509243-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Bau von Straßenbrücken – K-híd felújítása (ép. ber. kivitelezés)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: K-híd felújítása (ép. ber. kivitelezés)
Beschreibung: Építési beruházás (kivitelezés) A jelen közb. elj. tárgya: Vállalkozási (kivitelezési) szerződés az Óbudai K-híd felújítása (Rekonstrukció) tárgyában A K-hídat 1957-ben adták át azzal a céllal, hogy a Hajógyári szigetnek vasúti és közúti kapcsolatot biztosítsanak. Ideiglenes jelleggel, K jelű hadihíd elemekből háromemeletes, 99 m szerkezeti hosszúságú híd épült 2,8 m széles kocsipályával és aszfaltburkolatba süllyesztett iparvágánnyal, kétoldali, 90 cm széles járdaszegéllyel a főtartók között. 1973-ban készültek a ma is a gyalogos forgalmat bonyolító járdakonzolok a híd két oldalán. A Rekonstrukció az alábbiakra terjed ki: - az útpálya szerkezetének átépítése: az új hossztartókra trapézbordás ortotróp pályalemez kerül az alsó szélrácsok cseréjével, a pálya alatti acélszerkezetek javításával (kb.106 t), - a maradó acélszerkezetek korrózióvédelme (kb. 7700 m2), - a járdák átépítése a jelenlegi szélesség megtartásával: az új járdakonzolok teljes szélessége a korlát belső él és az oszlopok alapszelvénye között (kb. 68 t, járdafelület: kb. 323 m2) (Opciós Munka). További megvalósuló munkarészek: - a hídvégeken vízzáró dilatációs készülék (1 db), - a 10 kV-os és 1 kV-os vezeték védelembe helyezése, végleges állapotban a befolyási oldali járda alá helyezése kábeltálcában elhelyezett védőcsőbe, - a hírközlési kábelek részére a négy védőcsőből álló alépítmény elkészítése, - a hídon átvezetett víz- és csatornavezeték felfüggesztéseinek cseréje, ideiglenes alátámasztása a járdakonzolok átépítésének idejére, a vízcső szigetelése, a szennyvízvezeték korrózióvédelme, - útépítés (kb. 320 m2), - járdaépítés (kb. 230 m2). Az Opciós Munka elvégzésére abban az esetben kerül sor, amennyiben az Ajánlatkérő annak elvégzését külön megrendeli. Ajánlatkérő nem köteles az Opciós Munkát megrendelni, annak megrendeléséről egyoldalúan jogosult dönteni, és az erről szóló döntéséről Ajánlattevőt legkésőbb a szerződés aláírását követő 5 (öt) munkanapon belül írásban értesíti. A közbeszerzés tárgyával kapcsolatos minőségi elvárásokat a Műszaki Leírás (Ajánlattételi Dokumentáció III. kötet) és az Árazatlan Költségvetés tartalmazzák. Ahol a felhívás vagy a közbeszerzési dokumentumok a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást tartalmaznak, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell.
Interne Kennung: EKR000844842026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45221111 Bau von Straßenbrücken
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Építési beruházás (kivitelezés) A jelen közb. elj. tárgya: Vállalkozási (kivitelezési) szerződés az Óbudai K-híd felújítása (Rekonstrukció) tárgyában A Fővárosi Önkormányzat az ún. Óbudai K-híd (K-híd) felújításának megtervezéséről döntött. AK feladata az volt, hogy a korábban elkészült felújítási terveket átdolgozva egy fenntartási jellegű, élettartam hosszabbító, állagmegóvó beavatkozás terveit készítse el. A tervezői közbeszerzési eljárás lebonyolítását követően AK szerződést kötött a korábbi terveket is készítő FŐMTERV Mérnöki Tervező Zrt-vel a kiviteli tervek elkészítésére. A tervek 2024. decemberében készültek el, így a K-híd felújítására vonatkozó engedélyezési és kiviteli terv, valamint az építési engedély (BP/0802/00116-23/2024 terv; E közmű 755503917 szám) rendelkezésre áll. AK és a Fővárosi Önkormányzat ezt követően megvalósítási megállapodást (Megvalósítási Megállapodás) kötött az „Óbudai K-híd felújítása” tárgyában. A Megvalósítási Megállapodás alapján a Fővárosi Önkormányzat megbízásából AK jogosult és köteles megvalósítani az Óbudai K-híd felújítását. A 322/2015. Korm.rendelet 14. § (1) bekezdés a) pontja alapján a Rekonstrukció elvégzése magában foglalja az engedélyezési és kivitelezési