509629-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen – Servicii de intretinere si reparare echipamente si aparatura medicala.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de intretinere si reparare echipamente si aparatura medicala.
Beschreibung: Servicii de intretinere si reparare echipamente si aparatura medicala-37 loturi - conform caietului de sarcini. Contractul este valabil 4 luni pana la 31.12.2026 cu posibilitatea prelungirii cu inca 4 luni pana la 30.04.2027 In conformitate cu prevederile art.161 alin (1) din Legea 98/2016 a autoritatea contractanta va raspunde la clarificari pana in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Operatorii economici pot solicita clarificari la documentatia de atribuire pana in a 18 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 5399442_2026_PAAPD1613650
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 - Servicii de intretinere si reparatii sistem Angiografic monoplan
Beschreibung: Conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 50421200 Reparatur und Wartung von Röntgengeräten
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Se vor incheia acte aditionale pentru o perioada de maxim 4 luni pana la 30.04.2027, in conformitate cu prevederile art.165 din HG 395/2016.
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 - Servicii de intretinere si reparatii echipamente de imagistică medicală tip SIEMENS
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 - Servicii de intretinere si reparatii echipament radiologic BRIVO DRF
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4 - Servicii de intretinere si reparatii instalații mobile de radiografii General Electric
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5 - Servicii de intretinere si reparatii microscop oftalmologic și aparat pentru facoemulsificare
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: LOT 6 - Servicii de intretinere si reparatii aparatură medicală de precizie - seringi automate B Braun
Interne Kennung: 6
Beschreibung der Optionen: Se vor incheia acte aditionale pentru o perioada de maxim 4 luni pana la 30.04.2027, in conformitate cu prevederile art.165 din HG 395/2016
Los: LOT-0007
Titel: LOT 7 - Servicii de intretinere si reparatii aparatură de ventilație mecanică tip Puritan Bennett
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: LOT 8 - Servicii de intretinere si reparatii aparatură medicală de pe ambulanța tip C
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: LOT 9 - Servicii de intretinere si reparatii aparatură medicală de tip Draeger
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: LOT 10 - Servicii de intretinere si reparatii aparatură de ventilație mecainică tip Maquet
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: LOT 11 - Servicii de intretinere si reparatii Aparatură medicală electrochirurgicală de tip HEBU
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: LOT 12 - Servicii de intretinere si reparatii aparatură medicală electrochirurgicală de tip ERBE și Mayer - Haake
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: LOT 13 - Servicii de intretinere si reparatii aparatură medicală de precizie - Monitoare pacienți și ECG - uri
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: LOT 14 - Servicii de intretinere si reparatii aparatură medicală de tip monitoare Philips
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: LOT 15 - Servicii de intretinere si reparatii instalații utilizate pentru sterilizarea materialului moale și a instrumentarului medical
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: LOT 16 - Servicii de intretinere si reparatii echipament medical tip ecograf Hitachi
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: LOT 17 - Servicii de intretinere si reparatii echipament medical tip ecograf Alpinion
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: LOT 18 - Servicii de intretinere si reparatii echipament medical tip ecograf Versana
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: LOT 19 - Servicii de intretinere si reparatii aparatură medicală de tip ecografe Samsung
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: LOT 20 - Servicii de intretinere si reparatii echipament de la laboratorul de Anatomie Patologică
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: LOT 21 - Servicii de intretinere si reparatii aparatură medicală de tip procesor automat de țesuturi
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: LOT 22 - Servicii de intretinere si reparatii aparatură medicală de tip Getinge și Maquet
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: LOT 23 - Servicii de intretinere si reparatii stație de fluide medicale și mobilier medical
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: LOT 24 - Servicii de intretinere si reparatii aparatură medicală de tip Olympus
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: LOT 25 - Servicii de intretinere si reparatii aparatură medicală de tip Karl Storz
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: LOT 26 - Servicii de intretinere si reparatii aparatură medicală de tip defibrilatoare
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: LOT 27 - Servicii de intretinere si reparatii aparat de dializă adulți
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: LOT 28 - Servicii de intretinere si reparatii verificare Instalație fluide medicale (prize oxigen)
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: LOT 29 - Servicii de intretinere si reparatii aparatură UTS
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: LOT 30 - Servicii de intretinere si reparatii aparatură fizioterapie tip BTL
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: LOT 31 - Servicii de intretinere si reparatii aparate Stryker
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: LOT 32 - Servicii de intretinere si reparatii echipament oftalmologic tip HUVITZ
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: LOT 33 - Servicii de intretinere si reparatii aparate tip Arthrex
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: LOT 34 - Servicii de intretinere si reparatii ecobiometru Oftamologic
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: LOT 35 - Servicii de intretinere si reparatii Mamograf
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: LOT 36 - Servicii de intretinere si reparatii sistem pentru testare imuno-hematologică BIO-RAD
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: LOT 37 - Servicii de intretinere si reparatii spectrometu de masă MALDI-TOF
Interne Kennung: 37