509667-2026 - Ergebnis
Rumänien – Medizinische Verbrauchsartikel – FURNIZARE CONSUMABILE MEDICALE (materiale sanitare)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FURNIZARE CONSUMABILE MEDICALE (materiale sanitare)
Beschreibung: Furnizarea de consumabile medicale este indispensabilă și obligatorie pentru buna desfășurare a activității Serviciului de Ambulanță Judetean Vrancea. Consumabilele medicale incluse în caietul de sarcini sunt necesare în serviciul de urgență. Achizitia lor se va realiza in functie de cerintele tehnice minime prevazute in caietul de sarcini.Licitatie deschisa on-line - acord cadru pentru 24 de luni . Data limita de a raspunde la orice clarificare – data limita la care autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare: în a 11-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor . Data limită de solicitare a clarificarilor : nu mai tarziu de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, conf.art. 160, 161 din L98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare. LOT DENUMIRE :1-SOLUTII DEZINFECTANTE;LOT 2- CONSUMABILE MEDICALE PENTRU ADMINISTRAREA MEDICATIEI;LOT 3- CONSUMABILE COMPATIBILE CU ASPIRATOARE SECRETII ACCUVAC RESCUE, ACCUVAC BASIC;LOT 4- CONSUMABILE COMPATIBILE CU ASPIRATOARE SECRETII LAERDAL;LOT 5- CONSUMABILE COMPATIBILE CU ASPIRATOARE SECRETII OSCAR BOSCAROL;LOT nr.6 – CONSUMABILE PENTRU RESUSCITARE ȘI MONITORIZARE A STARII PACIENTULUI;LOT 7- SALTEA INCUBATOR;LOT nr.8– CONSUMABILE MEDICALE PENTRU MANAGEMENTUL CAILOR AERIENE;LOT nr.9 – CONSUMABILE MEDICALE PENTRU MANAGEMENTUL LEZIUNILOR PACIENȚILOR;LOT nr.10 – CONSUMABILE MEDICALE DE UZ GENERAL;LOT 11- TESTE GLICEMIE;LOT 12- TUBULATURA VENTILATOR DRAGER OXILOG;LOT 13- TUBULATURA VENTILATOR ZOLL.
Interne Kennung: 1716/27.03.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1- SOLUTII DEZINFECTANTE
Beschreibung: Alcool sanitar 500 ml concentratie alcool min. 70% - rezistent la - 20 grade Celsius; - recipient cu dop prin infiletare; -volum 0.5l; Betadina -solutie antiseptica cu spectru larg de actiune -concentratie : 100mg PVP-iodine/ml -recipient 125 ml. - marcaj CE Apa oxigenata Flacoane de 250ml. COMPOZITIE: 100 ml solutie contin: Peroxid de hidrogen 30% …………………………………. 10 ml; Excipienti (Acid fosforic, Apa distilata), q.s.ad…… 100 ml. Rivanol RIVANOL 0,1% 200ML Aquagel -gel lubrifiant - gel lubrifiant pentru sonde urinare - tub 113g Tampoane cu alcool pentru uz medical -ambalate individual
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2- CONSUMABILE MEDICALE PENTRU ADMINISTRAREA MEDICATIEI
Beschreibung: Ace unica folosinta 23G; Branule Dimensiuni: G 16 gri, diam. ext.1,75 mm, lung.45 mm,debit. 236 ml/min; Branule Dimensiuni : G 18 verde, diam. ext. 1,3 mm, lung. 32 mm, debit 103 ml/min; Branule Dimensiuni : G 20 roz, diam. ext. 1,0 mm, lung. 32 mm, debit 67 ml/ min; Branule Dimensiuni : - G 22 albastru, diam. ext. 0,9 mm,lung. 25 mm, debit 42 ml/min; Branule Dimensiuni : - G 24 galben, diam. ext. 0,74 mm, lung. 19 mm, debit 29 ml/min; Branule Dimensiuni: G26 mov:0,6X19mm ;debit minim 15ml/min; Seringi unica folosinta : 2 ml; Seringi unica folosinta : 5 ml; Seringi unica folosinta : 10 ml; Seringi unica folosinta : 20 ml; Seringi ptr. Injectomat ; Truse perfuzie; Prelungitor injectomat; Garou; Garou jonctional membre inferioare si superioare; Robineti cu 3 cai; Sonde Foley cu 2 cai.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3- CONSUMABILE COMPATIBILE CU ASPIRATOARE SECRETII ACCUVAC RESCUE, ACCUVAC BASIC
Beschreibung: Filtru antimicrobian; Punga sectretii unica folosinta pentruaspiratoarele Accuvac; Adaptor aspirator.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4- CONSUMABILE COMPATIBILE CU ASPIRATOARE SECRETII LAERDAL
