See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: VGT projekt – FEV szakértői szolg, SKV vizsgálat
Beschreibung: VGT projekt – FEV szakértői szolg, SKV vizsgálat Eljárás teljes elnevezése: „A negyedik Vízgyűjtő-gazdálkodási Terv elkészítése” című projekt (KEHOP_Plusz-1.2.21-24-2024-00002) felszíni víztestek jellemzése, állapotértékelése és intézkedések tervezése feladatokban szakértői szolgáltatás, valamint a Stratégiai Környezeti Vizsgálat lefolytatása
Vorherige Bekanntmachung: 338008-2026
Interne Kennung: EKR000539432026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: A Kbt. 76.§ (2) bekezdésének c) pontja szerint.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71313000 Umwelttechnische Beratung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Felszíni Vizes Szakértői szolgáltatás
Beschreibung: 1. rész teljes neve: „A negyedik Vízgyűjtő-gazdálkodási Terv elkészítése” című projekt (KEHOP_Plusz-1.2.21-24-2024-00002) felszíni víztestek jellemzése, állapotértékelése és intézkedések tervezése feladatokban szakértői szolgáltatás Feladatleírás: „A negyedik Vízgyűjtő-gazdálkodási Terv elkészítése” című projekt (KEHOP_Plusz-1.2.21-24-2024-00002) felszíni víztestek jellemzése, állapotértékelése és intézkedések tervezése feladatokban szakértői szolgáltatás nyújtása: A beszerzés célja: Az Európai Unió Víz Keretirányelvének (VKI) megfelelő 4. Vízgyűjtő-gazdálkodási Terv (VGT4) elkészítése, különös tekintettel a felszíni víztestek jellemzésére, állapotértékelésére és az intézkedések tervezésére. Fő feladatcsoportok: 1.Koordináció és Munkacsoportok vezetése Általános FEV (Felszíni Vizek) munkacsoport vezetése. Az alábbi almunkacsoportok vezetése: biológia, általános kémia, veszélyes anyagok. Együttműködés a társterületekkel (hidrológia, morfológia, hidrogeológia, víziközmű, védett területek, informatika, társadalomtudomány). 2.Módszertan és Adatfeldolgozás A VGT4 tervezéshez szükséges elemzési módszertan meghatározása, felülvizsgálata és fejlesztése ("Alkalmazott módszerek kézikönyve"). 2019–2024 közötti monitoring adatok (biológiai (5 élőlénycsoport) és kémiai ökológiát támogató általános fiziko-kémia és veszélyes szennyezőanyagok)) feldolgozása. AK az 5 élőlény csoport alatt az alábbiakat érti, figyelemmel a 2000/60/EK Víz Keretirányelvre (VKI): fitoplankton, makrofiton, fitobentosz, makrogerinctelen fauna, halfauna. Munkaadatbázis létrehozása a biológiai, kémiai és hidromorfológiai adatokból. Javaslattétel a jövőbeli monitoring programra. 3.Állapotértékelés (6. fejezet) Felszíni vizek ökológiai (biológia 5 élőlénycsoport és fiziko-kémia) és kémiai (veszélyes szennyezőanyagok) állapotának értékelése. Veszélyes anyagok értékelése több változatban (új irányelvek figyelembevételével) Kockázatelemzés és trendek kimutatása Erősen módosított és mesterséges víztestek ökopotenciáljának meghatározása (prágai módszer). A pontszerű terhelés-hatás elemzés eredményeinek összehangolása állapotértékelésben jelentkező problémákkal. 4.Intézkedések tervezése és Célkitűzések (7. és 8. fejezet) Környezeti célkitűzések felülvizsgálata, kivételek (mentességek) indoklása a VKI 4. cikke alapján. Intézkedési javaslatok kidolgozása a biológiai állapot javítására és a kémiai hatások mérséklésére. Intézkedések "Ne okozz jelentős kárt" (DNSH) elv szerinti vizsgálata. Klíma sérülékenységi vizsgálatok beépítése. 5.Társadalmasítás Részvétel a területi (12 db) és országos fórumokon, valamint sajtóeseményeken. Kiemelt eredménytermékek: VGT4 vitaanyag és végleges tervanyag (szöveges fejezetek, táblázatok). Állapotértékelési adatbázis és téradatok. WISE (Water Information System for Europe) jelentéshez szükséges adatok (2028. január). Teljesítési részhatáridők: Teljesítési szakasz: VGT4 vitaanyag & JVK dokumentum: Szerződéskötéstől számított 3 hónap. Végleges VGT4: Szerződéskötéstől számított 14 hónap Rendelkezésre állási szakasz: Rendelkezésre állás (WISE jelentésig): Végleges VGT4 elkészítésétől számított 3 hónap, de legkésőbb 2028. március 22. A részleteket a műszaki leírás és a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Interne Kennung: EKR000539432026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros