507887-2026 - Wettbewerb
Polen – Chemische Reagenzien – Sukcesywna dostawa i transport na koszt Wykonawcy odczynników chemicznych, materiałów referencyjnych, odniesienia, standardów , preparatów do dezynfekcji i konserwacji wyposażenia do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSukcesywna dostawa i transport na koszt Wykonawcy odczynników chemicznych, materiałów referencyjnych, odniesienia, standardów , preparatów do dezynfekcji i konserwacji wyposażenia do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.
BeschreibungSukcesywna dostawa i transport na koszt Wykonawcy odczynników chemicznych, materiałów referencyjnych, odniesienia, standardów , preparatów do dezynfekcji i konserwacji wyposażenia do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach Pakiet II.1: Materiały referencyjne i odniesienia wykorzystywane do badań wody Pakiet II.2: Materiały do konserwacji wyposażenia Pakiet II.3: Materiały referencyjne Pakiet II.4: Materiały referencyjne oraz wzorce substancji Pakiet II.5: Wzorce wykorzystywane w chromatografii gazowej Pakiet II.6: Cytostatyki Pakiet II.7: Mykotoksyny I Pakiet II.8: Mykotoksyny II Pakiet II.9: Materiały odniesienia - Barwniki Pakiet II.10: Bufory do badań HPLC Pakiet II.11: Odczynniki LC-MS Pakiet II.12: Roztwory wzorcowe metali Pakiet II.13: Roztwory wzorcowe, odczynniki i materiały do badań chemicznych Pakiet II.14: Roztwory wzorcowe do ICP-MS Pakiet II.15: Roztwory stężonych kwasów do ICP-MS Pakiet II.16: Standardy redox i wzorce konduktometryczne Pakiet II.17: Rozpuszczalniki wykorzystywane w chromatografii cieczowej Pakiet II.18: Rozpuszczalniki Pakiet II.19: Odważki analityczne i roztwory mianowane Pakiet II.20: Roztwory stężonych kwasów Pakiet II.21: Odczynniki organiczne II Pakiet II.22: Preparaty dezynfekcyjne do skóry i blatów Pakiet II.23: Bufory pH I Pakiet II.24: Bufory pH II Pakiet II.25: Odczynniki I Pakiet II.26: Odczynniki nieorganiczne I Pakiet II.27: Odczynniki nieorganiczne II Pakiet II.28: Odczynniki nieorganiczne III Pakiet II.29: Odczynniki organiczne
Interne KennungOA.272.4.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: a) nie podlegają wykluczeniu, b) spełniają warunki udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający wymaga wykazania przez wykonawców spełnienia warunków określonych w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp, dotyczących: a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań oraz sposobu spełnienia tego warunku b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań oraz sposobu spełnienia tego warunku. c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej, Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań oraz sposobu spełnienia tego warunku w tym zakresie d) zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań oraz sposobu spełnienia tego warunku w tym zakresie 9. Przedmiotowe środki dowodowe Środki służące potwierdzeniu zgodności oferowanych dostaw, usług lub robót budowlanych z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) lub opisie kryteriów oceny ofert, lub wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia (art. 7 pkt 20 oraz art.106 ust.1 pzp). a)Zamawiający żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia, a Wykonawca składa je wraz z ofertą. W przypadku gdy złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający informuje, że nie wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub gdy mimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. b) Przedmiotowe środki dowodowe składa się elektronicznie – w postaci dokumentów elektronicznych opatrzonym podpisem - kwalifikowanym podpisem elektronicznym. c) W celu potwierdzenia, że oferowana dostawa odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Wykonawca składa wraz z ofertą: przedmiotowe środki dowodowe w formie elektronicznej z podpisem elektronicznym. Przedmiotowe środki dowodowe mają na celu potwierdzenie spełniania wymagań określonych w OPZ w zakresie istotnych parametrów. Na potwierdzenie tego Zamawiający wymaga dołączenia do oferty dokumentacji