Beschreibung: Filtru antimicrobian -Compatibil aspirator secretii : LAERDAL; - filtrul trebuie sa fie antibacterian hidrofob; - acesta trebuie sa impiedice pasajul bacteriilor si picaturilor de umezeala in interiorul compartimentului motor;
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5- CONSUMABILE COMPATIBILE CU ASPIRATOARE SECRETII OSCAR BOSCAROL
Beschreibung: Filtru antimicrobian -Compatibil aspirator secretii : , OSCAR BOSCAROL - filtrul trebuie sa fie antibacterian hidrofob - acesta trebuie sa impiedice pasajul bacteriilor si picaturilor de umezeala in interiorul compartimentului motor
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: LOT 6 – CONSUMABILE PENTRU RESUSCITARE ȘI MONITORIZARE A STARII PACIENTULUI
Beschreibung: Electrozi monitorizare adulti; Electrozi monitorizare copii; Electrozi defibrilare:-compatibil cu def.POWER HEART AED G3(adulti); Electrozi defibrilare:-compatibil cu def.POWER HEART AED G3 (copii); Electrozi defibrilare:-compatibil cu def. CORPULS 3(adulti); Electrozi defibrilare:-compatibil cu def CORPULS 3 (copii); Electrozi defibrilare:- compatibili cu def SCHILLER EASY; Electrozi defibrilare ZOLL adulti; Electrozi defibrilare ZOLL pediatric; Balon Resuscitare Adult; Balon Resuscitare Pediatric; Balon Resuscitare Nou Nascut; Hartie EKG Compatibila cu Corpuls 3; Hartie EKG Compatibila cu EKG MINDRAY ; HARTIE EKG ZOLL; Gel EKG; Ace pentru decompresie toracica TPAK 14X3.25; Ace pentru decompresie toracica TPAK 10X3.25.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: LOT 7- SALTEA INCUBATOR
Beschreibung: Saltea incubator Salteaua pentru incalzirea nou-nascutului trebuie sa fie un produs de unica folosinta pentru incalzirea nou-nascutilor si sugarilor si sa constituie sursa de incalzire a incubatoarelor de transport. Salteaua trebuie sa aiba un continut de gel non-toxic, cu o compozitie de acetat de sodiu, apa si agenti de ingrosare. Continutul saltelei trebuie sa fie ignifug. Gelul non-toxic din interiorul acesteia trebuie sa se activeaze prin actiunea mecanica asupra unui mic disc ce inițiază o reactie care incalzeste salteaua la 38° C. Aceasta temperature trebuie sa fie mentinuta pentru o perioada de minimum 2 ore. Salteaua trebuie sa fie moale, pliabilă si de sa amortizeze socurile. Dimensiuni: minimum 40 x 24 cm Salteaua trebuie sa poata fi folosita si in urmatoarele situatii: la resuscitarea pediatrică in prespital unde nu exista sursa de caldura cu infrarosu, imediat dupa nastere, la transportul intraspitalicesc spre departamentul de scanare cu raze X, CT sau RMN, atat in timpul transportului cat si in timpul scanarii, la resuscitarea nou-nascutilor, ca sursa de incalzire secundara pe timpul transportului cu incubatoarele de transport alimentate electric. - ambalaj individual In cadrul propunerii tehnice se vor prezenta următoarele documente: - Declarație de conformitate și/sau marcaj CE de la producător, în funcție de clasa în care este încadrat dispozitivul medical. -Fișă tehnică și/sau catalog/broșură a produsului.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: LOT 8– CONSUMABILE MEDICALE PENTRU MANAGEMENTUL CAILOR AERIENE
Beschreibung: Masca oxigen adult cu rezervor; Masca oxigen copil cu rezervor; Mască oxigen copii; Mască oxigen adult; Mască oxigen cu nebulizator pediatrica; Mască oxigen cu nebulizator adult; Umidificator oxigen preumplut cu apa sterila; Canula nazala pentru oxigen adult si copil; Sonda Yankauer cu tub si conector; Sonde aspiratie; Pipe Guedel; Sonde I.O.T.; Fixator sonda I.O.T-cu ham; Tub laringian; Kit laringoscop steril de unica utilizare; Lame laringoscop de unica utilizare; Trusa minitraheostomie; Masca laringiana din silicon; Racord flexibil sonda de intubatie orotraheala (copil,adult); Mandrene sterile pentru sonde I.O.T cu dimensiuni intre 2.5mm si 4.5mm; Mandrene sterile pentru sonde I.O.T mai mari de 5.0; Filtre ventilator.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: LOT 9 – CONSUMABILE MEDICALE PENTRU MANAGEMENTUL LEZIUNILOR PACIENȚILOR
Beschreibung: Guler cervical adulti; Guler cervical pediatric/neonatal; SET REPLANTARE PICIOR; SET REPLANTARE BRAT; SET REPLANTARE MÂNĂ; Comprese sterile Dimensiuni 10x10; Comprese sterile Dimensiuni 20x40; Comprese impregnate ptr. arsuri dimensiuni :10cm/10cm; Comprese impregnate ptr. Arsuri -dimensiuni :,30cm/30cm,; Comprese impregnate ptr. Arsuri - masca faciala :30/40; Spray cu hidrogel steril pentru arsuri; Gelaspon ; Reparil ice/Spray calmant; Pungă gheață; Fasa 10/15; Fasa 10/10; Fasa 10/20; Vata 100 g; Fasa autoadeziva; Comprese hemostatice; Folie termoizolanta.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: LOT 10 – CONSUMABILE MEDICALE DE UZ GENERAL
Beschreibung: Husa cu elastic pt targa ; Saci voma; Saci urinari; Trusa OG completa; Manusi chirurgicale sterile; Manusi examinare (nepudrate); Leucoplast; Fasa elastica ; Plasturi ptr. fixarea branulei; Fasa elastica tip plasa (capelina) ; Fasa elastica tip plasa; Spatule linguale sterilie.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: LOT 11- TESTE GLICEMIE
Beschreibung: TESTE DE GLICEMIE
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: LOT 12- TUBULATURA VENTILATOR DRAGER OXILOG
Beschreibung: TUBULATURA VENTILATOR DRAGER OXILOG - set tubulatura pentru ventilator Drager Oxylog 2000/2000+ - tubulatura siliconată, extrem de flexibilă și ușoară , cu perfect drept la interior si perete cu insertie spirala la exterior, să nu permită ștrangularea și /sau cudarea circuitului . - conectori 22F - complianta buna in timpul utilizarii ; - lungime 1,5 m, cu conectori flexibili pentru tubul principal si 2 tuburi de 1,5 m fixate intre ele dar si de tubul principal. - cele 2 tuburi să aibă peretele cu sistem ce impiedica inchiderea / obstructia lumenului , cu interior cu 6 santuri - in concordanta cu EN 12342, EN 980, EN 1041, ISO 11135-1, ISO 11607 - ambalat steril, sterilizare ETO, perioada de sterilizare maxim 5 ani , produs in CE - ambalare si etichetare conform EU- MDD (EU –Medical Device Directive) (numele produsului , descriere cod , valabilitate , lot , mod de sterilizare , dimensiuni, adresa producator)
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: LOT 13- TUBULATURA VENTILATOR ZOLL
Beschreibung: Circuit de ventilatie de unica folosinta ptr. ventilator ZOLL ADULT Tubulatură de unică folosință copii/adulți pentru ventilatorul ZOLL, Model EMV - pentru pacienți adulți și pediatrici cu o greutate mai mare de 20 kg In cadrul propunerii tehnice se vor prezenta următoarele documente: - Declarație de conformitate și/sau marcaj CE de la producător, în funcție de clasa în care este încadrat dispozitivul medical. -Fișă tehnică și/sau catalog/broșură a produsului. Circuit de ventilatie de unica folosinta ptr. ventilator ZOLL PEDIATRIC Tubulatură de unică folosință pediatric pentru ventilatorul ZOLL, Model EMV - pentru pacienți pediatrici cu o greutate cuprinsă între 5 și 30 kg; In cadrul propunerii tehnice se vor prezenta următoarele documente: - Declarație de conformitate și/sau marcaj CE de la producător, în funcție de clasa în care este încadrat dispozitivul medical. -Fișă tehnică și/sau catalog/broșură a produsului.
Interne Kennung: 13