507801-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Bauarbeiten – Rețele de apă și canalizare în zona centrală a Municipiului Constanța
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rețele de apă și canalizare în zona centrală a Municipiului Constanța
Beschreibung: Activitățile de execuție pentru Contractul de lucrări: „Rețele de apă și canalizare în zona centrală a Municipiului Constanța”-CL 2A, sunt grupate pe următoarele obiecte: Obiect 1: Reabilitare retea de distributie apa o Reabilitare prin inlocuire rețea de distribuție – 7.566 ml o Camine de vane – 61 buc o Bransamente 877 buc o Hidranti subterani 109 buc Obiect 2: Extindere retea de distributie apa o Extindere rețea de distribuție – 1.261 ml o Camine de vane – 11 buc o Bransamente 54 buc o Hidranti subterani 14 buc Obiect 3: Reabilitare retea de canalizare menajera o Reabilitare prin inlocuire rețea de canalizare menajera – 2.925 ml; o Camine de vizitare – 115 buc o Racorduri – 332 buc Obiect 4: Extindere retea de canalizare menajera o Extindere rețea de canalizare menajera – 1.976,00 ml o Camine de vizitare – 52 buc o Racorduri – 140 buc Obiect 5: Reabilitare conducta de aductiune apa o Reabilitare conducta de aductiune apa – 42 ml o Camine de vane – 1 buc Obiect 6: Dotari o Terminal de mana cu acumulator pentru citirea apometrelor – 1 buc. Durata de executie: 488 zile (16 luni) din care: -Sector 1: 488 zile (16 de luni) -Sector 2: 427 zile (14 de luni) -Sector 3: 244 zile (8 de luni) Lucrările se referă la: a) Lucrări de construcție b) Furnizarea și montarea utilajelor și echipamentelor tehnologice c) Testare și punere în funcțiune d) Monitorizarea și acordarea de asistență/consultanță personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Garanție, atunci când este necesar e) Remedierea eventualelor defecte aparute în Perioada de Garanție de 36 luni, respectiv 1095 zile Durata prevazută la Secțiunea II.2.7, reprezintă perioada de execuție a lucrărilor și nu cuprinde perioada de Garanție de 1095 zile Numărul de zile până la care Operatorii economici interesați pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări / informațiilor suplimentare astfel: • cu 25 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor pentru solicitările de clarificări depuse cu 34 de zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor; • cu 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor pentru solicitările de clarificări depuse cu 19 de zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1890420 / 2022 /14/ CL 2A;POIM
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Activitățile de execuție pentru Contractul de lucrări „Rețele de apă și canalizare în zona central a Municipiului Constanța”-CL2A, sunt grupate pe următoarele obiecte: Obiect 1: Reabilitare retea de distributie apa o Reabilitare prin inlocuire rețea de distribuție – 7.566 ml o Camine de vane – 61 buc o Bransamente 877 buc o Hidranti subterani 109 buc Obiect 2: Extindere retea de distributie apa o Extindere rețea de distribuție – 1.261 ml o Camine de vane – 11 buc o Bransamente 54 buc o Hidranti subterani 14 buc Obiect 3: Reabilitare retea de canalizare menajera o Reabilitare prin inlocuire rețea de canalizare menajera – 2.925 ml; o Camine de vizitare – 115 buc o Racorduri – 332 buc Obiect 4: Extindere retea de canalizare menajera o Extindere rețea de canalizare menajera – 1.976,00 ml o Camine de vizitare – 52 buc o Racorduri – 140 buc Obiect 5: Reabilitare conducta de aductiune apa o Reabilitare conducta de aductiune apa – 42 ml o Camine de vane – 1 buc Obiect 6: Dotari o Terminal de mana cu acumulator pentru citirea apometrelor – 1 buc. Lucrările se referă la: a) Lucrari de constructie b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice c) Testare si punere in functiune d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Garantie, atunci cand este necesar e) Remedierea eventualelor defecte aparute în Perioada de Garanție de 36 luni, respectiv 1095 zile Durata prevazută la Sectiunea II.2.7, reprezintă perioada de execuție a lucrărilor și nu cuprinde perioada de Garanție de 1095 zile Antreprenorul va executa lucrările concomitent, cu alocarea de resurse umane, materiale, tehnologice și financiare astfel încât lucrările să se încadreze în durata de execuție menționată în Acordul Contractual.
Interne Kennung: 1