508291-2025 - Ergebnis
Polen – Einrichtungen für Filtrieranlagen – Poprawa gospodarki wodno - ściekowej na terenie gminy Sędziejowice - etap II
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPoprawa gospodarki wodno - ściekowej na terenie gminy Sędziejowice - etap II
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Sędziejowice- etap II", które swoim zakresem obejmuje: zadanie 1.Zakup, dostawa i montaż wyposażenia do oczyszczalni ścieków w Brodach, zadanie 2.Zakup, dostawa i montaż wyposażenia do oczyszczalni ścieków w Marzeninie, realizowane w ramach projektu pn.: "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Sędziejowice - etap II" z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 3A do SWZ - wyposażenie oczyszczalni ścieków w Brodach oraz w załączniku nr 3B do SWZ - wyposażenie oczyszczalni ścieków w Marzeninie
Interne KennungRW.VI.271.15.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensGmina Sędziejowice, zwana dalej Zamawiającym, wszczyna postępowanie na wykonanie zadania pn.: „Poprawa gospodarki wodno – ściekowej na terenie gminy Sędziejowice – etap II”, które swoim zakresem obejmuje: Zadanie 1. Zakup, dostawa i montaż wyposażenia do oczyszczalni ścieków w Brodach Zadanie 2. Zakup, dostawa i montaż wyposażenia do oczyszczalni ścieków w Marzeninie realizowanego w ramach projektu pn.: „Poprawa gospodarki wodno – ściekowej na terenie gminy Sędziejowice – etap II” z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia przekracza tzw. próg unijny, tj. kwotę określoną w Obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024r., poz. 1320 ze zm.). Zamawiający planował przeprowadzić postępowanie o udzielenie zamówienia na ww. zadanie w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z art. 132 Ustawy Pzp, a więc w najbardziej konkurencyjnym trybie przewidzianym ustawą Pzp. Jednakże, z uwagi na brak możliwości zabezpieczenia środków w budżecie Gminy na pokrycie kosztów wynagrodzenia Wykonawcy związanego z realizacją zamówienia publicznego, przeprowadzenie tegoż zamówienia zostało wstrzymane. Zgodnie ze stanem faktycznym, podpisanie umowy o przyznanie pomocy, na ww. zadanie, nastąpiło dopiero w dniu 12 maja 2025r., co pozwoliło na umieszczenie otrzymanego dofinansowania w budżecie Gminy Sędziejowice i dało realne możliwości do wszczęcia postępowania. Ponadto, zgodnie z podpisaną ww. umową o przyznaniu pomocy Nr 00246-65150-UM0510361/22 oraz aneksem nr 1 do umowy o przyznaniu pomocy Nr 00246-65150-UM0510361/22, Gmina Sędziejowice jest zobowiązana do złożenia wniosku o płatność po zakończeniu realizacji całości operacji w terminie od dnia 1 września 2025r. do dnia 30 września 2025r. Na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Biorąc pod uwagę powyższe, z uwagi na krótki termin realizacji i rozliczenia operacji narzucony warunkami umowy o przyznaniu pomocy, należy stwierdzić, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, aby zrealizować ww. zadanie w wymaganym okresie i nie dopuścić do sytuacji utraty przyznanego dofinasowania.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42912350 Einrichtungen für Filtrieranlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45252200 Einrichtungen für Reinigungsanlagen
5. Los
LosLOT-0001
TitelPoprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Sędziejowice - etap II
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest „Poprawa gospodarki wodno – ściekowej na terenie gminy Sędziejowice – etap II”, które swoim zakresem obejmuje: a. Zadanie 1. Zakup, dostawa i montaż wyposażenia do oczyszczalni ścieków w Brodach b. Zadanie 2. Zakup, dostawa i montaż wyposażenia do oczyszczalni ścieków w Marzeninie realizowanego w ramach projektu pn.: „Poprawa gospodarki wodno – ściekowej na terenie gminy Sędziejowice – etap II” z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 2. Szczegółowe wymagania określa: a. opis przedmiotu zamówienia – wyposażenie oczyszczalni ścieków w Brodach – załącznik nr 3A do SWZ, b. opis przedmiotu zamówienia – wyposażenie oczyszczalni ścieków w Marzeninie – załącznik nr 3B do SWZ.