508559-2026 - Ergebnis
Rumänien – Straßenarbeiten – EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIVELE DE INVESTIII: LOT 1 – MODERNIZARE STRADA PAVILIOANELE CFR LOT 2 – MODERNIZARE STRADA PELICANULUI LOT 3 - MODERNIZARE STRADA MARGELELOR LOT 4 – MODERNIZARE STRADA INULUI LOT 5 – MODERNIZARE STRADA AUGUSTIN MAIOR LOT 6 – MODERNIZARE STRADA ATANASIE POPA
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIVELE DE INVESTIII: LOT 1 – MODERNIZARE STRADA PAVILIOANELE CFR LOT 2 – MODERNIZARE STRADA PELICANULUI LOT 3 - MODERNIZARE STRADA MARGELELOR LOT 4 – MODERNIZARE STRADA INULUI LOT 5 – MODERNIZARE STRADA AUGUSTIN MAIOR LOT 6 – MODERNIZARE STRADA ATANASIE POPA
Beschreibung: Scopul procedurii de achiziție îl reprezintă: EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIVELE DE INVESTIII: LOT 1 – MODERNIZARE STRADA PAVILIOANELE CFR Strada Pavilioanele CFR se găsește în partea de nord-vest a municipiului Oradea, cartierul Episcopia, carosabilul este pietruit, nu există trotuare, nu este rezolvat în totalitate sistemul de colectare a apelor pluviale. Se impune realizarea lucrărilor de modernizare a străzii, pentru asigurarea condițiilor de siguranță și confort în circulația rutieră și pietonală. S-a elaborat studiul de fezabilitate, care a fost aprobat prin HCL nr. 916/24. 10. 2024 privind aprobarea studiului de fezabilitate, a indicatorilor tehnico-economici rezultati din studiul de fezabilitate, varianta I recomandată de proiectant. S-a obținut Autorizația de construire nr. 2001/10. 12. 2024, cu valabilitate 12 luni de la data emiterii. LOT 2 – MODERNIZARE STRADA PELICANULUI Strada Pelicanului se găsește în partea de nord-vest a municipiului Oradea, cartierul Episcopia, carosabilul este pietruit, nu există trotuare, nu este rezolvat în totalitate sistemul de colectare a apelor pluviale. Se impune realizarea lucrărilor de modernizare a străzii, pentru asigurarea condițiilor de siguranță și confort în circulația rutieră și pietonală. S-a elaborat studiul de fezabilitate, care a fost aprobat prin HCL nr. 915/24. 10. 2024 privind aprobarea studiului de fezabilitate, a indicatorilor tehnico-economici rezultati din studiul de fezabilitate, varianta I recomandată de proiectant. S-a obținut Autorizația de construire nr. 2004/10. 12. 2024, cu valabilitate 12 luni de la data emiterii. LOT 3 - MODERNIZARE STRADA MARGELELOR Strada Mărgelelor se găsește în partea de nord-vest a municipiului Oradea, cartierul Episcopia, carosabilul este pietruit, nu există trotuare, nu este rezolvat în totalitate sistemul de colectare a apelor pluviale. Se impune realizarea lucrărilor de modernizare a străzii, pentru asigurarea condițiilor de siguranță și confort în circulația rutieră și pietonală. S-a elaborat studiul de fezabilitate, care a fost aprobat prin HCL nr. 912/24. 10. 2024 privind aprobarea studiului de fezabilitate, a indicatorilor tehnico-economici rezultati din studiul de fezabilitate, varianta I recomandată de proiectant. S-a obținut Autorizația de construire nr. 2003/10. 12. 2024, cu valabilitate 12 luni de la data emiterii. LOT 4 – MODERNIZARE STRADA INULUI Strada Inului se găsește în partea de nord-vest a municipiului Oradea, cartierul Episcopia, carosabilul este pietruit, nu există trotuare, nu este rezolvat în totalitate sistemul de colectare a apelor pluviale. Se impune realizarea lucrărilor de modernizare a străzii, pentru asigurarea condițiilor de siguranță și confort în circulația rutieră și pietonală. S-a elaborat studiul de fezabilitate, care a fost aprobat prin HCL nr. 913/24. 10. 2024 privind aprobarea studiului de fezabilitate, a indicatorilor tehnico-economici rezultati din studiul de fezabilitate, varianta I recomandată de proiectant pentru. S-a obținut Autorizația de construire nr. 2002/10. 12. 2024, cu valabilitate 12 luni de la data emiterii. LOT 5 – MODERNIZARE STRADA AUGUSTIN MAIOR Strada Augustin Maior se găsește în partea de vest a municipiului Oradea, zona parcului industrial, carosabilul este pietruit, nu există trotuare, nu este rezolvat în totalitate sistemul de colectare a apelor pluviale și iluminatul public. Se impune realizarea lucrărilor de modernizare a străzii, pentru asigurarea condițiilor de siguranță și confort în circulația rutieră și pietonală. s-a elaborat studiul de fezabilitate, care a fost aprobat prin HCL nr. 343/2024 privind aprobarea studiului de fezabilitate, a indicatorilor tehnico-economici rezultati din studiul de fezabilitate, varianta I recomandată de proiectant. S-a obținut Autorizația de construire nr. 2030/12.12.2024, cu valabilitate 12 luni de la data emiterii.
Interne Kennung: 4230487/2025/14
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233140 Straßenarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 – MODERNIZARE STRADA PAVILIOANELE CFR
Beschreibung: EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIVUL DE INVESTIII: LOT 1 – MODERNIZARE STRADA PAVILIOANELE CFR Tipurile de lucrari sunt cele descrise in caietul de sarcini nr. 49195/03.02.2025, studiul de fezabilitate, puse la dispozitie. Valoare executie lucrari: 5.746.169,71 lei fara TVA Durata totală a contracului de executie va fi de 8 luni.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 – MODERNIZARE STRADA PELICANULUI
Beschreibung: EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIVUL DE INVESTIII: LLOT 2 – MODERNIZARE STRADA PELICANULUI Tipurile de lucrari sunt cele descrise in caietul de sarcini nr. 49198/03.02.2025, studiul de fezabilitate, puse la dispozitie. Valoare executie lucrari: 943.019,78 lei fara TVA Durata totală a contracului de execuție va fi de 4 luni.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 - MODERNIZARE STRADA MARGELELOR
Beschreibung: EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIVUL DE INVESTIII: LOT 3 - MODERNIZARE STRADA MARGELELOR Tipurile de lucrari sunt cele descrise in caietul de sarcini nr. 49205/03.02.2025, studiul de fezabilitate, puse la dispozitie. Valoare executie lucrari: 1.029.903,49 lei fara TVA Durata totală a contracului de execuție va fi de 4 luni.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4 – MODERNIZARE STRADA INULUI
Beschreibung: EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIVUL DE INVESTIII: LOT 4 – MODERNIZARE STRADA INULUI Tipurile de lucrari sunt cele descrise in caietul de sarcini nr. 49229/03.02.2025, studiul de fezabilitate, puse la dispozitie. Valoare executie lucrari: 1.307.690,04 lei fara TVA Durata totală a contracului de execuție va fi de 4 luni.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5 – MODERNIZARE STRADA AUGUSTIN MAIOR
Beschreibung: EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIVUL DE INVESTIII: LOT 5 – MODERNIZARE STRADA AUGUSTIN MAIOR Tipurile de lucrari sunt cele descrise in caietul de sarcini nr. 513342/20.12.2024, studiul de fezabilitate, puse la dispozitie. Valoare executie lucrari: 2.647.369,60 lei fara TVA Durata totală a contracului de execuție va fi de 3 luni.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: LOT 6 – MODERNIZARE STRADA ATANASIE POPA
Beschreibung: EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIVUL DE INVESTIII: LOT 6 – MODERNIZARE STRADA ATANASIE POPA Tipurile de lucrari sunt cele descrise in caietul de sarcini nr. 52566/04.02.2025, studiul de fezabilitate, puse la dispozitie. Valoare executie lucrari:1.274.440,22 lei fara TVA Durata totală a contracului de execuție va fi de 6 luni.
Interne Kennung: 6