508354-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Dostawa energii elektrycznej czynnej dla Gminy Ożarów Mazowiecki na lata 2027 - 2028
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa energii elektrycznej czynnej dla Gminy Ożarów Mazowiecki na lata 2027 - 2028
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (t.j. Dz.U.2026.43) zwanej dalej dostawą energii elektrycznej czynnej, w prognozowanej łącznej ilości, w okresie trwania umowy, ok. 12.350,00 MWh. 2. Wykonawca najpóźniej na dzień rozpoczęcia realizacji zamówienia w dniu podpisania umowy winien posiadać zawarte umowy lub promesę umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej z operatorami systemu dystrybucyjnego: PGE DYSTRYBUCJA S.A., PKP Energetyka Spółka Akcyjna, ESV6 Sp. z o.o., STOEN OPERATOR Sp. z o.o. oraz ENERGA Operator S.A. Oświadczenie Wykonawcy, że posiada aktualną umowę lub promesę umowy z właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) umożliwiającą sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej OSD, do obiektów Zamawiającego będzie warunkiem podpisania umowy o zamówienie publiczne. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia liczby punktów poboru energii wskazanych w Załączniku 1a do SWZ w przypadku zmian własności praw do administrowania, zmiany sposobu użytkowania lub zamknięcia poszczególnych punktów poboru energii. 4. Zamawiający zgodnie z zapisem art. 441 ustawy przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. Zamawiający wskazuje, że prawo opcji obejmuje możliwość zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego w zakresie zakupu energii elektrycznej, przy czym maksymalny zakres prawa opcji wynosi: • do 15% wartości zamówienia podstawowego określonego w § 4 ust. 1 wzoru umowy, • do 15% prognozowanego wolumenu energii elektrycznej określonego dla zamówienia podstawowego. Prawo opcji może zostać wykorzystane w całości lub części, w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa opcji z odpowiednim wyprzedzeniem. Realizacja prawa opcji będzie odbywała się na zasadach określonych w umowie, przy zastosowaniu cen jednostkowych energii elektrycznej wynikających z oferty Wykonawcy. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, a Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o jego uruchomienie W przypadku gdyby w trakcie realizacji umowy okazało się, że powstaną nowe punkty poboru energii elektrycznej nie wskazane w niniejszej SWZ Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z prawa opcji i zamówienia dostawy energii elektrycznej do tych nowych punktów po cenach jakie Wykonawca określił w swojej ofercie. Dostawa energii elektrycznej objętej prawem opcji nie może przekroczyć 15% podstawowego zakresu przedmiotu zamówienia. 5. Sprzedaż energii elektrycznej powinna być zgodna z zapisami ustawy Prawo energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy. 6. Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia, zawarty został w załącznikach do SWZ. 7. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp, tzn. polegających na powtórzeniu podobnych dostaw, stanowiących niniejsze zamówienie podstawowe
Interne KennungRZP.271.25.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa energii elektrycznej czynnej dla Gminy Ożarów Mazowiecki na lata 2027 – 2028
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (t.j. Dz.U.2026.43) zwanej dalej dostawą energii elektrycznej czynnej, w prognozowanej łącznej ilości, w okresie trwania umowy, ok. 12.350,00 MWh. 2. Wykonawca najpóźniej na dzień rozpoczęcia realizacji zamówienia w dniu podpisania umowy winien posiadać zawarte umowy lub promesę umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej z operatorami systemu dystrybucyjnego: PGE DYSTRYBUCJA S.A., PKP Energetyka Spółka Akcyjna, ESV6 Sp. z o.o., STOEN OPERATOR Sp. z o.o. oraz ENERGA Operator S.A. Oświadczenie Wykonawcy, że posiada aktualną umowę lub promesę umowy z właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) umożliwiającą sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej OSD, do obiektów Zamawiającego będzie warunkiem podpisania umowy o zamówienie publiczne. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia liczby punktów poboru energii wskazanych w Załączniku 1a do SWZ w przypadku zmian własności praw do administrowania, zmiany sposobu użytkowania lub zamknięcia poszczególnych punktów poboru energii. 4. Zamawiający zgodnie z zapisem art. 441 ustawy przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. Zamawiający wskazuje, że prawo opcji obejmuje możliwość zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego w zakresie zakupu energii elektrycznej, przy czym maksymalny zakres prawa opcji wynosi: • do 15% wartości zamówienia podstawowego określonego w § 4 ust. 1 wzoru umowy, • do 15% prognozowanego wolumenu energii elektrycznej określonego dla zamówienia podstawowego. Prawo opcji może zostać wykorzystane w całości lub części, w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa opcji z odpowiednim wyprzedzeniem. Realizacja prawa opcji będzie odbywała się na zasadach określonych w umowie, przy zastosowaniu cen jednostkowych energii elektrycznej wynikających z oferty Wykonawcy. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, a Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o jego uruchomienie W przypadku gdyby w trakcie realizacji umowy okazało się, że powstaną nowe punkty poboru energii elektrycznej nie wskazane w niniejszej SWZ Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z prawa opcji i zamówienia dostawy energii elektrycznej do tych nowych punktów po cenach jakie Wykonawca określił w swojej ofercie. Dostawa energii elektrycznej objętej prawem opcji nie może przekroczyć 15% podstawowego zakresu przedmiotu zamówienia. 5. Sprzedaż energii elektrycznej powinna być zgodna z zapisami ustawy Prawo energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy. 6. Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia, zawarty został w załącznikach do SWZ. 7. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp, tzn. polegających na powtórzeniu podobnych dostaw, stanowiących niniejsze zamówienie podstawowe.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zgodnie z zapisem art. 441 ustawy przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji. Zamawiający wskazuje, że prawo opcji obejmuje możliwość zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego w zakresie zakupu energii elektrycznej, przy czym maksymalny zakres prawa opcji wynosi: • do 15% wartości zamówienia podstawowego określonego w § 4 ust. 1 wzoru umowy, • do 15% prognozowanego wolumenu energii elektrycznej określonego dla zamówienia podstawowego. Prawo opcji może zostać wykorzystane w całości lub części, w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa opcji z odpowiednim wyprzedzeniem. Realizacja prawa opcji będzie odbywała się na zasadach określonych w umowie, przy zastosowaniu cen jednostkowych energii elektrycznej wynikających z oferty Wykonawcy. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, a Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o jego uruchomienie W przypadku gdyby w trakcie realizacji umowy okazało się, że powstaną nowe punkty poboru energii elektrycznej nie wskazane w niniejszej SWZ Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z prawa opcji i zamówienia dostawy energii elektrycznej do tych nowych punktów po cenach jakie Wykonawca określił w swojej ofercie. Dostawa energii elektrycznej objętej prawem opcji nie może przekroczyć 15% podstawowego zakresu przedmiotu zamówienia
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: RZP.271.25.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
Additional classification (cpv): 09000000 Petroleum products, fuel, electricity and other sources of energy
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options: