508088-2025 - Ergebnis
Polen – Abholung von Siedlungsabfällen – „Świadczenie usługi odbioru odpadów komunalnych z posesji zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Obrowo”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Świadczenie usługi odbioru odpadów komunalnych z posesji zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Obrowo”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbiorze odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Obrowo związanych z utrzymaniem czystości i porządku na obszarze Gminy na okres 24 miesięcy od podpisania umowy.
Vorherige Bekanntmachung281245-2025
Interne KennungRZiZP.271.11.2025.KR
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensOpis sposobu przygotowania ofert oraz dokumentów wymaganych przez Zamawiającego w SWZ 1. Oferta powinna być: 1) sporządzona na podstawie załączników niniejszej SWZ w języku polskim, 2) złożona przy użyciu środków komunikacji elektronicznej tzn. za pośrednictwem systemu pod adresem https://platformazakupowa.pl/transakcja/1102168 w terminie wskazanym w SWZ. 3) podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione. 2. Do oferty należy dołączyć: 1) Oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD) (sporządzony w formie elektronicznej, podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym) 2) Oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z którego będzie wynikać, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy – jeżeli dotyczy; -wzór zgodny z załącznikiem nr 10 do SWZ; 3) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp – załącznik nr 9 do SWZ wraz z oświadczeniem w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), o którym mowa w rozdz. IX ust. 3 pkt 1 i 2 SWZ – jeżeli dotyczy; 4) W przypadku, gdy oferta została podpisana przez inną osobę niż umocowana w dokumencie rejestrowym Wykonawcy, dokumentu (np. pełnomocnictwa) potwierdzającego, że oferta została złożona przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy. Dokument pełnomocnictwa należy dołączyć do oferty w: a) oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby/osób upoważnionej/upoważnionych do reprezentowania Wykonawcy zgodnie z formą reprezentacji określoną w dokumencie rejestrowym właściwym dla formy organizacyjnej, lub b) elektronicznej kopii dokumentu poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza lub mocodawcę, tj. podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby posiadającej uprawnienia notariusza lub przez mocodawcę. 5) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się udzielenie zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego –w przypadku, gdy ofertę składają Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 58 ustawy Pzp. 6) Dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania podmiotu udostępniającego zasoby– jeżeli dotyczy; Szczegółowy sposób sporządzania dokumentów elektronicznych określa rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie Procedura postępowania została określona w dokumentach zamówienia w szczególności w Specyfikacji Warunków Zamówienia dostępnych pod adresem https://platformazakupowa.pl/transakcja/1102168
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbiorze odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Obrowo związanych z utrzymaniem czystości i porządku na obszarze Gminy na okres 24 miesięcy od podpisania umowy. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) świadczenie usługi polegającej na odbiorze, transporcie i przekazaniu odebranych odpadów komunalnych do wskazanej przez Zamawiającego Instalacji Komunalnej od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Gminy Obrowo. Zakres zamówienia dotyczy wyłącznie nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Obrowo, zgodnie z wymogami określonymi w niniejszym opisie oraz we Wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ, usługa obejmuje również zapewnienie przez Wykonawcę dojazdu do punktów trudno dostępnych (w szczególności zimą) poprzez zorganizowanie środków transportu, które umożliwiają odbiór odpadów z punktów adresowych o utrudnionej lokalizacji; 2) świadczenie usługi polegającej na odbiorze, transporcie i przekazaniu odebranych odpadów komunalnych do wskazanej przez Zamawiającego Instalacji Komunalnej odpadów komunalnych z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zgodnie z wymogami określonymi w niniejszym opisie oraz we Wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr do SWZ; 3) świadczenie usługi polegającej na odbiorze, transporcie i przekazaniu odebranych odpadów komunalnych do wskazanej przez Zamawiającego Instalacji Komunalnej odpadów wielkogabarytowych odebranych bezpośrednio od mieszkańców w cyklu 2 razy w roku zgodnie z harmonogramem wykonanym przez Wykonawcę, uzgodnionym i zaakceptowanym przez Zamawiającego; 4) dostarczanie właścicielom nieruchomości zamieszkałych pojemników oraz worków przeznaczonych do zbierania poszczególnych rodzajów odpadów, posiadających kolorystykę i oznakowanie zgodnie z wymogami określonymi w przepisach szczególnych, w niniejszym opisie oraz we Wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr do SWZ oraz świadczenie usług, związanych z utrzymaniem ich w odpowiednim stanie porządkowym i technicznym. Zamawiający zastrzega, że w okresie realizacji umowy ilość pojemników może ulec zmianie – zmniejszeniu lub zwiększeniu stosownie do rzeczywistych potrzeb. W przypadku wystąpienia opisanej sytuacji, wynagrodzenie Wykonawcy pozostaje na niezmienionym poziomie; 5) wyposażenie Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Dobrzejewicach oraz Osieku nad Wisłą w kontenery/pojemniki do oddzielnego gromadzenia wyselekcjonowanych odpadów oraz świadczenie usług, związanych z utrzymaniem ich w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym, zgodnie z wymogami określonymi w niniejszym opisie oraz we Wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ; 6) prowadzenie różnych form działań edukujących w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi w szczególności, w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych i zapewnienie obsługi technicznej podczas imprez ekologicznych odbywających się na terenie Gminy Obrowo oraz zajęć edukacyjnych w szkołach znajdujących się na terenie gminy Obrowo; 7) przeprowadzanie kontroli realizacji, przez właściciela nieruchomości, obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów, zgodnie z wymogami określonymi w niniejszym opisie oraz we Wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ; 8) opracowanie i dostarczenie harmonogramu wykonywanych usług objętych Przedmiotem zamówienia dla właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Obrowo; 9) prowadzenie dokumentacji związanej z działalnością objętą przedmiotem zamówienia. 3. Zamawiający przewiduje, że szacunkowa ilość odpadów komunalnych w okresie obowiązywania umowy wyniesie 16 500 Mg ( z nieruchomości zamieszkałych -14 000 Mg, z PSZOK –2 500 Mg).