509522-2026 - Ergebnis
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa sprzętu medycznego do Oddziału Kardiologii w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Garwolinie- nr projektu: KPOD.07.02-IP.10-0327/25 „Poprawa jakości oraz dostępności do świadczeń kardiologicznych poprzez modernizację i wyposażenie Pracowni Elektrofizjologii oraz wymianę sprzętu w Pracowni Hemodynamiki i Oddziale Kardiologicznym SP ZOZ w Garwolinie"..
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest Dostawa sprzętu medycznego do Oddziału Kardiologii w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Garwolinie nr projektu: KPOD.07.02-IP.10-0327/25 1.Dostarczony sprzęt medyczny musi być fabrycznie nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2025 roku, wolny od wad fizycznych i prawnych, a także musi spełniać wymagania Zamawiającego. 2.Przedmiot zamówienia obejmuje następujące zadania: Zadanie nr 1 System monitorowania parametrów życiowych, w tym rozbudowa systemu o oprogramowanie do funkcji telemetrycznej (centrala monitorowania, monitory, zestawy monitorowania z infrastrukturą i oprogramowaniem aplikacyjnym) – 1 komplet, Zadanie nr 2 Łóżka szpitalne elektryczne z szafkami przyłóżkowymi – 16 szt., Zadanie nr 3 Wysokospecjalistyczny aparat do echokardiografii z sondą przezprzełykową – 1 szt., Zadanie nr 4 Aparat mobilny EKG – 2 szt., Zadanie nr 5 Respirator stacjonarny – 1 szt., Zadanie nr 6 Defibrylator – 1 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w następujących załącznikach: • formularz asortymentowo - cenowy – załącznik nr 2 do SWZ; • wzór umowy dostawy – załącznik nr 10 do SWZ; • specyfikacje techniczne (załącznik nr 12 do SWZ); • specyfikacje techniczne parametrów ocenianych (załącznik nr 13 do SWZ); • warunki gwarancji i serwisu gwarancyjnego (załącznik nr 14 do SWZ). Pozostałe informacje zawarte zostały w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung384007-2026
Interne KennungOZP/11/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensUzasadnienie do pilnej potrzeby udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert. Dotyczy dofinansowania ze środków KPO – przedsięwzięcia pn. „Poprawa jakości oraz dostępności do świadczeń kardiologicznych poprzez modernizację i wyposażenie Pracowni Elektrofizjologii oraz wymianę sprzętu w Pracowni Hemodynamiki i Oddziale Kardiologicznym SPZOZ w Garwolinie” w ramach komponentu D.1.1.1 "Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych". Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 PZP - zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust.1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Pilna potrzeba, o której mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2 PZP to sytuacja, w której zamawiający z obiektywnych przyczyn powinien podjąć pilnie działania zmierzające do wykonania zamówienia publicznego. Dodatkowo w wyroku Krajowej Izby Odwoławczej z 14.07.2023 r. (sygn. akt KIO 1844/23) czytamy: "(...) Jak wskazano w uzasadnieniu do ustawy o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw z dnia 22.06.2016 r.: "Zmianą w porównaniu do obowiązujących przepisów ustawy PZP jest wprowadzenie w projekcie ustawy procedury przyspieszonej (stanu pilnej konieczności) również w przetargu nieograniczonym. Procedura przyspieszona została przewidziana m.in. na potrzeby sytuacji wynikających ze zwykłych błędów ludzkich, jak np. zamówienie dla szpitala, które musi być zrealizowane w określonym terminie (np. dostawa określonego sprzętu czy leków), w którym zamawiający nie dopilnował, aby opublikować ogłoszenie o zamówieniu w terminie umożliwiającym uwzględnienie minimalnych terminów składania ofert". Z powyższego wynika, że intencją ustawodawcy przy wprowadzeniu ww. przepisu, było objęcie jego dyspozycją szerokiego katalogu przypadków, w których możliwym będzie skrócenie terminu składania ofert – w tym również przypadków, które zamawiający mógł przewidzieć, lub które wynikają z przyczyn, za które odpowiada zamawiający. Potwierdzenie powyższego znajduje się również w dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z 26.02.2014 r. w sprawie zamówień publicznych, uchylająca dyrektywę 2004/18/WE (Dz.U.UE.L.2014.94.65) - dalej dyrektywa klasyczna, która w motywie 46 wskazuje, że: "Instytucje zamawiające powinny mieć możliwość skrócenia niektórych terminów mających zastosowanie w procedurze otwartej i ograniczonej oraz w procedurach konkurencyjnych z negocjacjami, w przypadkach gdy dane terminy byłyby niewykonalne ze względu na pilną konieczność, która powinna zostać należycie uzasadniona przez instytucję zamawiającą. Należy doprecyzować, że nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać." Dalej wskazać należy, że do powstania możliwości skrócenia terminu niezbędne jest wykazanie, że istnieje pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a zaspokojeniu tej potrzeby w odpowiedni sposób służy skrócenie terminu składania ofert. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia powinna być uzasadniona obiektywnymi okolicznościami, nie zaś subiektywnym poczuciem pilności zamawiającego (tak: Stachowiak Małgorzata, w: Prawo zamówień publicznych. Komentarz, WKP 2021). Umowa NrKPOD.07.03-IP.10-0327/25/KPO/1051/2025/18 o objęcie wsparciem z planu rozwojowego przedsięwzięcia została podpisana w dniu 20 stycznia 2026 r. przez Zamawiającego. Zgodnie z w/w umową - § 2 ust.2 „Okres realizacji przedsięwzięcia: od 03.11.2025 r. do 30.06.2026 r., a zgodnie z § 6 ust. 5 „Okres Kwalifikowalności Wydatków rozpoczyna się w dniu 3 listopada 2025 r. Końcową datą kwalifikowalności wydatków jest termin określony w umowie o objęcie wsparciem, przypadający nie później niż 30 czerwca 2026...
