2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie w 2026r. odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Chełmek w instalacji komunalnej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przyjęcie i zagospodarowanie w roku 2026 odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie Gminy Chełmek w instalacji komunalnej, poprzez zapewnienie mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych, sortowania wybranych frakcji selektywnie zebranych odpadów, kompostowania selektywnie zebranych odpadów zielonych i innych ulegających biodegradacji, unieszkodliwiania pozostałości z sortowania odpadów komunalnych. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności usługę: 1.Mechaniczno-biologiczne przetwarzanie zmieszanych odpadów komunalnych (200301) i wydzielenie ze zmieszanych odpadów komunalnych frakcji nadających się w całości lub w części do ponownego użycia, recyklingu bądź odzysku. 2.Przetwarzanie selektywnie zebranych odpadów zielonych i innych ulegających biodegradacji (200201, 200108) zgodnie ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j.: Dz.U. z 2023r. poz. 1587 ze zm.) oraz zapewnienie ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, określonych przepisami prawa. 3.Sortowanie odpadów opakowaniowych i doczyszczanie selektywnie zebranych frakcji odpadów: z papieru i tektury (150101), tworzyw sztucznych (150102), szkła (150107) zbieranych u źródła z przeznaczeniem ich do ponownego użycia, recyklingu bądź odzysku oraz zapewnienie osiągnięcia wymaganego poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu, określonych przepisami prawa. 4.Zagospodarowywanie, zgodnie z hierarchią gospodarki odpadami, odpadów budowlanych i rozbiórkowych pochodzących z gospodarstw domowych (170101). 5.Zagospodarowywanie, zgodnie z hierarchią gospodarki odpadami odpadów wielkogabarytowych (200307). 6.Unieszkodliwianie odpadów powstających w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania pozostałych odpadów komunalnych oraz zapewnienie ograniczenia masy odpadów komunalnych przekazywanych do składowania określonych przepisami prawa. Przedmiot zamówienia winien być realizowany z zachowaniem zasad określonych w przepisach prawa, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j.: Dz.U. z 2023r. poz. 1587) oraz z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733). Zagospodarowaniem zostaną objęte odpady w ilościach wskazanych w tabeli poniżej: Tabela 1 - Prognozowane ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania w okresie jednego roku. Kod odpadu Szacowana masa w 2026 r. [Mg] 20 03 01 2900 15 01 01 125 15 01 02 220 15 01 07 205 17 01 01 190 20 01 08 60 20 02 01 440 20 03 07 310 SUMA: 4450 Wskazane powyżej odpady komunalne mogą być dostarczone w mniejszych ilościach ogólnie lub w poszczególnych rodzajach, niż wskazane powyżej w zależności od ilości i rodzaju odebranych odpadów jednak minimalna ilość przekazanych odpadów wynosić będzie przynajmniej 50% ilości określonych w tabeli 1. Jednocześnie, dopuszcza się przy ogłoszeniu zamówienia zmianę (zwiększenie lub zmniejszenie) wskazanych w tabeli nr 1 wyjściowych ilości odpadów do 10% dla każdej z frakcji.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: IN.271.17.2025