w postaci np.: broszur informacyjnych producenta, instrukcji użycia produktu, stron katalogowych oferowanych produktów ze wskazaniem nr katalogowego, specyfikacji jakościowych z danymi technicznymi, przykładowych deklaracji, przykładowych certyfikatów (kontroli jakości, jakości partii), przykładowych świadectw kontroli jakości lub innych dokumentów zawierających opis oferowanego produktu. W przypadku oferowania wyrobów stanowiących wyroby medyczne do diagnostyki in vitro (IVD), Zamawiający wymaga, aby produkty te spełniały wymagania określone w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/746 (IVDR) oraz były oznakowane znakiem CE. W celu potwierdzenia spełnienia powyższych wymagań wykonawca zobowiązany jest do dołączenia: deklaracji zgodności UE oraz lub certyfikatu jednostki notyfikowanej lub innych równoważnych dokumentów. Zamawiający wymaga, aby wszystkie dokumenty były oznaczone numerem katalogowym i przypisane do odpowiedniego pakietu oraz pozycji, co umożliwia jednoznaczną identyfikację przedmiotu zamówienia. W przypadku, gdy oferowany produkt nie posiada numeru katalogowego, dopuszcza się wpisanie w formularzu cenowym: „brak numeru katalogowego”. W takim przypadku dokumentacja nie musi zawierać numeru katalogowego, jednakże musi być przypisana do właściwego pakietu i pozycji. Z załączonej dokumentacji w sposób nie budzący wątpliwości musi wynikać, iż oferowany przedmiot zamówienia spełnia wszystkie wymienione w OPZ specyfikacje. Złożone dokumenty powinny być sporządzone w języku polskim. Obcojęzyczne dokumenty należy dołączyć wraz z tłumaczeniem na język polski. Jako, że dokumenty takie jak między innymi: świadectwa jakości, certyfikaty, deklaracje są dokumentami wystawianymi dla każdej serii produktu i dostępne są dopiero po ich wyprodukowaniu, sprawdzeniu jakości i wprowadzeniu do obrotu, Zamawiający do oceny oferty dopuszcza przedłożenie ww. dokumentacji w wersji przykładowej potwierdzającej możliwość spełnienia wymagań specyfikacji OPZ. Wymieniona dokumentacja oraz certyfikat IVD, zawierają oznaczenia zwyczajowo stosowane w terminologii naukowej i technicznej, są one czytelne i zrozumiałe w środowisku badawczym dlatego w tym szczególnym przypadku Zamawiający zgodnie z art. 20 ust. 3 ustawy Pzp dopuszcza ich złożenie w jednym z języków powszechnie używanych w handlu międzynarodowym np. angielskim. Wszelkie nazwy własne, nazwy producentów, znaki towarowe, modele lub oznaczenia wskazane w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia zostały użyte wyłącznie w celu prawidłowego określenia właściwości oraz standardu jakościowego przedmiotu zamówienia i nie ograniczają konkurencji. Zamawiający dopuszcza oferowanie produktów zamiennych równoważnych do wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia. Przez produkty równoważne Zamawiający rozumie produkty w pełni kompatybilne z posiadanymi urządzeniami, zapewniające ich prawidłowe działanie oraz zachowanie parametrów pracy urządzenia zgodnych z wymaganiami producenta, niewpływające negatywnie na jakość wyników analiz, niewymagające modyfikacji urządzeń, niepowodujące utraty gwarancji, o ile wynika to z warunków producenta urządzenia lub ograniczenia serwisu producenta (jeżeli dotyczy), posiadające odpowiednią jakość materiałową i wykonanie zapewniające trwałość oraz bezpieczeństwo użytkowania, muszą spełniać wymagane parametry techniczne np.: pojemność, średnicę, wysokość, szerokość.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet II.1: Materiały referencyjne i odniesienia wykorzystywane do badań wody
BeschreibungMateriały referencyjne i odniesienia wykorzystywane do badań wody
Interne KennungPakiet II.1: Materiały referencyjne i odniesienia wykorzystywane do badań wody
LosLOT-0002
TitelPakiet II.2: Materiały do konserwacji wyposażenia
BeschreibungMateriały do konserwacji wyposażenia
Interne KennungPakiet II.2: Materiały do konserwacji wyposażenia
LosLOT-0003
TitelPakiet II.3: Materiały referencyjne
BeschreibungMateriały referencyjne
Interne KennungPakiet II.3: Materiały referencyjne
LosLOT-0004
