenia umownego brutto. Szczegółowy sposób udzielania zaliczek opisano w dokumentacji zamówienia.
Interne Kennung: OFZ.ORR.KCh.2100.4.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31154000 Unterbrechungsfreie Stromversorgung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31121110 Leistungswandler, 31321000 Starkstromleitungen, 31155000 Wechselrichter, 31320000 Stromverteilerkabel, 31400000 Akkumulatoren und Batterien, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 31440000 Batterien, 31170000 Transformatoren, 45232221 Umspann-Unterstation
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę (bez montażu i uruchomienia) komponentów systemu magazynowania energii elektrycznej typu BESS o mocy użytkowej i pojemności użytkowej zgodnie z Załącznikiem nr 1a do OPZ („Lista projektów BESS”) oraz Załącznikiem 1b („Tabela punktów styku i odpowiedzialności Dostawca MEE / BESS / EPC / Zamawiający”). Wykonawca dostarczy urządzenia kompletne, fabrycznie nowe, przygotowane do sprawnego montażu i uruchomienia przez Zamawiającego lub odrębnego Wykonawcę, oraz będzie uczestniczył w uruchomieniu dostarczonego systemu BESS – zgodnie z OPZ. Umowa będzie obowiązywać przez okres 36 miesięcy od jej zawarcia, z zastrzeżeniem obowiązku stosowania się przez Wykonawcę do Harmonogramu zamówień (Załącznik nr 1d). . Wykonawca dostarczy urządzenia kompletne, fabrycznie nowe, przygotowane do sprawnego montażu i uruchomienia przez Zamawiającego lub odrębnego Wykonawcę, oraz będzie uczestniczył w uruchomieniu dostarczonego systemu BESS – zgodnie z OPZ. Umowa będzie obowiązywać przez okres 36 miesięcy od jej zawarcia. Dostawy objęte Zamówieniami Wykonawczymi dla ENEA Nowa Energia sp. z o.o. będą realizowane na terenie województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz kujawsko-pomorskiego. W odniesieniu do ENEA Ciepło sp. z o.o. postępowanie obejmuje jeden projekt, dla którego dostawa przewidywana jest w lokalizacji Białystok (woj. podlaskie). Lista powiatów, w których zlokalizowane są kluczowe projekty przewidziane do realizacji: • woj. lubuskie: pow. gorzowski, słubicki, międzyrzecki, • woj. wielkopolskie: pow. wągrowiecki, nowotomyski, czarnkowsko-trzcianecki, szamotulski; • woj. zachodniopomorskie: pow. stargardzki, wałecki; • m. Białystok (dla ENEA Ciepło sp. z o.o.). Z uwagi na dynamikę procesu inwestycyjnego, Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany poszczególnych lokalizacji, w szczególności w przypadku zastąpienia danego projektu innym. Ewentualne nowe lokalizacje przewiduje się w granicach wymienionych wyżej województw. Na szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia składają się następujące dokumenty: 1) Opis Przedmiotu Zamówienia („OPZ”) 2) Lista projektów BESS będąca Załącznikiem nr 1a 3) Tabela punktów styku i odpowiedzialności Dostawca MEE / BESS / EPC / Zamawiający będąca Załącznikiem 1b 3) Harmonogram zamówień będący Załącznikiem nr 1d Zamawiający planuje realizację dostaw systemów BESS o łącznej docelowej pojemności 840 MWh pojemności użytkowej, w różnych konfiguracjach mocy/pojemności, zgodnie z Załącznikiem nr 1a do OPZ Zamawiający gwarantuje złożenie zamówień i zakup łącznie na co najmniej 600 MWh pojemności użytkowej w ciągu 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy w konfiguracjach wynikających z potrzeb Zamawiającego oraz Załącznika nr 1a do OPZ. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 uPZP zwiększającego zakres zamówienia o 240 MWh do poziomu planowanego 840 MWh. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy w okresie trwania umowy wyczerpaniu ulegnie zakres podstawowy i jednocześnie zakup dodatkowej ilości produktu będzie leżał w interesie Zamawiającego oraz wynikał z jego bieżących potrzeb. Skorzystanie z prawa opcji nie dotyczy umowy zawartej pomiędzy Enea Ciepło sp. z o.o. jako Zamawiającym a wybranym Wykonawcą. Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia Wykonawcy zaliczek na poczet wykonania przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 442 ust.1 uPZP. Łączna wartość zaliczek nie przekroczy 100% wynagrodzenia umownego brutto. Szczegółowy sposób udzielania zaliczek opisano w dokumentacji zamówienia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31121110 Leistungswandler, 31321000 Starkstromleitungen, 31155000 Wechselrichter, 31320000 Stromverteilerkabel, 31400000 Akkumulatoren und Batterien, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 31440000 Batterien, 31170000 Transformatoren
Menge: 1 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1.Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 uPZP zwiększającego zakres zamówienia o 240 MWh do poziomu planowanego 840 MWh. 2.Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy w okresie trwania umowy wyczerpaniu ulegnie zakres podstawowy i jednocześnie zakup dodatkowej ilości produktu będzie leżał w interesie Zamawiającego oraz wynikał z jego bieżących potrzeb. Skorzystanie z prawa opcji nie dotyczy umowy zawartej pomiędzy Enea Ciepło sp. z o.o. jako Zamawiającym a wybranym Wykonawcą. 3.Zamawiający zastrzega, że cena jednostkowa przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji nie może być wyższa niż cena jednostkowa w ramach zamówienia podstawowego. 4.Zamawiający może korzystać wielokrotnie z prawa opcji, do wyczerpania maksymalnej wartości opcji 5.O zamiarze skorzystania z prawa opcji, jego zakresie, miejscach i terminach dostaw opcjonalnych, Zamawiający powiadomi Wykonawcę w formie pisemnej poprzez przekazanie przez Zamawiającego względem Wykonawcy pisemnego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z tego prawa ze zleceniem realizacji dostaw w ramach prawa opcji na warunkach określonych w projekcie umowy. 6.W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie z tytułu wykonania zamówienia objętego prawem opcji obliczone na podstawie ceny jednostkowej i ilości wskazanej w prawie opcji. 7.Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. Realizacja zamówienia objętego opcją jest wyłącznie uprawnieniem Zamawiającego. Wykonywane w ramach prawa opcji dostawy, muszą spełniać wszystkie wymogi, jak dla zamówienia podstawowego. 8.Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i projekcie umowy, przy czym uruchomienie opcji jest jednostronną decyzją Zamawiającego i nie wymaga aneksu do umowy. 9.Zapisy dotyczące skorzystania z prawa opcji zostały zamieszczone w §5 projektu umowy