2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lön som tjänst
Beschreibung: Riksrevisionen bjuder in samtliga leverantörer (nedan kallad leverantör eller anbudsgivare) att lämna anbud avseende leverans av lön som tjänst. Riksrevisionen upphandlar nu hantering av lön som en sammanhållen tjänst. Uppdraget innebär att leverantören övertar det operativa ansvaret för genomförandet och kvalitetssäkringen av Riksrevisionens löneprocess.
Interne Kennung: 2026/0667
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79211110 Lohn- und Gehaltsabrechnung
5. Los
Los: LOT-0000