2. Verfahren
Verfahren
Titel: UDZIELENIE I OBSŁUGA KREDYTU DŁUGOTERMINOWEGO
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 4 557 887,00 złotych (słownie: cztery miliony pięćset pięćdziesiąt siedem tysięcy osiemset osiemdziesiąt siedem złotych 00/100)
Interne Kennung: GKO.271.1.11.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie oraz Specyfikacji Warunków Zamówienia. 2. Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 ustawy Pzp. 3. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z możliwością prowadzenia negocjacji. 5. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 6. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty wariantowej oraz w postaci katalogów elektronicznych. 7. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamówienie jest niepodzielne na części, ze względów technicznych, organizacyjnych i ekonomicznych ponieważ tworzy nierozerwalną całość. 9. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 10. Zamawiający działając na podstawie art. 95 ustawy ust.1 ustawy wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności przy realizacji przedmiotu zamówienia, a realizacja tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy ( Dz.U z 2025 r. poz. 277). 11. Wykonawca przed podpisaniem umowy złoży Zamawiającemu pisemne oświadczenie, że przy realizacji przedmiotu zamówienia bezpośredni udział będą brały (ze wskazaniem ich imion i nazwisk) osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy. Oświadczenie zawiera informacje Wykonawcy, że uzyskał on od pracowników zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych. 12. Zamawiającemu przysługuje prawo (w trakcie trwania umowy) do wezwania wykonawcy do udowodnienia, że w realizacji przedmiotu zamówienia udział biorą osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę – wskazane w oświadczeniu, o którym mowa w punkcie 9. 13. Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego ( nie dłuższego niż 5 dni ) pisemnego udzielenia odpowiedzi na wezwanie zamawiającego, w szczególności przedstawiając dowody, że w realizacji przedmiotu zamówienia faktycznie udział biorą osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę – wskazane w oświadczeniu, o którym mowa w punkcie 10. Dowodami mogą być zarówno kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem umów o pracę jak również kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem deklaracji składanych do ZUS przez Wykonawcę potwierdzające zatrudnienie na umowę o pracę osób określonych w złożonym oświadczeniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 4 557 887,00 złotych (słownie: cztery miliony pięćset pięćdziesiąt siedem tysięcy osiemset osiemdziesiąt siedem złotych 00/100). 1) W ramach przedmiotu zamówienia finansowane będzie: spłata wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów oraz planowany deficyt budżetu. 2) Uruchomienie kredytu następować będzie w kwotach i transzach zgodnie ze złożonym zapotrzebowaniem, w celu pokrycia zobowiązań. Dla sporządzenia oferty należy przyjąć wypłatę kredytu w trzech transzach : • w dniu 30.09.2025 r. w kwocie 2 000 000,00 zł • w dniu 31.10.2025 r. w kwocie 2 000 000,00 zł • w dniu 30.11.2025r. w kwocie 557 887,00 zł 3) Spłata kredytu : • 2026 r. - 200 000,00 zł (4 raty po 50 000,00 zł, płatne w miesiącach: luty, kwiecień, sierpień, październik) • 2027 r. – 250 000,00 zł (4 raty po 62 500,00 zł, płatne w miesiącach: luty, kwiecień, sierpień, październik) • 2028 r. – 200.000,00 zł (4 raty po 50 000,00 zł, płatne w miesiącach: luty, kwiecień, sierpień, październik) • 2029 r. – 200.000,00 zł (4 raty po 50 000,00 zł, płatne w miesiącach: luty, kwiecień, sierpień, październik) • 2030 r. - 600.000,00 zł (4 raty po 150 000,00 zł, płatne w miesiącach: luty, kwiecień, sierpień, październik) • 2031 r. - 600.000,00 zł (4 raty po 150 000,00 zł, płatne w miesiącach: luty, kwiecień, sierpień, październik) • 2032 r. - 720.000,00 zł (4 raty po 180 000,00 zł, płatne w miesiącach: luty, kwiecień, sierpień, październik) • 2033 r. - 750.000,00 zł (4 raty po 187 500,00 zł, płatne w miesiącach: luty, kwiecień, sierpień, październik) • 2034 r. - 500.000,00 zł (4 raty po 125 000,00 zł, płatne w miesiącach: luty, kwiecień, sierpień, październik) • 2035 r. - 537.887,00 zł (3 raty po 133 750,00 zł płatne w miesiącach: luty, kwiecień, sierpień, 1 rata po 136 637,00 zł płatne w miesiącu październiku)