2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 Mg z windą.
Beschreibung: Określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale II SWZ oraz w projekcie umowy zawartym w Rozdziale V SWZ. II. Parametry techniczne pojazdu – podwozia.1. Fabrycznie nowe. 2. Nieeksploatowane z maksymalnym przebiegiem do 1 500 km.3. Rok produkcji; 2026 . 4. Dopuszczalna masa całkowita (DMC) pojazdu: maksimum 7,5 Mg. 5. Ładowność pojazdu po skompletowaniu minimum 3,5 Mg(+/-10%). 6. Wysokość skompletowanego pojazdu przygotowanego do jazdy maksymalnie 4 m. III. Parametry techniczne nadwozia – skrzyni ładunkowej. 1. Fabrycznie nowe. 2. Nieeksploatowane . 3. Rok produkcji; 2026 . 4. Nadwozie typu skrzyniowego ze stelażem i plandeką IV. Parametry techniczne windy 1. Fabrycznie nowy. 2. Nieeksploatowane . 3. Rok produkcji; 2026 . 4. Winda zamontowana z tyłu skrzyni ładunkowej. 5. Charakterystyka techniczna windy. 5.1. Udźwig windy: minimum 1 000 kg. 5.2. Wymiary platformy: a) Długość minimum 1 450 mm - maksimum 1 650 mm. b) Szerokość minimum 2 560 mm.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zakład Usług Komunalnych przeprowadził analizę potrzeb eksploatacyjnych wynikających z realizowanych zadań w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów z Miasta Koszalina oraz Gmin ościennych. W celu zapewnienia świadczenia ciągłości usług, braku przesunięć w harmonogramach w przypadku częstych awarii taboru konieczne jest jak najszybsze ogłoszenie oraz rozstrzygnięcie postępowań na w/w pojazdy. Biorąc pod uwagę powyższe oraz konieczność niezwłocznego zwiększenia dostępności specjalistycznego sprzętu, Zamawiający uznaje skrócenie terminu składania ofert do minimalnego, dopuszczalnego ustawowo okresu 15 dni za w pełni uzasadnione. Pozwoli to na szybsze realizację powierzonych zadań co bezpośrednio przełoży się na poprawę efektywności.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34142300 Muldenkipper
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1) Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania procedury określonej w dyspozycji art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tzw. „procedury odwróconej”. 2) Zgodnie z art. 20 ust. 2 ustawy PZP postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. 3) Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy PZP. 4) Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty przewidującej odmienny niż określony w SWZ sposób wykonania zamówienia (oferta wariantowa). 5) Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy PZP. Powody niedokonania podziału: Brak możliwości podziału zamówienia na części ze względu na rodzaj zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 Mg z windą , 6) Zamawiający nie wymaga, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy PZP, zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks Pracy (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465, TERMIN REALIZACJI DOSTAWY – do 120 dni od dnia zawarcia umowy z 2024 r. poz. 878, 1222, z 2025 r. poz. 277 ) osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia.PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE, 1.1) Wykaz dostaw,2) POTWIERDZAJĄCYCH BRAK PODSTAW WYKLUCZENIA WYKONAWCY Z UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO: 2.1) Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy PZP, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2.2) Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r., poz. 594), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;2.3) Odpisu lub Informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;2.4) Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w Oświadczeniu, o którym mowa w Rozdziale I pkt 6 SWZ (JEDZ) w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w:a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP,b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy PZP. Uwaga!1. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia podmiotowych środków dowodowych, które Zamawiający posiada, jeżeli Wykonawca wskaże te środki oraz potwierdzi ich prawidłowość i aktualność.Zamawiający nie wezwie do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli:• może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile Wykonawca wskazał w Oświadczeniu, o którym mowa w Rozdziale I pkt 6 SWZ (JEDZ) dane umożliwiające dostęp do tych środków;• podmiotowym środkiem dowodowym jest oświadczenie, którego treść odpowiada zakresowi Oświadczenia, o którym mowa w Rozdziale I pkt 6 SWZ (JEDZ).2. Podmiotowe środki dowodowe wskazane w pkt 6.1. mogą zostać zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, wyłącznie w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza brak podstaw wykluczenia albo spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym w SWZ. Certyfikat nie zastępuje podmiotowych środków dowodowych dotyczących podstaw wykluczenia nieobjętych certyfikacją, w szczególności art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także okoliczności zaistniałych w toku niniejszego postępowania oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE nr L 229 z 31 lipca 2014 r., str. 1)3. Certyfikat zastępuje podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie objętym ważną certyfikacją oraz wskazanym przez wykonawcę w oświadczeniu JEDZ. Jeżeli certyfikat obejmuje jedynie część podstaw wykluczenia albo część warunku udziału w postępowaniu, albo potwierdza spełnianie warunku na poziomie niższym niż wymagany w SWZ, wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe w pozostałym zakresie. 4. W zakresie wynikającym z ważnego certyfikatu zamawiający nie żąda od wykonawcy innych podmiotowych środków dowodowych, z zastrzeżeniem art. 124 ust. 4 ustawy Pzp oraz art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: brak opcji.