2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaciągnięcie kredytu w wysokości 5 303644,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia będzie udzielenie i obsługa kredytu bankowego, długoterminowego, złotowego w kwocie 5.303.644,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań na podstawie Uchwały Nr 135/XXI/2026 Rady Powiatu Kłobuckiego z dnia 24.06.2026 roku w sprawie zaciągnięcia kredytu. 2. Waluta kredytu – PLN. 3. Spłata kredytu nastąpi od dnia 28.01.2027 r. do 28.12.2036 r. w okresach miesięcznych. 4. Prawnym zabezpieczeniem spłaty kredytu będzie weksel in blanco z deklaracją wekslową, 5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia kwoty planowanego do zaciągnięcia kredytu lub niewykorzystania całości kredytu bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji i kosztów z tego tytułu. 6. Kredyt będzie uruchamiany sukcesywnie na pisemną dyspozycję Zamawiającego w okresie od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2026 r. w formie przelewu na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego. 7. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty części lub całości kredytu bez poboru przez Wykonawcę pozostałych do zapłaty odsetek oraz dodatkowych opłat związanych z obsługą kredytu. 8. Spłata kredytu następować będzie w ratach miesięcznych według ustalonego harmonogramu spłat. 9. Oprocentowanie kredytu: zmienna stopa procentowa WIBOR 1M oraz marża Wykonawcy, która jest stała w umownym okresie kredytowania. 10. Zamawiający nie przewiduje ponoszenia innych kosztów związanych z obsługą kredytu oraz z wydawaniem opinii i zaświadczeń wystawianych na wniosek kredytobiorcy. Na dzień publikacji niniejszego ogłoszenia Zamawiający nie dysponuje pełnym opisem przedmiotu zamówienia. Zamówienie nie jest zamówieniem strategicznym (zielonym, społecznym, innowacyjnym). Zamówienie jest odpowiednie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Termin związania ofertą: 90 dni. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zaciągnięcie kredytu w wysokości 5 303 644,00 zł z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje możliwości zastosowania prawa opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp.