2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru autovehiculele din parcul auto al A.B.A. Siret - S.G.A. Suceava
Beschreibung: Prestarea de servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru autovehiculele din parcul auto al A.B.A. Siret - S.G.A. Suceava, din care: -LOT 1 – Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru autoturisme și autoutilitare cu M.M.T.A. până la 3,5 t, din parcul auto A.B.A. Siret – S.G.A. Suceava; -LOT 2 - Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru autoutilitare N3 cu M.M.T.A. peste 3,5 t, din parcul auto A.B.A. Siret – S.G.A. Suceava; -LOT 3 - Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru utilaje din parcul auto A.B.A. Siret – S.G.A. Suceava. Se va încheia câte un acord-cadru de servicii pentru fiecare lot de servicii în parte, pe o perioadă de 24 luni respectiv 2026 – 2028. LOT 1: Valoare maximă contract subsecvent Lot 1: 206.882,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto: 90.000,00 lei fără TVA • valoare maximă piese și consumabile: 116.882,00 lei fără TVA Valoare maximă Acord-cadru Lot 1: 413.764,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto: 180.000,00 lei fără TVA; • buget de piese si consumabile: 233.764,00 lei fără TVA. Lot 2 : Valoare maximă contract subsecvent Lot 2 = 48.000,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto: 18.000 lei fără TVA • valoare maximă piese și consumabile: 30.000,00 lei fără TVA Valoare maximă Acord-cadru Lot 2: 96.000,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto: 36.000,00 lei fără TVA; • buget de piese si consumabile: 60.000,00 lei fără TVA Lot 3: Valoare maximă contract subsecvent Lot 3 = 300.000,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto: 118.125 lei fără TVA • valoare maximă piese, consumabile și deplasare atelier mobil: 181.875,00 lei fără TVA Valoare maximă Acord-cadru Lot 3: 600.000,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto: 236.250,00 lei fără TVA; • buget de piese, consumabile și deplasare atelier mobil: 363.750,00 lei fără TVA Pe durata acordului cadru se vor atribui ulterior contracte subsecvente de servicii, lunar, trimestrial sau semestrial, în funcție de necesitățile reale și resursele financiare disponibile ale autorității contractante cu această destinaţie. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/ informatiilor suplimentare in a 10-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20.
Interne Kennung: 18264854/2026/10
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru autoturisme și autoutilitare cu M.M.T.A. până la 3,5 t, din parcul auto A.B.A. Siret – S.G.A. Suceava
Beschreibung: Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru autoturisme și autoutilitare cu M.M.T.A. până la 3,5 t din gama VW Transporter (2 buc.), Dacia Duster (6 buc.), Dacia Logan (4 buc.), Fiat Ducato (1 buc.), Opel Movano (3 buc.), Nissan Navara (2 buc.), Toyota Rav 4 (1 buc.), Mitsubishi Pajero (1 buc.), Toyota Hilux (1 buc.) din parcul auto al A.B.A. Siret - S.G.A. Suceava.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru autoutilitare N3 cu M.M.T.A. peste 3,5 t, din parcul auto A.B.A. Siret – S.G.A. Suceava
Beschreibung: Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru autoutilitare N3 cu M.M.T.A. peste 3,5 t, din gama autobasculantă MAN TGS 26360 (1 buc.), autobasculantă Astra (1 buc.), autoremorcher Man TGS L.2007.46.003 (1 buc.) si semiremorca BB-TRAILER SATV40-4/58 (1 buc.) din parcul auto A.B.A. Siret – S.G.A. Suceava.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru utilaje din parcul auto A.B.A. Siret – S.G.A. Suceava
Beschreibung: Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru utilaje din gama Buldoser Komatsu (1 buc.), Buldozer Liebherr (1 buc.), Buldozer Caterpillar (1 buc.), Excavator Hitachi (1 buc.), Excavator Case (1 buc.), Excavator JCB (1 BUC.), Excavator Komatsu (1 buc.), Buldoexcavator Komatsu (1 buc.), Buldoexcavator J.C.B. (2 buc.), Tractor Zetor (1 buc.), Remorca I.M.U. Medgidia (1 buc.). din parcul auto A.B.A. Siret – S.G.A. Suceava.
Interne Kennung: 3