Zentrale Elemente des VerfahrensWARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu, na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2. Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, ogłoszonej w dniu 15 kwietnia 2022 r. w Dzienniku Ustaw pod poz. 835, tj.: I.wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; II.wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; III.Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. 3.na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576 na zamawiających prowadzących postępowania o wartości równej lub przekraczającej progi unijne nałożony został obowiązek wykluczania z postępowania „rosyjskich wykonawców”: 1.obywateli rosyjskich, osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; 2.osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; 3.osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem: a)obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji lub b)osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji, 4.podwykonawców, dostawców i podmiotów, na których zdolności wykonawca lub koncesjonariusz polega, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia lub koncesji, jeżeli taki podwykonawca, dostawca, podmiot, na którego zdolności wykonawca polega, należy do którejkolwiek z kategorii podmiotów wymienionych w punktach 1-3. 3.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej: 4)zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia winni udokumentować posiadanie wiedzy i doświadczenia poprzez wykazanie realizacji w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert (jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) co najmniej 2 dostaw odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia w każdym zadaniu: w zakresie zadania nr 1 – o wartości łącznej min. 2 500 000,00 PLN brutto; w zakresie zadania nr 2 – o wartości łącznej min. 570 000,00 PLN brutto; w zakresie zadania nr 3 – o wartości łącznej min. 1 100 000,00 PLN brutto; w zakresie zadania nr 4 – o wartości łącznej min. 33 000,00 PLN brutto; w zakresie zadania nr 5 – o wartości łącznej min. 180 000,00 PLN brutto; w zakresie zadania nr 6 – o wartości łącznej min. 80 000,00 PLN brutto. wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których zostały wykonane oraz załączenie dowodów, czy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługa została wykonana, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty. a)W przypadku, gdy ww. zakres dostaw, będzie stanowił część dostawy o szerszym zakresie, Wykonawca zobowiązany jest wyodrębnić rodzajowo i kwotowo, dostawy niezbędne do spełnienia warunku udziału w postępowaniu. b)Zamawiający nie wymaga informacji o dostawach niewykonanych lub wykonanych nienależycie. 4.Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej, pozostałe inf. SWZ
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1 System monitorowania parametrów życiowych, w tym rozbudowa systemu o oprogramowanie do funkcji telemetrycznej (centrala monitorowania, monitory, zestawy monitorowania z infrastrukturą i oprogramowaniem aplikacyjnym)
BeschreibungMonitory pacjenta (kardiomonitory - 16 szt.) komplet 1 Centrala monitorowania z oprogramowaniem aplikacyjnym i zestawami komputerowymi (2 szt.) komplet 1 Rozbudowa systemu monitorowania z monitorami pacjenta (telemetrycznymi - 4 szt.) oraz z infrastrukturą telemetryczną i oprogramowaniem aplikacyjnym centrali monitorowania komplet 1
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2 Łóżka szpitalne elektryczne z szafkami przyłóżkowymi
BeschreibungSpecjalistyczne łóżko szpitalne elektryczne z wagą z szafką przyłóżkową - szt. 1 Specjalistyczne łóżko szpitalne elektryczne z szafką przyłóżkową - szt. 3 Łóżka szpitalne elektryczne - szt. 12
LosLOT-0003
TitelZadanie nr 3 Wysokospecjalistyczny aparat do echokardiografii z sondą przezprzełykową
BeschreibungWysokospecjalistyczny aparat do echokardiografii z sondą przezprzełykową – 1 szt.
LosLOT-0004
TitelZadanie nr 4 Aparat mobilny EKG
BeschreibungAparat mobilny EKG – 2 szt.
LosLOT-0005
TitelZadanie nr 5 Respirator stacjonarny
BeschreibungZadanie nr 5 Respirator stacjonarny - 1 szt.
LosLOT-0006
TitelZadanie nr 6 Defibrylator
BeschreibungDefibrylator – 1 szt.