507442-2026 - Wettbewerb
Polen – Beratung im Bereich Forschung und Entwicklung – Nabycie specjalistycznej wiedzy technicznej (know how) w zakresie cyfrowych danych geolokalizacyjnych i telemetrycznych wraz ze specjalistycznym szkoleniem w ramach realizacji Projektu „exPLo AI - Inteligentny analizator aktywności turystycznej” akronim: exPLo; Numer umowy o dofinansowanie: INFOSTRATEG8/3/2025
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelNabycie specjalistycznej wiedzy technicznej (know how) w zakresie cyfrowych danych geolokalizacyjnych i telemetrycznych wraz ze specjalistycznym szkoleniem w ramach realizacji Projektu „exPLo AI - Inteligentny analizator aktywności turystycznej” akronim: exPLo; Numer umowy o dofinansowanie: INFOSTRATEG8/3/2025
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest nabycie specjalistycznej wiedzy technicznej (know-how) metodologii, sposobów interpretacji danych oraz doświadczeń Wykonawcy związanych z wykorzystaniem danych stanowiących przedmiot – w zależności od rodzaju – prawa własności przemysłowej wyłącznie w zakresie, w jakim przekazywana wiedza techniczna, metody lub algorytmy są objęte ochroną patentową udzieloną przez właściwy urząd patentowy na podstawie ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. – Prawo własności przemysłowej (Dz.U.2023.1170 t.j., dalej: „p.w.p.“); prawa autorskiego wyłącznie w zakresie, w jakim przekazywane materiały stanowią twórcze wyrażenie wiedzy – w szczególności: raporty opisujące metodologię, instrukcje technologiczne, dokumentacje walidacyjne, pseudokod oraz inne opracowania o indywidualnym charakterze, w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2025.24 t.j., dalej: „pr. aut.“), w tym programy komputerowe chronione na podstawie art. 74 pr. aut.; prawa do bazy danych – wyłącznie w zakresie, w jakim dostarczane zbiory danych referencyjnych i testowych spełniają definicję bazy danych z art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz.U.2024.1769 t.j.) oraz wymagały istotnego nakładu inwestycyjnego producenta; ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa – w zakresie, w jakim przekazywane know-how, metodologie i dane referencyjne nie są objęte ochroną patentową ani autorskoprawną, lecz stanowią poufne informacje techniczne lub organizacyjne Wykonawcy posiadające wartość gospodarczą i chronione na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U.2026.85, dalej: „u.z.n.k.“); – oraz rezultatów realizacji Projektu „exPLo AI“, które nie podlegają żadnej z powyższych form ochrony, w szczególności: surowych i zanonimizowanych danych statystycznych i telemetrycznych stanowiących fakty empiryczne, metod matematycznych i algorytmów jako abstrakcyjnych koncepcji niezwiązanych z konkretną twórczą formą wyrażenia, wyników pomiarów i agregatów statystycznych, a także wiedzy synergicznej wytworzonej przez Zamawiającego samodzielnie w wyniku połączenia danych multimodalnych – określanych łącznie jako „PWI“– oraz nabycie przez Zamawiającego lub udzielenie Zamawiającemu przez Wykonawcę praw majątkowych do nich oraz związanych z nimi praw zależnych – jeśli mają zastosowanie, w zależności od charakteru i rodzaju tych praw majątkowych, a określanych dla potrzeb niniejszego postępowania w skrócie jako „nabyciem specjalistycznej wiedzy technicznej (know-how)“ wraz ze specjalistycznym szkoleniem, zwanymi łącznie w skrócie również „przedmiotem zamówienia” w zakresie opisanym Zamawiającemu przez Wykonawcę. Przedmiot zamówienia opisany powyżej stanowi kategorię kosztów kwalifikowanych „zakup wiedzy opatentowanej“ i „zakup nieopatentowanego know-how“ dla potrzeb rozliczenia wydatków przed NCBR przez Zamawiającego. Z uwagi na powyższe, ilekroć w dokumentacji niniejszego postępowania, niezależnie od jej nazwy, w tym w umowie, której wzór stanowi Załącznik nr 3 do SWZ, użyte są określenia „nabycie specjalistycznej wiedzy technicznej (know-how), know – how, metodologii, sposobów interpretacji danych oraz doświadczeń wykonawcy związanych z wykorzystaniem danych”, specjalistyczna wiedza techniczna, (know-how) i inne równoznaczne, rozumie się pod nimi PWI w rozumieniu § 4 ust. 2 umowy o dofinansowanie INFOSTRATEG8/3/2025 (Prawa własności intelektualnej i wdrażanie wyników Projektu) oraz nabycie przez Zamawiającego bądź udzielenie Zamawiającemu praw majątkowych do nich oraz - związanych z nimi praw zależnych - jeśli mają zastosowane, w zależności od charakteru i rodzaju tych praw majątkowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ.
Interne KennungATZ-281-64/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie jest prowadzone na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2026 r, poz. 793), w trybie przetargu nieograniczonego.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73200000 Beratung im Bereich Forschung und Entwicklung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72316000 Datenanalyse
5. Los
LosLOT-0001
TitelNabycie specjalistycznej wiedzy technicznej (know how) w zakresie cyfrowych danych geolokalizacyjnych i telemetrycznych wraz ze specjalistycznym szkoleniem w ramach realizacji Projektu „exPLo AI - Inteligentny analizator aktywności turystycznej” akronim: exPLo, Numer umowy o dofinansowanie: INFOSTRATEG8/3/2025
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest nabycie specjalistycznej wiedzy technicznej (know how) w zakresie cyfrowych danych geolokalizacyjnych i telemetrycznych wraz ze specjalistycznym szkoleniem w ramach realizacji Projektu „exPLo AI - Inteligentny analizator aktywności turystycznej” akronim: exPLo, współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach VIII konkursu INFOSTRATEG „Zaawansowane technologie informacyjne, telekomunikacyjne i mechatroniczne”. Numer umowy o dofinansowanie: INFOSTRATEG8/3/2025. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ.