See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizarea de produse alimentare pentru Grădiniţa cu program prelungit „Gulliver” Suceava 2026-2027
Beschreibung: Grădinița cu Program Prelungit „Gulliver” Suceava funcționează cu un număr ridicat de copii înscriși, aproximativ 500, organizați în 18 grupe, și derulează un program educațional de tip prelungit, care include asigurarea serviciilor de masă pentru toți preșcolarii prezenți. Conform legislației aplicabile privind alimentația în unitățile de învățământ preșcolar și obligației instituției de a oferi zilnic un meniu complet (mic dejun, prânz și gustare), grădinița trebuie să asigure un flux constant de produse alimentare proaspete, sigure și de calitate. Având în vedere obiectul de activitate al grădiniţei, în vederea bunei desfășurări a activității, vor fi achiziționate produse alimentare necesare pentru asigurarea hranei zilnice a copiilor ce frecventează grădinița în regim prelungit, cu respectarea prevederilor Ordinului Ministrului sănătății nr. 1456/2020 pentru aprobarea Normelor de igienă privind unitățile pentru ocrotirea, educarea și instruirea copiilor și tinerilor. Autoritatea va răspunde la solicitarile de clarificări în a-6-a zi înainte de data limita de depunere.
Interne Kennung: 42026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Produse din carne
Beschreibung: Furnizare produse din carne conform descrierii din Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch, 15112130 Hühner, 15112300 Geflügelleber, 15113000 Schweinefleisch, 15131230 Salami, 15131400 Schweinefleischerzeugnisse, 15131600 Erzeugnisse aus Rind- und Kalbfleisch, 15131700 Fleischzubereitungen
Los: LOT-0002
Titel: Produse perisabile
Beschreibung: Furnizare perisabile conform descrierii din Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03142500 Eier, 15500000 Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0003
Titel: Alimente de bază
Beschreibung: Furnizare produse neperisabile conform descrierii din Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15612100 Weizenmehl, 15612210 Maismehl, 15870000 Würzmittel, 15871000 Essig; Soßen; Gewürzmischungen; Senfmehl; zubereiteter Senf, 15897200 Nahrungsmittelkonserven, 15981100 Stilles Mineralwasser
Los: LOT-0004
Titel: Panificație și patiserie
Beschreibung: Furnizare produse de patiserie și panificație conform descrierii din Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck, 15811100 Brot
Los: LOT-0005
Titel: Dulciuri
Beschreibung: Furnizare dulciuri conform descrierii din Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15842300 Süßwaren
Los: LOT-0006
Titel: Fructe și legume
Beschreibung: Furnizare legume conform descrierii din Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221000 Gemüse, 03222000 Früchte und Nüsse