See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare produse alimentare pentru 24 de luni - 22 loturi
Beschreibung: Achiziția de produse alimentare este necesară pentru prepararea hranei in vederea hrănirii cu titlu gratuit a persoanelor private de libertate. Autoritatea contractanta, va incheia acorduri cadru, fără reluarea competiției, pentru 24 luni, cu un operator economic conform prevederilor art. 117, din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare. Autoritatea contractantă va atribui acordurile cadru ofertantului/lor care a/au depus oferta cea mai avantajoasă din punct de vedere economic ca urmare a finalizării evaluarii ofertelor pe baza criteriului de atribuire prevăzut în documentele achiziției – cel mai bun raport calitate - pret. Clasamentul ofertelor se stabileste prin ordonarea descrescătoare a Punctajului Total (P_total) obținut de acestea prin însumarea punctajelor aferente factorului de evaluare “Pretul Ofertei” și a punctajelor aferente factorilor de evaluare tehnici, “Lantul de aprovizionare”, “Realizarea unei etape de productie in regiunea de dezvoltare unde îşi are sediul autoritatea contractantă” respectiv "Criteriu ecologic utilizarea de ambalaje refolosibile ". Acordurile cadru se vor semna cu operatorii economici desemnați câștigători la finalizarea procedurii de atribuire, însă vor produce efecte, după expirarea valabilității acordurilor cadru aflate în derulare și/sau dupa expirarea valabilității contractelor subsecvente încheiate în executarea acestora, având același obiect – furnizarea de produse alimentare de acelasi fel. Având în vedere fluctuaţia numărului persoanelor private de libertate pentru care se achiziţionează produsele alimentare, contractele subsecvente vor fi încheiate in funcție de necesitățile unității și de fondurile bugetare disponibile. Solicitările de clarificări la documentația de atribuire se vor depune de către potențialii ofertanți, cel mai târziu, cu 20 zile înainte de expirarea termenului de depunere a ofertelor. Astfel, în conformitate cu art. 161 din Legea 98/2016, autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări, cel mai târziu, în a 10-a zi înainte de expirarea termenului de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4269126_2026_PAAPD1605269
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Amelioratori
Beschreibung: Furnizare Amelioratori - acord cadru in cantitate de minim 5454 kg - maxim 6945 kg
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
Los: LOT-0002
Titel: Boia
Beschreibung: Furnizare Boia - acord cadru in cantitate de minim 222 kg - maxim 304 kg
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Piper macinat
Beschreibung: Furnizare piper macinat - acord cadru in cantitate de minim 221 kg - maxim 303 kg
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Foi dafin
Beschreibung: Furnizare foi dafin - acord cadru in cantitate de minim 221 kg - maxim 303 kg
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Sare
Beschreibung: Furnizare sare - acord cadru in cantitate de minim 5154 kg - maxim 6945 kg
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Branza telemea de vaca
Beschreibung: Furnizare Branza telemea de vaca - acord cadru in cantitate de minim 11594 kg - maxim 33613 kg
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Mere
Beschreibung: Furnizare mere - acord cadru in cantitate de minim 50448 kg - maxim 74381 kg
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Pateu vegetal
Beschreibung: Furnizare Pateu vegetal - acord cadru in cantitate de minim 323 kg - maxim 1864 kg
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Ceapa uscata
Beschreibung: Furnizare Ceapa uscata - acord cadru in cantitate de minim 23721 kg - maxim 38524 kg
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Morcovi
Beschreibung: Furnizare Morcovi- acord cadru in cantitate de minim 25530 kg - maxim 97351 kg
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Cartofi
Beschreibung: Furnizare Cartofi- acord cadru in cantitate de minim 265353 kg - maxim 409360 kg
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Paine semialba feliata
Beschreibung: Furnizare Paine semialba feliata - acord cadru in cantitate de minim 257166 kg - maxim 431144 kg
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Carnati de porc semiafumati
Beschreibung: Furnizare Carnati de porc semiafumati - acord cadru in cantitate de minim 6090 kg - maxim 23180 kg
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Carcasa de porc
Beschreibung: Furnizare Carcasa de porc - acord cadru in cantitate de minim 39064 kg - maxim 96118 kg
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Pulpe inferioare de pui
Beschreibung: Furnizare pulpe inferioare de pui - acord cadru in cantitate de minim 42764 kg - maxim 112785 kg
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Oua de gaina
Beschreibung: Furnizare Oua de gaina - acord cadru in cantitate de minim 328392 buc - maxim 445166 buc
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Pateu din ficat de pasare
Beschreibung: Furnizare Pateu din ficat de pasare - acord cadru in cantitate de minim 1460 kg - maxim 5050 kg
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Salam uscat
Beschreibung: Furnizare Salam uscat - acord cadru in cantitate de minim 4627 kg - maxim 17417 kg
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Iaurt
Beschreibung: Furnizare iaurt - acord cadru in cantitate de minim 12549.60 kg - maxim 37840,32 kg
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Branza topita
Beschreibung: Furnizare branza topita - acord cadru in cantitate de minim 5325 kg - maxim 15975 kg
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Unt de masa
Beschreibung: Furnizare unt de masa - acord cadru in cantitate de minim 13626 kg - maxim 18465 kg
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Usturoi
Beschreibung: Furnizare usturoi - acord cadru in cantitate de minim 1126 kg - maxim 2559 kg
Interne Kennung: 22