508075-2026 - Ergebnis
Rumänien – Versicherungen – Servicii de asigurare
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de asigurare
Beschreibung: Lot 1 Asigurare de raspundere civila auto RCA Lot 2 Asigurare auto tip CASCO Lot 3 Asigurare de raspundere civila aeroportuara Lot 4 Asigurare raspundere civila manageriala Lot 5 Asigurare de accidente angajati Lot 6 Servicii de asigurare facultativa de incendiu si alte riscuri pentru bunuri si cladiri SN AIMKC SA Lot 7 Asigurare autovehicule, autospeciale si utilaje utilizate in domeniul constructiilor, agriculturii si/sau in alte domenii de activitate.
Interne Kennung: 11212645_2022_PAAPD1351614
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 Asigurare de raspundere civila auto RCA
Beschreibung: CANTITATE ESTIMATĂ ACORD CADRU/ CONTRACT SUBSECVENT Lot 1 - Asigurare de raspundere civila auto RCA Cantitate maxima AC = 350 polite asigurări auto Cantitate minimă AC = 200 polițe de asigurări auto Cantitate maxima CS = 70 polițe de asigurări auto Cantitate minimă CS = 40 polițe de asigurări auto Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite: 9-10 contracte subsecvente/an cu o valuare estimata : Minima/subsecvent de 5.000 lei respectiv maxima/subsecvent de 40.000 lei, pentru LOT 1 Minima/an de 100.000 lei respectiv maxima/an de 150.000 lei, pentru LOT 1
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 Asigurare facultativa auto tip CASCO
Beschreibung: Lot 2 Asigurare facultativa auto tip CASCO Cantitate maxima AC = 300 polițe de asigurare Cantitate minimă AC = 200 polițe de asigurare Cantitate maxima CS = 60 polițe de asigurare Cantitate minimă CS = 40 polițe de asigurare Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite: 9-10 contracte subsecvente/an cu o valuare estimata : Minima/subsecvent de 5.000 lei respectiv maxima/subsecvent de 50.000 lei, pentru LOT 2 Minima/an de 120.000 lei, respectiv maxima/an de 160.000 lei, pentru LOT 2
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 Asigurare de raspundere civila aeroportuara
Beschreibung: Lot 3 Asigurare de raspundere civila aeroportuara Cantitate maxima AC = 5 polițe de asigurare Cantitate minimă AC = 4 polițe de asigurare Cantitate minim/maxim CS = 1 polita asigurare pe an Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite: 4-5 contracte subsecvente cu o valuare estimata : minima de 250.000 lei, respectiv maxima de 350.000 lei, pentru LOT 3
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 66516200 Flugzeughaftpflichtversicherungen
Los: LOT-0004
Titel: Lot 4 Asigurare civila raspundere manageriala, 300.000-375.000 LEI
Beschreibung: CANTITATE ESTIMATĂ ACORD CADRU/ CONTRACT SUBSECVENT Cantitate maxima AC = 5 polițe de asigurare Cantitate minimă AC = 4 polițe de asigurare Cantitate minim/maxim CS = 1 polita asigurare pe an Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite: 4-5 contracte subsecvente cu o valuare estimata : minima de 60.000 lei respectiv maxima de 75.000 lei, pentru LOT 4
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 66516500 Berufshaftplichtversicherungen
Los: LOT-0005
Titel: Lot 5 Asigurare accidente angajati
Beschreibung: Lot 5 Asigurare accidente angajati, Cantitate maxima AC = 5 polițe de asigurare Cantitate minimă AC = 4 polițe de asigurare Cantitate minim/maxim CS = 1 polita asigurare pe an Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite: 4-5 contracte subsecvente cu o valuare estimata : minima de 16.000 lei respectiv maxima de 20.000 lei pentru LOT 5
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
Los: LOT-0006
Titel: Lot 6 Asigurare facultativa de incendiu si alte riscuri pentru bunuri si cladiri SN AIMKC SA
Beschreibung: CANTITATE ESTIMATĂ ACORD CADRU/ CONTRACT SUBSECVENT Cantitate maxima AC = 5 polițe de asigurare Cantitate minimă AC = 4 polițe de asigurare Cantitate minim/maxim CS = 1 polita asigurare pe an Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite: 4-5 contracte subsecvente cu o valuare estimata : minima de 12.000 lei, respectiv maxima de 16.000 lei, pentru LOT 6
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66513200 Bauwesenversicherungen
Los: LOT-0007
Titel: Lot 7 Asigurare autovehicule, autospeciale si utilaje utilizate in domeniul constructiilor, agriculturii si/sau in alte domenii de activitate
Beschreibung: Cantitate maxima AC = 5 polițe de asigurare Cantitate minimă AC = 4 polițe de asigurare Cantitate minim/maxim CS = 1 polita asigurare pe an Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite: 4-5 contracte subsecvente cu o valuare estimata : minima de 200.000 lei, respectiv maxima de 350.000 lei, pentru LOT 7
Interne Kennung: 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen