2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pełnienie nadzoru inwestorskiego dla inwestycji: „Rozbudowa mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 463, km 26+332 w m. Staniszcze Małe”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi dotyczącej pełnienia nadzoru inwestorskiego dla inwestycji: Rozbudowa mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 463, km 26+332 w m. Staniszcze Małe, zgodnie z warunkami SWZ. 2. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi, weryfikacja dokumentacji projektowej oraz kontrola rozliczeń finansowych zadania w branżach: a) mostowej, b) drogowej, oraz wykonanie badań laboratoryjnych kontrolnych, zgodnie z załączonym wykazem badań. Wykonawca zobowiązany będzie powołać „Zespół nadzoru inwestorskiego”, w skład którego wejdą zapewnieni przez wykonawcę inspektorzy branżowi, w szczególności: a) Inspektor branży drogowej, b) Inspektor branży mostowej, c) Specjalista technolog, d) Obsługa laboratoryjna, e) Specjalista ds. geodezyjnych, f) Specjalista geotechnik, g) Specjalista ds. rozliczeń. Koordynatorem obowiązków Umownych będzie Inżynier Rezydent Ponadto Wykonawca zobowiązuje się, w przypadku gdy skład „Zespołu Nadzoru Inwestorskiego” będzie niewystarczający dla kompleksowej realizacji usług, do zapewnienia i powołania innych niezbędnych branżystów w celu prawidłowej realizacji niniejszego zamówienia, w ramach wynagrodzenia zaoferowanego w ofercie. 3. Szczegółowy zakres zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarach robót stanowiących załączniki do niniejszej specyfikacji.
Vorherige Bekanntmachung: 275207-2026
Interne Kennung: WP.3211.24.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art.139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie wymienione w punkcie 2 składa wraz z ofertą każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia również oświadczenie, o którym mowa w punkcie 2 tych podmiotów, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tych podmiotów oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. Wykonawca może ograniczyć się do złożenia w sekcji α w części IV Kryteria kwalifikacji formularza JEDZ ogólnego oświadczenia o spełnieniu wszystkich kryteriów kwalifikacji w postępowaniu, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A–D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie zamawiającego wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych zgodnie ze specyfikacją warunków zamówienia. W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej, o której mowa w punkcie 4.4 specyfikacji, zamawiający zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: a) wykazu usług wykonanych w okresie ostatnich 7 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane i zawierać szczegółowe informacje i dane niezbędne do oceny warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w punkcie 4.4.1 SWZ (tj. zakres nadzorowanych robót i wartość całego zadania), oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy – na załączniku nr 7 do SWZ, b) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – wykaz osób na załączniku nr 8 do SWZ i powinien zawierać szczegółowe informacje i dane niezbędne do oceny warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w punkcie 4.4.2 SWZ tj.: – dla osoby wskazanej w punkcie 4.4.2 podpunkt 1) SWZ (Inżynier Rezydent) wpisać: imię i nazwisko, nazwę, specjalność i zakres (czy bez ograniczeń) posiadanych uprawnień, okres doświadczenia w miesiącach i latach, zajmowane stanowisko, czy doświadczenie zostało zdobyte po uzyskaniu uprawnień, w tym podać nazwę zadania (czy zadanie dotyczyło robót mostowych – budowy, przebudowy, rozbudowy, remontu obiektu mostowego), wartość całego zadania, zajmowane stanowisko na wykazanym zadaniu, ilość miesięcy pełnienia funkcji na wykazanym zadaniu oraz podać informację o podstawie do dysponowania tą osobą, – dla osoby wskazanej w punkcie 4.4.2 podpunkt 2) SWZ (Inspektor Nadzoru Inwestorskiego branży mostowej) wpisać: imię i nazwisko, nazwę, specjalność i zakres (czy bez ograniczeń) posiadanych uprawnień, okres doświadczenia w miesiącach i latach, zajmowane stanowisko, czy doświadczenie zostało zdobyte po uzyskaniu uprawnień, w tym podać nazwę co najmniej jednego zadania (czy zadanie dotyczyło robót mostowych – budowy, przebudowy, rozbudowy, remontu obiektu mostowego, podać długość obiektu mostowego), zajmowane stanowisko na wykazanym zadaniu oraz podać informację o podstawie do dysponowania tą osobą, – dla osoby wskazanej w punkcie 4.4.2 podpunkt 3) SWZ (Inspektor Nadzoru Inwestorskiego branży drogowej) wpisać: imię i nazwisko, nazwę, specjalność i zakres (czy bez ograniczeń) posiadanych uprawnień, okres doświadczenia w miesiącach i latach, zajmowane stanowisko, czy doświadczenie zostało zdobyte po uzyskaniu uprawnień oraz podać informację o podstawie do dysponowania tą osobą, – dla osoby wskazanej w punkcie 4.4.2 podpunkt 4) SWZ (Specjalista technolog) wpisać: imię i nazwisko, nazwę zadania zrealizowanego na obiekcie mostowym, zajmowane stanowisko (czy stanowisko związane było z opiniowaniem lub decydowaniem o zastosowaniu materiałów budowlanych lub technologii robót) oraz podać informację o podstawie do dysponowania tą osobą. Ciąg dalszy w puncie 2.1.4. Informacje ogólne od 8 do 16.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001