TitelPakiet II.4: Materiały referencyjne oraz wzorce substancji
BeschreibungMateriały referencyjne oraz wzorce substancji
Interne KennungPakiet II.4: Materiały referencyjne oraz wzorce substancji
LosLOT-0005
TitelPakiet II.5: Wzorce wykorzystywane w chromatografii gazowej
BeschreibungWzorce wykorzystywane w chromatografii gazowej
Interne KennungPakiet II.5: Wzorce wykorzystywane w chromatografii gazowej
LosLOT-0006
TitelPakiet II.6: Cytostatyki
BeschreibungCytostatyki
Interne KennungPakiet II.6: Cytostatyki
LosLOT-0007
TitelPakiet II.7: Mykotoksyny I
BeschreibungMykotoksyny I
Interne KennungPakiet II.7: Mykotoksyny I
LosLOT-0008
TitelPakiet II.8: Mykotoksyny II
BeschreibungMykotoksyny II
Interne KennungPakiet II.8: Mykotoksyny II
LosLOT-0009
TitelPakiet II.9: Materiały odniesienia - Barwniki
BeschreibungMateriały odniesienia - Barwniki
Interne KennungPakiet II.9: Materiały odniesienia - Barwniki
LosLOT-0010
TitelPakiet II.10: Bufory do badań HPLC
BeschreibungBufory do badań HPLC
Interne KennungPakiet II.10: Bufory do badań HPLC
LosLOT-0011
TitelPakiet II.11: Odczynniki LC-MS
BeschreibungOdczynniki LC-MS
Interne KennungPakiet II.11: Odczynniki LC-MS
LosLOT-0012
TitelPakiet II.12: Roztwory wzorcowe metali
BeschreibungPakiet II.12: Roztwory wzorcowe metali
Interne KennungPakiet II.12: Roztwory wzorcowe metali
LosLOT-0013
TitelPakiet II.13: Roztwory wzorcowe, odczynniki i materiały do badań chemicznych
BeschreibungPakiet II.13: Roztwory wzorcowe, odczynniki i materiały do badań chemicznych
Interne KennungPakiet II.13: Roztwory wzorcowe, odczynniki i materiały do badań chemicznych
LosLOT-0014
TitelPakiet II.14: Roztwory wzorcowe do ICP-MS
BeschreibungRoztwory wzorcowe do ICP-MS
Interne KennungPakiet II.14: Roztwory wzorcowe do ICP-MS
LosLOT-0015
TitelPakiet II.15: Roztwory stężonych kwasów do ICP-MS
BeschreibungRoztwory stężonych kwasów do ICP-MS
Interne KennungPakiet II.15: Roztwory stężonych kwasów do ICP-MS
LosLOT-0016
TitelPakiet II.16: Standardy redox i wzorce konduktometryczne
BeschreibungStandardy redox i wzorce konduktometryczne
Interne KennungPakiet II.16: Standardy redox i wzorce konduktometryczne
LosLOT-0017
TitelPakiet II.17: Rozpuszczalniki wykorzystywane w chromatografii cieczowej
Beschreibungv Rozpuszczalniki wykorzystywane w chromatografii cieczowej
Interne KennungPakiet II.17: Rozpuszczalniki wykorzystywane w chromatografii cieczowej
LosLOT-0018
TitelPakiet II.18: Rozpuszczalniki
BeschreibungRozpuszczalniki
Interne KennungPakiet II.18: Rozpuszczalniki
LosLOT-0019
TitelPakiet II.19: Odważki analityczne i roztwory mianowane
Interne KennungPakiet II.19: Odważki analityczne i roztwory mianowane
LosLOT-0020
TitelPakiet II.20: Roztwory stężonych kwasów
BeschreibungRoztwory stężonych kwasów
Interne KennungPakiet II.20: Roztwory stężonych kwasów
LosLOT-0021
TitelPakiet II.21: Odczynniki organiczne II
BeschreibungOdczynniki organiczne II
Interne KennungPakiet II.21: Odczynniki organiczne II
LosLOT-0022
TitelPakiet II.22: Preparaty dezynfekcyjne do skóry i blatów
BeschreibungPreparaty dezynfekcyjne do skóry i blatów
Interne KennungPakiet II.22: Preparaty dezynfekcyjne do skóry i blatów
LosLOT-0023
TitelPakiet II.23: Bufory pH I
BeschreibungBufory pH I
Interne KennungPakiet II.23: Bufory pH I
LosLOT-0024
TitelPakiet II.24: Bufory pH II
BeschreibungBufory pH II
Interne KennungPakiet II.24: Bufory pH II
LosLOT-0025
TitelPakiet II.25: Odczynniki I
BeschreibungOdczynniki I
Interne KennungPakiet II.25: Odczynniki I
LosLOT-0026
TitelPakiet II.26: Odczynniki nieorganiczne I
BeschreibungPakiet II.26: Odczynniki nieorganiczne I
Interne KennungPakiet II.26: Odczynniki nieorganiczne I
LosLOT-0027
TitelPakiet II.27: Odczynniki nieorganiczne II
BeschreibungOdczynniki nieorganiczne II
Interne KennungPakiet II.27: Odczynniki nieorganiczne II
LosLOT-0028
TitelPakiet II.28: Odczynniki nieorganiczne III
Interne KennungPakiet II.28: Odczynniki nieorganiczne III
LosLOT-0029
TitelPakiet II.29: Odczynniki organiczne
BeschreibungOdczynniki organiczne
Interne KennungPakiet II.29: Odczynniki organiczne