tervdokumentációnak megfelelő kivitelezési feladatokat (figyelemmel arra, hogy AK rendelkezik végleges építési engedéllyel jóváhagyott engedélyezési tervvel). AK a Rekonstrukció vonatkozásában a 322/2015. Korm. rendelet 14. § (6) bekezdése szerinti jóváhagyási tervvel rendelkezik. A 2027.06.10. és 2027.09.05. napja közötti időszakban nyári rendezvények miatt a K-hídon és annak környezetében nem állhat fenn forgalomkorlátozás, AT-nek biztosítania kell, hogy a rendezvények megtartására zavartalanul sor kerülhessen. A munkaterületet ezen időszakra vonatkozóan AT köteles visszaadni AK-nek, továbbá a felvonulási területeket is köteles megszüntetni. A fentiekre tekintettel a Felek részműszaki átadási-átvételi eljárást tartanak a 2027.05.10. és 2027.06.09. napja közötti időszakban az eddig az időpontig elkészült munkálatok vonatkozásában. AT köteles gondoskodni a 2027.06.09. napjáig elkészült létesítmények és berendezések fenti rendezvények alatti állagmegóvásáról is. A munkaterület AK általi, AT részére történő visszaadására a fenti időszakot követően kerül sor, a Felek által előzetesen egyeztetett időpontban. AT a feladatait köteles a fentiek figyelembevételével elvégezni, köteles gondoskodni arról, hogy a rendezvények megtartása és a munkaterület át-, illetve visszaadása ne akadályozza a feladatok határidőben történő elvégzését. AT a feladatokat oly módon köteles elvégezni, hogy a gyalogos forgalmat folyamatosan fenn kell tartani a hídon. A kivitelezési feladat műszaki átadás-átvételi eljárása megkezdésének határideje a Befejezés Határideje, azaz AT a munkákat úgy köteles teljesíteni, hogy az elkészült munkák alapján a műszaki átadás-átvételi eljárás a Befejezés Határidejeként meghatározott időpontban megkezdésre kerüljön. A Befejezés Határideje az Opciós Munka megrendelése esetén: 2027.12.31., az Opciós Munka megrendelésének hiányában: 2027.10.31. A műszaki átadás-átvételi eljárás befejezésének határideje a műszaki átadás-átvételi eljárás megkezdésétől számított harmincadik (30.) nap. A kivitelezési feladat végleges átadása (Végleges Átadás) akkor következik be, amikor a műszaki átadás-átvételi eljárás már befejeződött, és a javítási időszakban elvégzendő munkákat AT hiánytalanul, teljes körűen és szerződésszerűen teljesítette. A Végleges Átadásnak legkésőbb az Opciós Munka megrendelése esetén 2028.01.30. napján, az Opciós Munka megrendelésének hiányában 2027.11.30. napján kell megtörténnie. AT köteles a forgalombahelyezési engedélyek megszerzésére is. Az Opciós Munka megrendelésének hiányában a kocsipályára vonatkozó forgalombahelyezési engedély megszerzésének határideje: 2027.06.09. Az Opciós Munka megrendelése esetén a kocsipályára és az egyik oldali járdára vonatkozó forgalombahelyezési engedély megszerzésének határideje: 2027.06.09., a teljes hídra (a maradék járdával együtt) vonatkozó forgalombahelyezési engedély megszerzésének határideje: 2028.01.31. A további részletkövetelményeket és az AK elvárásait a Műszaki Leírás (AD III. kötet) rögzíti. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) és (5) bekezdésében foglaltak alapján az egyenértékű építési termékek megajánlását lehetővé teszi AK a Műszaki Leírásban vagy Árazatlan költségvetésben szereplő, konkrét típusmegjelöléssel érintett tételek vonatkozásában.
Interne Kennung: EKR000844842026/1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Az Opciós Munka elvégzésére abban az esetben kerül sor, amennyiben az Ajánlatkérő annak elvégzését külön megrendeli. Ajánlatkérő nem köteles az Opciós Munkát megrendelni, annak megrendeléséről egyoldalúan jogosult dönteni, és az erről szóló döntéséről Ajánlattevőt legkésőbb a szerződés aláírását követő 5 (öt) munkanapon belül írásban értesíti. Az Opciós Munka az alábbi munkálatokat foglalja magában: a járdák átépítése a jelenlegi szélesség megtartásával: az új járdakonzolok teljes szélessége a korlát belső él és az oszlopok alapszelvénye között (kb. 68 t, járdafelület: kb. 323 m2).