See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție servicii pentru organizarea de CDL si programe de studii relevante, inovatoare
Beschreibung: Obiectul prezentei achizitiei îl constituie prestarile de servicii pentru organizare CDL și programe de studii relevante, inovatoare, care să conducă la formarea de competențe relevante pentru piața muncii, verzi, digitale 1. Întocmire CDL -uri 1.1.1 Întocmire CDL – „Tehnici de bază în asistența veterinară” 1.1.2 Întocmire CDL – „Competențe digitale și aplicații în domeniul economic” 1.1.3 Întocmire CDL- „Tehnici moderne în gastronomie și siguranță alimentară” 2. Întocmire programe de studii 2.1.1 Caiet de curs și îndrumar de laborator pentru instruire practică în domeniul veterinar 2.1.2 Caiet de curs și îndrumar de laborator pentru utilizarea aplicațiilor informatice și a software-ului economic 2.1.3 Caiet de curs și îndrumar de laborator pentru activități practice în domeniul gastronomic 3. Dotări educaționale pentru instruire practică 3.1 Domeniul veterinar: 3.2 Domeniul economic: 3.3 Domeniul gastronomic Se va ac=vea in vedere instruirea teoretica si practica a maxim 70 de elevi si cadre didactice Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: minim 6 zile. Autoritatea contractantă va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări/informatiilor suplimentarepana in a 6- a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 2026/4541890/2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80530000 Berufsausbildung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Lotul Organizare CDL și programe de studii pentru calificările profesionale 1. Întocmire CDL-uri 3 1.1. CDL – „Tehnici de bază în asistența veterinară” 1 1.2. CDL – „Competențe digitale și aplicații în domeniul economic” 1 1.3. CDL – „Tehnici moderne în gastronomie și siguranță alimentară” 1 2. Întocmire Programe de studii 3 2.1. Caiet de curs și îndrumar de laborator – domeniul veterinar 1 2.2. Caiet de curs și îndrumar de laborator – domeniul economic 1 2.3. Caiet de curs și îndrumar de laborator – domeniul gastronomic 1 3. Dotări educaționale pentru instruire practică 3 3.1 Domeniul veterinar 3.1.1 Masă consultații electrică pentru animale 1 3.1.2. Cântar animale tip platformă 1 3.1.3. Stetoscop professional Littman Lightweight II sau echivalent 7 3.1.4. Stetoscop professional Littman Clasic III sau echivalent 3.1.5. Termometru digital de uz veterinar 6 3.1.5. Simulator injecții/perfuzii 6 3.1.6. Trusa medicala pentru diagnostic Riester2050 sau echivalent 2 3.1.7. Sterilizator veterinar 1 3.2. Domeniul economic 3.2.1. Laptop educațional 3 3.2.2. Imprimantă multifuncțională 1 3.2.3. Software contabilitate educațional 10 3.3. Domeniul gastronomic 3.3.1 Plită inducție profesională 5 3.3.2 Cuptor electric 2 3.3.3 Set ustensile profesionale 5 3.3.4 Kit HACCP didactic sau echivalent 5
Interne Kennung: 1